Drugi koniec świata

Małgorzata Sobieszczańska
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Drugi koniec świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść o tym, że nic nie jest nam dane na zawsze, o dziedzictwie, które nieświadomie w sobie nosimy, o przemijaniu i przebaczeniu. Nowa powieść autorki bestsellerowych "Kilku dni lata". Jest rok 1938. W Mirabilii pod Nowogródkiem mieszkają obok siebie Polacy, Białorusini, Tatarzy i Żydzi. Są wśród nich gospodarze, jest pisarz ikon, żydowski skryba, szeptucha i jurodiwy. I dwie siostry – Olga, która chce tylko przyzwoicie przeżyć swoje życie, oraz Joanka, marząca o tym, by zostać aktorką. Świat, który miał trwać wiecznie, nieoczekiwanie kończy się we wrześniu 1939 roku, gdy do Nowogródka wkraczają Rosjanie. Kilkadziesiąt lat później, we współczesnej Warszawie, poznajemy Joasię, wnuczkę jednej z sióstr. Skończyła właśnie wydział aktorski i walczy o pracę w zawodzie. Śni jej się wielka kariera, a tymczasem nie zawsze stać ją na opłacenie czynszu. Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję zagrania epizodu w filmie fabularnym. Wszystko jednak przebiega zupełnie inaczej, niż przypuszczała… "Drugi koniec świata" to opowieść o pasji i sile przetrwania na przekór wszystkiemu, o sztuce i miłości, o naszej bezradności wobec zła i ulotności istnienia. Czy sami kształtujemy nasz los, czy jest on już zdeterminowany genami, miejscem i czasem urodzenia? Przedwojenny Nowogródek i tętniąca życiem współczesna Warszawa – w nowej powieści Małgorzaty Sobieszczańskiej te światy doskonale się przeplatają. Autorka po raz kolejny udowadnia, że jak mało kto potrafi pisać o ludziach, ich sile, wytrwałości, marzeniach i namiętnościach.
Data wydania: 2018-01-11
ISBN: 978-83-08-06347-7, 9788308063477
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 510

Autor

Małgorzata Sobieszczańska Małgorzata Sobieszczańska Scenarzystka i była dziennikarka. Pracowała między innymi w radiu TOK FM, stacji Canal+, TVP, miesięczniku „Cinema”. Studiowała na wydziale aktorskim warszawskiej szkoły teatralnej, ale po roku zrezygnowała. Absolwentka Wiedzy o Teatrze w warszawsk...

Pozostałe książki:

Premiery nie będzie Z ostatniej chwili Rewers Kilka dni lata
Wszystkie książki Małgorzata Sobieszczańska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Drugi koniec świata

11.10.2020

Z twórczością autorstwa Pani Małgorzaty Sobieszczańskiej miałam okazję zapoznać się, w momencie, kiedy pod zasłoną tajemniczego brzmiącego tytułu w książce pt.''Drugi koniec świata'' odkrywałam indywidualne losy tych niezwykłych bohaterów. Każda z przeczytanych przeze mnie pięciu części przedstawia chwilami sytuacje życiowe mające swoje odzwierci... Recenzja książki Drugi koniec świata

@Anna30@Anna30 × 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Smallbookworld
2019-05-07
9 /10

Mogłabym się tą książką zachwycać non stop.Od dosłownie kilku stron wiedziałam, że pokocham tą książkę. Jeśli ktoś lubi czasu II wojny światowej to ta książką jest zdecydowanie dla was. A też można sobie niektóre rzeczy poprzypominać. Co prawda tematy są smutne i ciężko o nich czytać, ale lubię w formie opowiadania. Olga może i jest poważna ale jakoś tego nie zauważyłam. Za to Joanka jest bardzo wrażliwa i łatwo się wzrusza. I na prawdę ma talent jeżeli chodzi o aktorstwo. Okładka książki jest na prawdę dziwna i nie codzienna. Jak zauważyłam po innych recenzjach, to dużo osób kupiło książkę, właśnie ze względu na wygląd. Jedynym minusem jest to, że ciągle była zmiana postaci. Czyli co każdy rozdział inna osoba opowiadała. Nie potrafiłam się wciągnąć.

Na pewno jest wiele książek z podobną tematyką ale nie wiem czy akurat w taki sposób jest to napisane. Ciesze się,że mogłam przeczytać tą książkę, ponieważ taka tematyka mnie interesuje.

| link |
@Anna30
2019-04-08
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Drugi koniec świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl