Finezja uczuć

Aneta Krasińska
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Finezja uczuć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

„Finezja uczuć” Anety Krasińskiej to romans współczesny, romantyczna miłość, która napotyka wiele problemów. Główni bohaterowie to młode małżeństwo z dwójką dzieci. Alicja - przykładna i zapracowana żona, opiekująca się domem i pracująca zawodowo. Adam - robi karierę w sektorze bankowym, pracując do późnego wieczora, a do domu wraca jak do hotelu, żeby się wyspać. Kobieta pokornie zgadza się na taki układ, ponieważ mąż dobrze zarabia, a pieniądze potrzebne są na spłatę domu. Mimo to kobieta czuje się zaniedbana i opuszczona przez męża, który całkowicie poświęcił się pracy. Chce czuć się prawdziwą kobietą docenianą i adorowaną. To oddalenie się małżonków od siebie powoduje też cierpienie dzieci, ale również fakt, że Alicja poznaje innego mężczyznę. Dzięki niemu przeżywa wielką i namiętną miłość, która nie powinna się zdarzyć. Jednak nie na wszystko ma się wpływ i nie wszystko jest się w stanie kontrolować. Czy ta relacja jest w stanie przetrwać?

Autorka w tej powieści mówi czytelnikowi, że brak komunikacji między partnerami, przyjęcie innej hierarchii wartości niż na początku wspólnego życia, musi w końcu doprowadzić do poważnego kryzysu w związku, a czasem nawet rozpadu. W romansach zazwyczaj wszystko dobrze się kończy, a jak będzie w życiu głównych bohaterów powieści Anety Krasińskiej?

Data wydania: 2014-12-15
ISBN: 978-83-7900-305-1, 9788379003051
Wydawnictwo: Psychoskok
Kategorie: Romans, Romans erotyczny
Stron: 217
dodana przez: chudini0505
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Aneta Krasińska Aneta Krasińska Autorka o wielu obliczach, która w swych powieściach porusza problemy kobiet walczących z przeciwnościami losu. Z uporem pokonuje kolejne przeszkody, wciąż poszukując swojego miejsca w świecie. Głodna życia i nowych wyzwań, które inspirują ją do dzi...

Pozostałe książki:

Krok w przeszłość. Słodki smak marzeń Gorzki smak marzeń Nauczycielka z getta Wciąż pod wiatr. Nauczycielka z getta
Wszystkie książki Aneta Krasińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gdy rodzi się miłość

28.10.2015

Uczucia to sprawa bardzo delikatna, a jednak najczęściej nie liczymy się z nimi, odsuwamy je na bok, mniej lub bardziej ignorujemy w momentach gdy powinny być na pierwszym miejscu, bywa, że ranimy je jak najbardziej świadomie i celowo. Emocje ukrywamy przed innymi, nie zawsze umiemy się nimi dzielić lub przyznać się nawet przed sobą samych, że je o... Recenzja książki Finezja uczuć

Zakazny owoc

23.04.2015

''Życie jest skomplikowane i zupełnie nieprzewidywalne. Granice, jakie człowiek sobie wyznacza, z czasem przesuwają się. Priorytety zmieniają swe miejsce w hierarchii. Człowiek jako istota myśląca jest równocześnie nieodgadniony, bo rządzą nim marzenia, pragnienia i słabości’’. Alicja jest szczęśliwą mężatką i matką dwójki wspaniałych synów. Mł... Recenzja książki Finezja uczuć

Finezja uczuć

4.11.2015

„W życiu człowiek często ponosi porażki. Raz większe, innym razem mniejsze. Ważne, w jaki sposób sobie z nimi radzi.” str. 43 Alicja, to młoda kobieta, spełniona zarówno zawodowo jak i prywatnie. Jest szczęśliwą żoną oraz kochającą matką dwóch synów. Wraz z mężem ciężko pracowali na to, by mieć własny dom i udało im się to. Jednak kredyt hipoteczn... Recenzja książki Finezja uczuć

„Życie jest skomplikowane i zupełnie nieprzewidywalne”.

10.11.2015

Sięgnęłam po „Finezję uczuć” ze zwykłej ciekawości bowiem czytając różnorodne recenzje, zaintrygował mnie wątek zakazanego uczucia między zamężną kobietą i kapłanem. Należę do pokolenia, które namiętnie śledziło losy bohaterów serialu telewizyjnego „Ptaki ciernistych krzewów”. Ten cykl o niedozwolonej miłości między ojcem Ralphem a młodą Meggie w l... Recenzja książki Finezja uczuć

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2019-02-14
10 /10
Przeczytane

To książka, która pozostawia po sobie chwilę zadumy i niezwykły nastrój. Jej fabuła aż kipi od różnorodnych emocji, które targają nie tylko główną bohaterką ale każdą postacią. Ujęła mnie ona lekkim, przystępnym, ładnym stylem pisarskim i nietypową, intrygującą historią ocierającą się o skandal. Nie brakuje w niej uniesień, namiętności i zaskakujących epizodów, chociaż niektórych rozwiązań można łatwo się domyśleć.

Czytając powieść, zastanawiałam się czy taka historia mogłaby wydarzyć się naprawdę. Życie niejednokrotnie zaskakuje swoimi scenariuszami i wszystko jest możliwe. Jego potencjał to pasmo różnych sytuacji, jakie pojawiają się na naszej ziemskiej egzystencji. Są one efektem decyzji, które podejmujemy pod wpływem chwili lub świadomie. Jedno jest pewne: „Życie wymaga wielu poświęceń i często drwi z naszych planów.“

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/02/452-finezja-uczuc.html

× 1 | link |
PE
2015-04-22
10 /10
Przeczytane

Książka gwarantuje chwilę relaksu i refleksji nad życiem, nad uczuciami, które nami miotają oraz nad tym, jaki wpływ na losy osób nam najbliższym mają nasze wybory. Każdy potrzebuje miłości i akceptacji a "Finezja uczuć" pokazuje, że nie ma ludzi, ktorzy byliby ponad TO.

× 1 | link |
@silwana
2020-07-12
6 /10
Przeczytane 2017

Książka poruszająca kontrowersyjny temat jakim jest związek księdza. Fabuła dosyć ciekawa, jednak nie umiałam do końca wczuć się w akcje.

| link |
@czytamduszkiem
2020-03-02
6 /10
Przeczytane
NI
2015-11-13
8 /10
@aleksnadra
2015-09-10
10 /10
@cyrysia
2015-04-23
10 /10
@Nowe_Horyzonty
2015-11-04
10 /10
Przeczytane
@agnieszka3211
2014-11-28
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Granice, jakie człowiek sobie wyznacza, z czasem przesuwają się. Priorytety zmieniają swe miejsce w hierarchii. Człowiek, jako istota myśląca, jest równocześnie nieodgadniony, bo rządzą nim ma...”
#
“Rodzicielstwo to największe wyzwanie dla człowieka, który musi zmagać się sam. Nie ma szkół, które uczą bycia rodzicem.”
#
“Była szczęśliwa i upajała się tym uczuciem. Nie chciała wracać do rzeczywistości, dlatego cały czas miała zamknięte oczy. - Aż tak cię nudzę? – zapytał, bawiąc się kosmykiem jej włosów, które ...”
#
“Nie chciałem tego! Nie planowałem! - zaczął. - Miałem poukładane życie. Widziałem swoją drogę, z której dotychczas nigdy nie zbłądziłem. Cieszyłem się z tego, co mam. Byłem dumny z tego, kim j...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl