Falcon: Na rozstaju dróg

Katarzyna Wycisk
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Falcon: Na rozstaju dróg
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Po katastrofalnej w skutkach akcji ratunkowej Alex zostaje zamknięta w odizolowanym pomieszczeniu Głównej Kwatery.
Dziewczyna nie wie, co stało się z towarzyszącą jej dwójką i resztą grupy. Obawia się, że zdrada Siedem przyniosła w rezultacie fatalne skutki i konsekwencje.
Nie widząc innego wyjścia, postanawia zawrzeć umowę z dowódcą Organizacji i pozostać w Kwaterze.
Co dziwne, nie wszystkie słowa ludzi Falconu brzmią jak szaleństwo. Ponadto, ich dowódca zdaje się mieć dobre, jego zdaniem uzasadnione, powody takiego, a nie innego postępowania.

Kto tak naprawdę jest zły? Falcon? Czy osoby z nadnaturalnymi zdolnościami? Którą ze stron wybierze Alex? I jakie konsekwencje poniesie za sobą jej decyzja?
Data wydania: 2017-12-29
ISBN: 978-83-8126-446-4, 9788381264464
Wydawnictwo: Selfpublishing
Cykl: Falcon, tom 2
Seria: Falcon
Kategoria: Fantastyka
Stron: 317
dodana przez: Wilczekczyta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Katarzyna Wycisk Katarzyna Wycisk
Urodzona 1 lutego 1990 roku w Polsce (Rydułtowy)
Katarzyna Wycisk, urodzona 1 lutego 1990 r. w Rydułtowach. Ukończyła Edukację Artystyczną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Aktualnie mieszka z mężem i córką w Niemczech. Kobieta wielu pasji. Kocha sztukę, literaturę, muzykę i sport...

Pozostałe książki:

Epi. Nie pozwól mi upaść Falcon: Na Ścieżce Kłamstw Krew Nowych Bogów Gamerka. Gra o wszystko Freak. Naucz mnie oddychać Falcon: Na rozstaju dróg RAIN. Spraw, by cienie stały się światłem Falcon: Na drodze prawdy RAIN Uwierz w nas od nowa. Część 2 Gniew Nowych Bogów Gamerka. To tylko gra
Wszystkie książki Katarzyna Wycisk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Falcon

WYBÓR REDAKCJI
16.09.2019

"-Jeśli tak wygląda zniszczenie – szepczę, wsłuchując się w bicie jego serca. - Błagam... zniszcz mnie jeszcze bardziej." Pierwsza część wywołała zamieszanie w mojej głowie i musiałam natychmiast sięgnąć po kontynuację serii i to wcale nie ze względu na Alex. Szczerze to druga część wywarła na mnie jeszcze mocniejsze wrażenie, a moje serducho bol... Recenzja książki Falcon: Na rozstaju dróg

@ZaczytanaMalwa@ZaczytanaMalwa × 1

Takich rzeczy się nie robi

3.01.2022

Pamiętam czasy, kiedy polska fantastyka wydawała mi się nudna i oklepana. Nie było to spowodowane kiepskimi doświadczeniami z tą literaturą, ale moim uprzedzeniem do tego, co polskie. Niestety, ale miałam odczucia, że wszystko, co zagraniczne jest lepsze. Przyszedł jednak taki moment w moim życiu, kiedy postanowiłam dać szansę polskim autorom. Dzi... Recenzja książki Falcon: Na rozstaju dróg

@Banshee22@Banshee22 × 1

Book Coffee Cake

28.06.2022

Jakiś czas temu rozpoczęłam swoją przygodę z serią "Falcon" autorstwa Katarzyny Wycisk. Dziś przychodzę do Was z recenzją drugiej części zatytułowanej "Na rozstaju dróg". Książki są z gatunku fantasy, jednak w środku znajdziecie nutkę romansu. Pierwsza część zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, a jak było tym razem? Po nieudanej akcji odbicia Jeden... Recenzja książki Falcon: Na rozstaju dróg

@bookcoffecake@bookcoffecake

Cienka granica między złem, a dobrem

18.04.2020

W recenzji pierwszej części trylogii "Falcon" napisałam, że Katarzyna Wycisk mnie zaintrygowała i muszę poznać dalsze losy bohaterów. Trochę czasu zajęło mi przeczytanie drugiej części, ale to dlatego, że czytałam ją w autobusie, w drodze do pracy (tak, tak, każde miejsce jest dobre, żeby oddać się lekturze). Czy autorka sprostała postawionym ocze... Recenzja książki Falcon: Na rozstaju dróg

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@wiedzma.sol
@wiedzma.sol
2019-12-14
7 /10
Przeczytane Wyzwanie 52 książki w 2019 Mam na półce II Fantastyka na luzie, lista lektur

Falcon I zdobył moje serce. Falcon II je złamał.
Mam nadzieję, że tom trzeci tej genialnej trylogii je poskłada, bo nie wyobrażam sobie innego wyjścia.

Z Alex i resztą drużyny spotykamy się niemal w tym samym momencie w którym rozstaliśmy się z nimi w prequelu, stąd też bardzo jestem wdzięczna wszelkiej sile wyższej, a przede wszystkim Autorce, że mogę te książki czytać tak szybko po sobie.
Nic nie zdąży uciec, a dodatkowo napięcie wywołane końcówką pierwszego tomu tylko eskaluje w miarę zagłębiania się w kontynuację. A napięcia to nam Autorka nie poskąpiła w żadnej postaci. Nie ma sumienia, mówię Wam, to jakie przygody i przejścia czekają bohaterów… To się w głowie nie mieści ;) to trzeba przeczytać.
Napięcie Alex i jej trud w walce o lepsze jutro. Ból Trzy, straszne rozrywające duszę cierpienie. Zagubienie Dwa, obojętność Jeden… Oj emocji nie braknie przy lekturze to Wam mogę obiecać.

Mnie ten drugi tom jednak tak o setne procentów podszedł mniej. Początek? Rewelacja. Zakończenie? Rozerwało serce w drobny mak. Co do środka… To już mój prywatny problem prawdę mówiąc, bo klimat obozu szkoleniowego, żołnierzy, reżimu, to nie są tematy bliskie sercu. Ale nie było negatywnych odczuć! W żadnym wypadku. Każde zdanie napisane w Falconie mnie niezmiennie porywa ;)
Może to też lekki syndrom drugiego tomu – wiecie, pierwszy to nowość, trzeci to finałowe walki z bigbossami, a drugi to najczęściej przygotowanie do ostatecznej potyczki. Tylko, że życzy...

| link |
@fantastyka.na.luzie
2020-02-04
7 /10
Przeczytane 2019 E-book Fantastyka Fantastyka na luzie, lista lektur

Po Falconie 1 nie było bata, żebym nie zabrała się za drugi tom. Bo jakże by mogło być inaczej, gdy książka kończy się w TAKIM momencie?!

Razem z Alex trafiamy do siedziby Falconu.
Sprawy nie potoczyły się tak, jak chcieli główni bohaterowie no i teraz trzeba się zmierzyć z konsekwencjami.
Alex wie, że teraz od niej będzie zależało uratowanie Trzy i Jeden, a żeby tego dokonać będzie musiała podpisać własny cyrograf. Wcielić się w rolę doskonałego żołnierza Falconu.

Akacja w tej części minimalnie zwalnia. Mamy bowiem tutaj opisy knowań, planów wyjścia, bójek oraz szkolenia samej Alex. W końcu dowiadujemy się, dlaczego i po co powstała ta organizacja, i jak to mniej więcej działa. Zaczynamy dostrzegać wady i również (pewnie, że tak) zalety Falconu.
W tej części mamy zdecydowanie więcej wątków. Mamy opis działania Dwa, mamy opisy związane z Trzy, knowania Siedem oraz działania naszej Alex. Bardzo fajnie, że Autorka nie zapomina o swoich postaciach i nie skupia się tylko na głównej bohaterce. Również atutem tej części jest to, że niektóre niewyjaśnione zagadki, albo pominięte szczegóły z pierwszej części, są tutaj pięknie wyjaśnione.
Dostrzegam pewne mankamenty jak choćby tą niesamowicie szybką naukę Alex i jej poprawę kondycji. Ale oczywiście mówię to od swojej strony, bo gdybym ja znalazła się na jej miejscu, to zapewniam wypluwałabym płuca przy bieganiu zdecydowanie dłużej niż ona. Są pewne niedociągnięcia, ale czy ja się tym przejmuję?! NIE!...

| link |
@Perlasbooks
2022-02-07
9 /10
Przeczytane

,,Falcon. Na rozstaju dróg" Katarzyna Wycisk

To już drugi tom Trylogii Falcon z gatunku urban fantasy. Po zaskakującym zakończeniu 1 tomu musiałam sięgnąć po kolejny, który wypadł jeszcze lepiej.

To był prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Od smutku po radość, od zwątpienia po nadzieję, aż po zaskakujące, emocjonujące zakończenie, które zmiotło mnie. Byłam totalnie zaskoczona.... Jak tak można zakończyć książkę? To powinno być karalne:-) Emocje, uwielbiam ich opisy. Totalnie mi nie przeszkadzały, ciekawie, że mogliśmy wiedzieć jakie uczucia targają naszych bohaterów. Zostały całkiem fajnie napisane. Przez to znalazłam wiele cytatów.

Ale wiecie co lubię najbardziej w Trylogii Falcon? Oryginalność, nowość i świeżość w fantastyce. Wszystkie oklepane schematy zostały pokazane na nowo. Ciekawych i nietuzinkowych bohaterów. Moimi faworytami są Trzy, Dwa oraz Alex. Podobają mi się również rozdziały z punktu widzenia innych bohaterów, dzięki temu mogłam się dowiedzieć, co się dzieje w ich głowie. Styl autorki, który jest lekki, przez co książkę czyta się przyjemnie i szybko. Wątek romantyczny całkiem dobrze się zapowiada. Co ciekawe, brutalność ani trochę mi nie przeszkadzała, chociaż zwykle za nią nie przepadałam.

Reasumując kolejny tom przygód Alex był jeszcze bardziej wciągający od poprzedniego. A ja już zacieram ręce na finał historii Alex. Jestem ciekawa, jak autorka to wszystko zakończy. I w jakim kierunku wszystko pójdzie. Ze swojej str...

| link |
@Banshee22
2021-12-30
8 /10
Przeczytane Polska fantastyka E-booki

Zdecydowanie lepsze od pierwszej części. Nasza Alex, choć nadal irytuje, nie robi tego już w tak dużym stopniu. Widać, że dziewczyna wreszcie wzięła się w garść i zamiast użalać się nad sobą, zaczęła działać. Tym bardziej jest to ważne, że to właśnie na nią spadło zadanie uwolnienia siebie oraz Jeden i Trzy w Kwatery Głównej. Jeden jest pod wpływem Falconu, nie pamięta o tym, że kiedykolwiek wyrwał się spod ich władzy. Ślepo zapatrzony w Organizację nie pomoże Alex się uwolnić. Trzy natomiast jest tak otwarcie przeciwny Winterowi, że jest kontrolowany dwadzieścia cztery godziny na dobę i nie ma szans, aby spróbował zrobić cokolwiek. Alex pozostaje więc sama. Ale czy na pewno?

| link |
@Monika_2
2019-11-10
9 /10
Przeczytane

Dużo lepsza od części pierwszej. Mamy tu więcej akcji oraz przedstawionych uczuć bohaterów.
Przyznaję, że nie mogłam się oderwać od tej książki i przeczytałam ją w jeden dzień.
Zakończenie trzyma w napięciu. Całe szczęście, że mam tom trzeci, bo nie wiem co bym zrobiła, gdybym musiała długo czekać na dokończenie serii.
Zdecydowanie polecam.

| link |
@Klosterkeller
2024-03-14
6 /10
Przeczytane
@madzix.fantastyx
@madzix.fantastyx
2022-10-09
8 /10
Przeczytane
@lucy_25
2022-10-06
10 /10
Przeczytane
@kucyk123
@kucyk123
2022-08-13
10 /10
Przeczytane
@bookcoffecake
@bookcoffecake
2022-06-28
10 /10
Przeczytane
@distracted_by_books
2022-04-20
10 /10
Przeczytane
@wawrzynczykedyta
@wawrzynczykedyta
2022-02-28
7 /10
Przeczytane
@asiaczytasia
2020-04-18
7 /10
Przeczytane
@Katarzyna_Wasowicz
2019-10-25
8 /10
Przeczytane Posiadam
@ZaczytanaMalwa
@ZaczytanaMalwa
2019-09-16
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

- Jeśli tak wygląda zniszczenie – szepczę, wsłuchując się w bicie jego serca. - Błagam... zniszcz mnie jeszcze bardziej.
Przez życie o wiele łatwiej jest iść we dwoje niż pojedynczo.
Całe życie jest teatrem, jakimś tanim przedstawieniem, w którym czasem wybieramy swoją rolę, a czasem zostaje nam ona przydzielona.
Zamknięty na wieczność w otchłani samotności. Otoczony przez ból, tęsknotę i stworzony przez siebie płot cierniowy. Tak... to cały on.
Nie chcę cię stracić(...) I choć wiem, że nigdy nie byłeś mój...(...) Czasami nie mogę tego znieść, wiesz?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl