Krok w przeszłość.

Aneta Krasińska
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Krok w przeszłość.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Niespodziewanie, w pewną sylwestrową noc, mała Adela traci wszystko, co kocha. Pozbawiona rodzinnego domu, stara się przetrwać w nieprzyjaznym świecie dorosłych. Ktoś komu ufała, zdradził. Ktoś inny podał pomocną dłoń. Adela szuka bezpieczeństwa i miłości, ale los nie szczędzi jej rozczarowań i porażek. Upada i się podnosi. Zyskuje i traci. Nie poddaje się jednak i walczy o spełnienie marzeń.
Spotkanie z niewidzianą przez lata ciotką Patrycją skłania ją do refleksji nad własnym losem. Bo co jest wart sukces finansowy, skoro nie ma przy kim zasypiać i komu mówić „dzień dobry”? Czy więc potrafi zaufać i zbudować szczęśliwy związek?
Adela. Krok w przeszłość i Adela. Krok w przyszłość to dwutomowa powieść o współczesnych relacjach międzyludzkich, rodzinnych sekretach, a także o życiu, które jest pełne niespodziewanych zdarzeń.

Data wydania: 2020-05-20
ISBN: 978-83-66201-90-3, 9788366201903
Wydawnictwo: Szara Godzina
Cykl: Adela, tom 1
Stron: 272
dodana przez: Justyna_K

Autor

Aneta Krasińska Autorka o wielu obliczach, która w swych powieściach porusza problemy kobiet walczących z przeciwnościami losu. Z uporem pokonuje kolejne przeszkody, wciąż poszukując swojego miejsca w świecie. Głodna życia i nowych wyzwań, które inspirują ją do dzi...

Pozostałe książki:

Nauczycielka z getta Słodki smak marzeń Wciąż pod wiatr W objęciach mroku Gorzki smak marzeń W objęciach nazisty Finezja uczuć Matylda Matylda. Droga ku marzeniom W objęciach niewoli Krok w przeszłość. Krok w przyszłość. Za głosem miłości Gdy nadeszło życie Gdy opadły emocje Gdy powrócił spokój Marzenia Kaliny. Małe tęsknoty Szukając szczęścia Za głosem nienawiści Odroczone nadzieje Małe tęsknoty. Pragnienia Elżbiety Nadzieje Olgi W sieci uczuć Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców
Wszystkie książki Aneta Krasińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Krok w przeszłość. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@jelonka11
2020-07-08
8 /10
Przeczytane

Jest nieźle :) są emocje. Mam nadzieję, że moje dziecko nigdy nie będzie w takiej sytuacji. Kochaną ciotunię to bym udusiła, nie zdała najważniejszego egzaminu w życiu..

× 3 | link |
KA
@Kama_19
2021-04-06
7 /10
Przeczytane

Książka jest przemyślana i jak zwykle u tej autorki bywa czyta się ją dobrze.
Tytułowa Adela przeżyła wiele, a wszystko to odcisnęło piętno na jej życiu. Na pewno nie miała lekko, i na pewno takich przeżyć nie powinno dostarczyć jej dzieciństwo. Bardzo szybko musiała dorosnąć, a nie miała nikogo kto by ją wspierał. Ale zacznijmy od początku.
W noc sylwestrową rodzice 13 letniej Adeli wyruszają na bal. W drodze powrotnej mają wypadek samochodowy i oboje ponoszą śmierć na miejscu. Siostra ojca odcina się od osamotnionej dziewczyny, która wkrótce zostaje umieszczona w domu dziecka. Adela, cały czas ma nadzieję, że jej ciotka Patrycja zabierze ją z sierocińca, jednak mijają kolejne miesiące i nic się nie dzieje. Adela uczy się bardzo dobrze i marzy o dobrej szkole a później o studiach. Zostaje jej to odebrane, gdyż dzieci z sierocińca mają szansę wyłącznie na szkołę zawodową, która w przyszłości po ukończeniu 18 lat ma pozwolić im na szybkie usamodzielnienie.
Całą historię poznajemy dwutorowo, a więc mamy opowieść co się działo kiedyś i co się dzieje teraz. Po wyjściu z sierocińca dziewczyna pozostawiona sama sobie cały czas szuka stabilizacji i miłości, jednak cały czas zawodzi się na poznanych ludziach. Gdy na jej drodze pojawia się mężczyzna, w którym się zakochuje nie potrafi mu do końca zaufać i uwierzyć, że może być szczęśliwa.

Książka zawiera w sobie dużo emocji i wzruszeń. Gdy czyta się o przeżyciach Adeli w bidulu nie można wprost uwierzyć, że t...

× 1 | link |
@viki_zm
2021-12-03
6 /10
Przeczytane Audiobook Audioteka 2021
@Klementynka
2021-10-25
7 /10
Przeczytane obyczajowe, romans literatura polska
@ewazia64
@ewazia64
2021-05-05
9 /10
Przeczytane
@malgosia311
2020-10-08
7 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2020-07-12
6 /10
Przeczytane Z biblioteki Romans/obyczajowe/sensacja 2020
@Wiesia
2020-06-25
7 /10
Przeczytane oddane/wymienione 🎁 przeczytane 2020

Cytaty z książki

Łatwiej zaorać pole, niż beztalencie czegoś nauczyć
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Krok w przyszłość.
Krok w przyszłość.
Aneta Krasińska
6.9/10
Adela spełniła swoje największe marzenie – ma rodzinę. Jest kochana i kocha, ale nie potrafi oddych...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl