Gorzki smak marzeń

Aneta Krasińska
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Gorzki smak marzeń
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Świat Laury rozpada się na milion odłamków. Kobieta nie może otrząsnąć się po stracie i gdy nie ma już nadziei na odnalezienie sensu życia, nieoczekiwanie na horyzoncie pojawia się pewna trudna nastolatka, która wmawia wszystkim, że należy do rodziny Wolfów. Początkowo nikt jej nie wierzy, ale pełna determinacji Nicol zrobi wszystko, by wyrwać się z rodzinnego piekła.

Dążąc za wszelką cenę do celu, Nicol naraża na niebezpieczeństwo i siebie, i Laurę. A gdy znajduje się na skraju wyczerpania nerwowego, samotność i brak zrozumienia ze strony dorosłych doprowadza ją do wielce ryzykownego zachowania.

Poznając bliżej sytuację dziewczyny, Laura odnajdzie w sobie pokłady uczuć, które zaskoczą ją samą. Niełatwe relacje z Nicol nauczą ją cierpliwości, pokażą, że odwaga i bezkompromisowość mogą zmienić nawet najbardziej beznadziejną sytuację. Kobieta i nastolatka będą przeżywać we wzajemnej relacji upadki i wzloty, co powoli im lepiej poznać siebie i swoje potrzeby. Zrozumieją, jak istotne jest budowanie więzi emocjonalnych z drugim człowiekiem, ale też dostrzegą, jak łatwo stracić to, co się naprawdę liczy.
Data wydania: 2021-10-06
ISBN: 978-83-8266-011-1, 9788382660111
Wydawnictwo: Jaguar
Cykl: Słodki smak marzeń, tom 2
Stron: 344
dodana przez: Catta

Autor

Aneta Krasińska Autorka o wielu obliczach, która w swych powieściach porusza problemy kobiet walczących z przeciwnościami losu. Z uporem pokonuje kolejne przeszkody, wciąż poszukując swojego miejsca w świecie. Głodna życia i nowych wyzwań, które inspirują ją do dzi...

Pozostałe książki:

Nauczycielka z getta Słodki smak marzeń Wciąż pod wiatr W objęciach mroku Gorzki smak marzeń W objęciach nazisty Finezja uczuć W objęciach niewoli Krok w przeszłość. Matylda Krok w przyszłość. Za głosem miłości Gdy nadeszło życie Gdy opadły emocje Gdy powrócił spokój Marzenia Kaliny. Małe tęsknoty Szukając szczęścia Za głosem nienawiści Odroczone nadzieje Małe tęsknoty. Pragnienia Elżbiety Nadzieje Olgi W sieci uczuć Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców
Wszystkie książki Aneta Krasińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Gorzki smak marzeń"

14.04.2022

„Nigdy nie można się poddawać. A każdy dzień należy traktować jak dar, na który zasługujemy.” Z przyjemnością i ogromną ciekawością oddałam się lekturze. Tom pierwszy zostawił mnie w dużej niepewności i zawieszeniu. Tego co dostałam kompletnie się nie spodziewałam. Laura straciła sens życia, jej świat dosłownie się zawalił. Jak ma dalej żyć bez I... Recenzja książki Gorzki smak marzeń

o sile człowieka i podnoszeniu się z upadku.

7.04.2022

Gorzki smak marzeń Anety Krasińskiej to książka o tym, jak w jednej chwili mogą legnąć w gruzach plany i marzenia. Jak jedno zdanie wywraca wszystko do góry nogami. Tak, jak w życiu, Laury Kosińskiej. Nie może jeszcze do końca uwierzyć w to, że Igor- miłość jej życia poprosił ją o rękę, chociaż ma na to dowód w postaci pierścionka na palcu. Kolej... Recenzja książki Gorzki smak marzeń

@milena9@milena9 × 5

Gorzki smak życia

7.10.2021

"(...) zachowaj w sercu to, co dawało ci radość, i zakop głęboko na dnie to, co sprawiło ci ból". Każdy z nas przekonuje się o tym, że życie posiada słodko-gorzki posmak. Przekonuje się także o tym główna bohaterka drugiej części serii "Smak marzeń", którą los doświadcza bardzo mocno. Dla wielu czytelników, dalsze perypetie Laury mogą okaza... Recenzja książki Gorzki smak marzeń

Gorzki smak marzeń

26.12.2021

Słodki smak marzeń Anety Krasińskiej miałam okazję czytać w kwietniu tego roku. Tytuł ten porwał mnie i zdobył moją sympatię, a zakończenie powaliło na łopatki. Nic więc dziwnego, że gdy pojawiła się informacja o wydaniu kontynuacji historii Laury, nie mogłam wręcz doczekać momentu, aż książka ta pojawi się w moich rękach. Dziś mogę już śmiało prz... Recenzja książki Gorzki smak marzeń

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Mirka
2021-10-27
9 /10
Przeczytane

Tom pierwszy „Słodki smak marzeń”, pozostawił mnie z rozdartym sercem i niepewnością graniczącą z nadzieją, że wszystko dobrze się skończy. Podobnie, jak Laura, wierzyłam, że ta historia będzie miała szczęśliwy finał. Niestety, autorka miała zupełnie inny pomysł na ciąg dalszy losów bohaterów. W ten sposób zwróciła uwagę na kilka istotnych zagadnień, wśród których na plan pierwszy wysuwa się sprawa molestowania nieletnich, ale też alkoholizmu, deklaracji przekazania organów zmarłego i radzenia sobie z traumą.

Pierwsze strony są przepełnione bólem, które czujemy wraz z Laurą, gdyż pani Aneta Krasińska włożyła w swoje słowa mnóstwo sugestywnych określeń dających wejść w umysł kogoś, kto nie może pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Nie daje wiary w to, co słyszy, widzi, zrzucając winę na wszystkich dookoła i nie dopuszczając do siebie tej najgorszej prawdy. Oto traci kogoś, kogo kocha najbardziej, kto nadawał sens jej życiu, z kim wiązała przyszłość, marzenia. Ten ból jest wyczuwalny każdą komórką, gdy czytamy o cierpieniu Laury. Słowa płynące z kart książki są doskonale dobrane i dające możliwość integracji z dziewczyną. Jest w tych słowach cierpienie, smutek, tęsknota i beznadzieja kolejno mijających dni, gdy obok nie ma ukochanej osoby.

„Gorzki smak marzeń” to opowieść o budowaniu swego życia na nowo, przyjaźni i potrzebie bliskości drugiego człowieka. Nawet po najbardziej ciemnej nocy wychodzi słońce, trzeba jedynie chcieć go zauważyć i skorzystać z je...

× 6 | link |
@monika8905
2021-10-18
8 /10
Przeczytane

„Gorzki smak marzeń” to druga część serii Smak marzeń. Jest to kontynuacja losów Laury, którą poznajemy w pierwszej części „Słodki smak marzeń”.

Jest to książka pełna emocji. O ile pierwsza część była lekka i przyjemna, o tyle druga część jest owiana nutką niepokoju, a wręcz dramatyzmu, bowiem toczy się tu walka o życie ukochanej osoby.

Laura będzie przeżywać życiowy dramat. Kiedy jej świat legnie w gruzach, na horyzoncie pojawia się nastolatka, która twierdzi, że jest córką jej narzeczonego. Dziewczyna przeżywa piekło w swojej rodzinie zastępczej, a jedyną osobą, która może pomóc jej wyrwać się z piekła jest właśnie Laura. Dziewczyny pomogą sobie nawzajem przezwyciężyć życiowe dramaty.

„Gorzki smak marzeń” to pełna smutku opowieść o stracie, ale również o nadziei, która często przychodzi nieoczekiwanie. Książka pokazuje, że w życiu niczego nie możemy być pewni. Szanujmy każdą chwilę życia i obecność najbliższych.

× 4 | link |
NA
@nasturcja_czyta
2021-10-27
9 /10
Przeczytane

Tak jak obiecałam, przychodzę wieczorową porą z drugą częścią cyklu #smakmarzeń autorstwa Anety Krasińskiej pt. "Gorzki smak marzeń".
Jeżeli pierwszą część miała mocno rozbudowany wątek romantyczny, to druga jest oszałamiająca powieścią obyczajową z sensacją w tle.
Jest to kontunuacjia losów Laury, która próbuje pożegnać się z przeszłością. To, w którą stronę autorka pokierowała losy bohaterki totalnie mnie zaskoczyło. Nie spodziewalam się takiego obrotu spraw.
Ale po przeczytaniu całości wszystko ułożyło się w logiczną całość, piękną , zaskakującą i robiącą wrażenie na czytelniku.
Autorka bardzo dokładnie opisuje proces żałoby, wszystko to co dzieje się z człowiekiem po stracie bliskiej osoby, z otępieniem, uzależnieniem i brakiem chęci do życia włącznie. Uwierzcie, robi to wrażenie.
Bardzo spodobał mi się wątek pojawienia się nastolatki w życiu Laury i element zaskoczenia z tym związany - przeszłość, która dala o sobie znać. Tematy wykorzystywania dziecka oraz manipulacji przedstawione w powieści ogromnie mną poruszyły.
Autorka rewelacyjnie buduję napięcie trzymając czytelnika w niepewności co do intencji niektórych bohaterów oraz zakończenia. Natomiat samo zakończenie daje ogromną nadzieję, zostawia czytelnika w przekonaniu, że wszystko się poukłada i bohaterom się uda. W tej książce jest tyle niuansów i poruszonych ważnych spraw w sposób przyjemny w odbiorze, że polecam Wam samodzielnie je odkryć, a jestem przekonana, że będziecie zadowoleni.
...

× 1 | link |
@madbed
2022-02-28
Przeczytane

"Gorzki smak marzeń" to druga część dylogii "Smak marzeń".
Życie Laury nie rozpieszcza, jej świat rozpada się jak domek z kart. Traci ukochanego, a alkohol staje się jej kompanem.
W tym momencie na jej drodze staje nastolatka, która twierdzi, że należy do rodziny Wolfów. Nikt nie traktuje jej poważnie, ale ona obrała sobie za cel wyrwać się z piekła swojej codzienności.
Czy Laura i Nicole mogą być w niebezpieczeństwie? Jaka jest prawda? Czy gorzki smak pozostanie, a może sypnie słodyczą?
W tej części dostajemy odpowiedzi na pytania z którymi zostawiła nas autorka.
Laura będzie musiała stawić czoła nowej sytuacji.
Autorka wprowadziła nas ponownie w świat bohaterki, pozwola przeżywać wraz z nią ból, cierpienie, a do tego szokujące wiadomości ściskają za serce.
To jest piękne w książkach, kiedy prawie namacalnie możemy znaleźć się obok bohatera i iść krok w krok za nim.
Laurę polubiłam już w poprzedniej części , mimo paru minusów. Wiadomo, że cukierkowo być nie może, bo byłoby nudno.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Oba tytuły idealnie trafione względem historii.
Lektura dodaje wiary i namawia, aby nigdy się nie poddawać, walczyć i iść do przodu.
Po każdej burzy świeci słońce.
Piękna okładka dodaje smaczku i porywa w świat marzeń.

× 1 | link |
@mamazonakobieta
2021-10-27
9 /10
Przeczytane


„Gorzki smak marzeń” to książka pełna bólu i cierpienia, a przy tym dość realistyczna (niestety jest wiele osób, które przeżyły to, co Laura). Mnie zdecydowanie się podobała i na pewno nie zapomnę jej szybko. Polecam.

× 1 | link |
@z_ksiazka_mi_po_drodze
2022-12-30
7 /10
Przeczytane
@Czytamybokochamy
2022-04-26
8 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2022-04-14
8 /10
Przeczytane
@ewazia64
@ewazia64
2022-02-14
7 /10
Przeczytane
@Natalia_Swietonowska
2021-12-26
7 /10
Przeczytane Recenzenckie Posiadam
@milena9
2022-03-06
10 /10
Przeczytane
@WioletaSadowska
2021-10-07
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Gorzki smak marzeń. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Słodki smak marzeń
Słodki smak marzeń
Aneta Krasińska
7.8/10
Laura Kosińska wyjeżdża z rodzinnej wioski na studia do Warszawy i tu postanawia się osiedlić. Pode...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl