Dżoker. Wspomnienia z teraźniejszości

Kazimierz Brandys
Dżoker. Wspomnienia z teraźniejszości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka refleksyjna, pełna wspomnień autora z dzieciństwa, czasów okupacji, z podróży po Europie, pełna odniesień do historii Polski i wycieczek w życiowe doświadczenia autora. Brandys na wstępie przywołuje z pamięci konferencję pisarzy, która odbyła się w 20-lecie wyzwolenia Belgradu.
Data wydania: 1991
ISBN: 83-06-02084-7, 8306020847
Wydawnictwo: PIW - Państwowy Instytut Wydawniczy
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 245

Autor

Kazimierz Brandys Kazimierz Brandys
Urodzony 26 października 1916 roku w Polsce (Łódź)
Kazimierz Brandys – polski prozaik, eseista, autor scenariuszy filmowych. Kazimierz Brandys pochodził z inteligenckiej rodziny pochodzenia żydowskiego zasymilowanej w Polsce. Brandysowie byli właścicielami banku w Łodzi. Kazimierz i o cztery lata s...

Pozostałe książki:

Po prostu miłość Wariacje pocztowe Jak być kochaną Mała księga Co nie jest prawdą: notatki z lektur i życia Listy do pani Z. Miesiące 1978-1979 Miesiące 1980-81 Miesiące 1982-1984 Miesiące 1985-1987 Zapamiętane Zeszyty Literackie nr 41 (1/1993) Charaktery i pisma Człowiek nie umiera Drewniany koń Dżoker. Wspomnienia z teraźniejszości Jak być kochaną i inne opowiadania Matka Królów. Jak być kochaną. Matka królów Miasto niepokonane Nierzeczywistość Obrona "Grenady" i inne opowiadania Obywatele Opowiadania Pomysł Przygody Robinsona Rondo Rynek: wspomnienia z teraźniejszości Samson. Antygona Sposób bycia. Bardzo starzy oboje Sztuka konwersacji Troja - miasto otwarte
Wszystkie książki Kazimierz Brandys

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dżoker. Wspomnienia z teraźniejszości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dżoker. Wspomnienia z teraźniejszości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat