RAIN Uwierz w nas od nowa. Część 2

Katarzyna Wycisk
9.1 /10
Ocena 9.1 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
RAIN Uwierz w nas od nowa. Część 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.1 /10
Ocena 9.1 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Z tobą mógłbym tańczyć w kałuży benzyny, trzymając w ręku płonącą pochodnię.
💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜
Jace spełnił swoje marzenie i dostał się do zawodowej straży pożarnej. Mimo to czuje, że nadal brakuje czegoś w jego życiu. Często wraca myślami do nastoletniej miłości. Po tym, jak May złamała mu serce, mężczyzna przestał wierzyć w miłość.
Jedno zdarzenie sprawia, że świat Jace'a wywraca się do góry nogami. Rzeczy, które kiedyś wydawały się oczywiste, przestały takie być, a bolesne uczucia sprzed lat powróciły ze zdwojoną siłą.

Maya jest właścicielką dobrze prosperującego studia fotograficznego. Na pierwszy rzut oka kobieta tryska energią i dobrym humorem. Mało kto wie, z jakimi problemami się zmaga. Całe szczęście nie jest sama. Elif, dziewczyna, którą szykanowano w szkole, odpisała na wiadomości May, a z czasem ich relacja przeobraziła się w prawdziwą przyjaźń.

Co się stanie, gdy Jace ponownie pojawi się w życiu Mai?
Czy uczucie, które połączyło tych dwojga w szkole, ma szansę ponownie rozkwitnąć?
Ile są w stanie poświęcić, by być razem, i czy los znowu z nich nie zakpi?
Data wydania: 2023-08-16
ISBN: 978-83-964890-9-8, 9788396489098
Wydawnictwo: Wycisk K
Stron: 276
dodana przez: viki_zm

Autor

Katarzyna Wycisk Katarzyna Wycisk
Urodzona 1 lutego 1990 roku w Polsce (Rydułtowy)
Katarzyna Wycisk, urodzona 1 lutego 1990 r. w Rydułtowach. Ukończyła Edukację Artystyczną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Aktualnie mieszka z mężem i córką w Niemczech. Kobieta wielu pasji. Kocha sztukę, literaturę, muzykę i sport...

Pozostałe książki:

Epi. Nie pozwól mi upaść Falcon: Na Ścieżce Kłamstw Krew Nowych Bogów Freak. Naucz mnie oddychać Falcon: Na rozstaju dróg Gamerka. Gra o wszystko RAIN. Spraw, by cienie stały się światłem Falcon: Na drodze prawdy RAIN Uwierz w nas od nowa. Część 2 Gniew Nowych Bogów Gamerka. To tylko gra
Wszystkie książki Katarzyna Wycisk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niezwykle emocjonująca kontynuacja! Nie mogłam się jej doczekać!

17.09.2023

Nie mogłam doczekać się egzemplarza papierowego, także książkę przeczytałam na Legimi, od razu jak tylko się tam pojawiła. Zdarzyło mi się to chyba pierwszy raz od niepamiętnych czasów. Bo ja to zawsze byłam team książka, a nie team ebook. No po prostu tak bardzo byłam ciekawa dalszych losów Jace'a i May, że nie umiałam już dłużej czekać 😅 Pierwsz... Recenzja książki RAIN Uwierz w nas od nowa. Część 2

@justus228@justus228 × 3

Świetna książka

29.09.2023

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki. "Rain. Uwierz w nas od nowa" jest bezpośrednią kontynuacją powieści "Rain. Spraw, by cienie stały się światłem", zatem książki te należy czytać w odpowiedniej kolejności, żeby zrozumieć wszelkie zależności oraz ciąg przyczynowo - skutkowy wszystkich wydarzeń. Zakończenie pierwszego tomu sprawiło, że ... Recenzja książki RAIN Uwierz w nas od nowa. Część 2

Emocje 💜

23.08.2023

Doczekałam się dalszych losów znakomitych bohaterów, których wykreowała Kasia. Ten, kto czytał już poprzedni tom, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jakim zawieszeniu zostawiła nas Autorka. Teraz wracamy, a Jace i May są już dorośli, starsi o kilkanaście lat. Myślicie, że ciągle o sobie pamiętają, myślą? Łatwo przyjdzie im się o tym przekonać... Recenzja książki RAIN Uwierz w nas od nowa. Część 2

"Z tobą mógłbym tańczyć w kałuży benzyny, trzymając w ręku płonącą pochodnie"

24.09.2023

Czy jest na sali lekarz? Potrzebna reanimacja! Tak zareagowałam na ostatni rozdział (prawie) ZAWAŁEM 😂 " Teraz to ty jesteś moim deszczem - szepczę. - A przynajmniej tego bym sobie życzyła. Żebyś sprawił by cienie stały się światłem - powtarzam słowa, które kiedyś on powiedział do mnie." Seria "Niepokonani" to przepiękne okładki i jeszcze pię... Recenzja książki RAIN Uwierz w nas od nowa. Część 2

FA
@magdajaros03

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Banshee22
2023-08-31
8 /10
Przeczytane

Uwielbiam powieści Kasi Wycisk. Nawet literaturę obyczajową, po którą na co dzień nie sięgam, bo nie gustuję w niej, mogę pochłonąć jak czekoladę.
Mamy tutaj mnóstwo emocji, zarówno wzruszeń, strachu, złości, jak i śmiechu. Narracja jest prowadzona w pierwszej osobie z perspektywy dwóch głównych bohaterów i naprawdę można tych bohaterów pokochać. Pozornie są to zwyczajni ludzie, mają swoje problemy (dość poważne) i wzajemnie się wspierają.
To, za co najbardziej kocham książki Kasi, to nierobienie niepotrzebnych dram. Bohaterowie rozmawiają ze sobą, wyjaśniają sobie różne rzeczy. Gdy coś jest niejasne, zamiast się obrażać, najzwyczajniej w świecie rozmawiają. Tak robią dorośli ludzie i wydaje się to być jasne dla wszystkich, a jednak postacie z romansów często wolą pewne rzeczy przemilczeć, a potem robi się chryja, którą trzeba prostować przez całą powieść. Tutaj tego nie ma i naprawdę bardzo mocno szanuję za to autorkę.
Jak już wspomniałam - głównych bohaterów można pokochać. Ja pokochałam. Jace jest strażakiem - odważnym, pewnym siebie facetem, który wie, czego chce. Maya z kolei została fotografem i jej biznes bardzo prężnie się rozwija. Wydaje się, że ich życie potoczyło się idealnie, a jednak nie są szczęśliwi. Oboje rozpamiętują swoją młodzieńczą miłość. Związek, który zakończył się nagle i brutalnie, ciągle jest w ich pamięci. I o tym właśnie jest druga częśćRain. O tym, jak ta dwójka odnajduje się na nowo.
Nie raz śmiałam się na rozmowach ...

× 1 | link |
@todomkimiejsce
2023-08-29
9 /10
Przeczytane

W końcu mogę napisać tą opinię! Siedziałam jak na szpilkach, nie mogłam doczekać się kontynuacji losów May i Jace'a! Kompletnie się nie zawiodłam, Kasia tradycyjnie podołała, właściwie to zastanawiam się, czy ona wypuściła jakąś słabą książkę.


Czytając pierwszą część bohaterowie nie mieli łatwo, szczególnie nastoletni Jace, odrzucony przez rówieśników, gnębiony w szkole. Akcja "Uwierz w nas od nowa" dzieje się dekadę po rozejściu się wspólnej drogi głównych bohaterów. Wydawało mi się, że nie może ich spotkać już nic gorszego, ale byłam w błędzie. Pierwsza część była szokująca za sprawą bardzo realistycznych opisów przemocy, a tutaj mamy do czynienia z całkiem innym bólem. Ze strachem o drugą połowę, z tajemnicą, z wydarzeniami na które nie mamy wpływu.

Miłość dwójki bohaterów jest bezgraniczna, żadne z nich nie zapomniało o sobie, nawet jeśli nie próbowali się ze sobą kontaktować przez te lata. Obydwoje ułożyli swoje życia, robią to, o czym jako nastolatkowie marzyli i wszystko mogłoby być idealnie gdyby los z ich nie zadrwił.
"Rain" czyta się błyskawicznie. Ta książka jest niesamowicie emocjonalna, bohaterowie są cudowni, dojrzali, doświadczeni przez życie. Zostali wykreowani na niesamowicie realistyczne postacie, walczą z emocjami, nic nie jest przekoloryzowane. Muszą pracować, pokonywać drogę do siebie, mierzyć się z brakiem akceptacji swoich decyzji z różnych stron.

Jeśli o mnie chodzi, RAIN uwierz w nas od nowa jest obowiązkową le...

× 1 | link |
@tusz_na_papierze
2023-08-28
8 /10

Jest to kontynuacja losów bohaterów z 1 tomu . May i Jace nie widzieli się kilkanaście lat, mają własne życia, problemy i plany. Jedna sytuacja zmienia wszystko.

To, co szalenie doceniam w książkach Kasi to unikanie dram. Bohaterowie nie uciekają, gdy jedno próbuje wytłumaczyć sytuację. Oni ROZMAWIAJĄ. Prowadzą dialog o tym co było, jak to wpływa na przyszłość. Szanuję takie postępowania.

Ten tom to plasterek na rany, z którymi zostawił mnie 1 tom. To piękna historia o walce o swoją miłość, o przyszłość u boku ukochanej osoby. Chociaż bohaterowie nie mają łatwo to próbują, analizują i próbują. Nie poddają się.

Pochłonęłam ją chyba na raz. Bo to nieodkładalna historia. Porusza też bardzo ważny wątek przyjaźni, wybaczania i zaufania.

Płakałam na niej. Nie z bólu, ale ze wzruszenia. Serce drżało mi od ogromu poświęcenia, miłości i ludzkiego dobra. Jak wiele można poświęcić dla drugiej osoby.

Fajnie było też ponownie spotkać bohaterów innych tomów i resztę paczki znajomych. Dostać chociaż okruszek wiadomości co u nich.

I wiecie... motyw strażaka. Więcej mi nie trzeba do szczęścia.

• druga szansa
• choroba
• strażak
• fotografia
• miłość

× 1 | link |
@dosia1709
2023-09-24
10 /10
Przeczytane

„Ży­cie pę­dzi na­przód i trzeba iść za nim. Nie traćmy czasu na żal i smu­tek, tylko cieszmy się z każ­dej chwili. Bo one są ta­kie cenne i kru­che. Nie ża­łujmy niczego."

Mijają lata odkąd May nastoletnia miłość Jace'a złamała mu serce.
Chłopak w tym czasie spełnił swoje marzenia i dostał się do pracy zawodowej w straży pożarnej, jednak czegoś ciągle brakuje mu w życiu i myślami bardzo często wraca do dawnej, młodzieńczej miłości.
May jest właścicielką dobrze prosperującego studia fotograficznego, dziewczyna zawsze miała talent i teraz czerpie z tego radość. Jednak i nad jej życiem zawisły ciemne chmury i z pozoru tryskająca energią i zawsze uśmiechnięta dziewczyna zmaga się ze swoimi demonami.
Jedno zdarzenie sprawia, że świat tej dwójki wywróci się do góry nogami. Uczucia wybuchają ze zdwojoną siłą.
Tylko czy będą potrafili, ponownie sobie zaufać?
Ile będą w stanie poświęcić, by być razem i czy przekorny los będzie dla nich łaskawy?

"Rain. Uwierz w nas od Nowa" książka która wywołuje wiele emocji, pokazuje nam jak ważne jest wsparcie drugiej osoby. Piękna Historia o walce i wierze w miłość. Uwielbiam serię "Niepokonani", autorka ma tak cudowne pióro, że każda przeczytana książka porusza w czytelniku najczulsze struny. Wszystko jest opisane tak realistycznie, że chwilami zastanawiałam się czy to działo się naprawdę. Bohaterowie wykreowani są bardzo prawdziwe, pokochałam ich od pierwszej strony i te ich przekomarzanki. Cała fabuła ...

| link |
@SunaiConte
2024-03-22
8 /10
Przeczytane
@Nastka_diy_book
2023-10-27
9 /10
Przeczytane
@kiniaczeks.library
2023-10-14
10 /10
@paulinkusia1991
2023-09-29
10 /10
FA
@magdajaros03
2023-09-24
10 /10
@justus228
2023-09-17
9 /10
Przeczytane
@distracted_by_books
2023-08-23
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka RAIN Uwierz w nas od nowa. Część 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl