Gra wstępna rozpisana na 62 felietony

Tomasz Jastrun
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Gra wstępna rozpisana na 62 felietony
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Kiedy Tomasz Jastrun zaczynał pisać swój Notatnik Erotyczny w listopadzie 1997 r., fala seksu dopiero czekała na progu by zalać Polskę. Mimo lamentu radia Maryja i upomnień episkopatu - erotyka zagościła na ulicznych billboardach, wkradła się za wycieraczki samochodów, poczęła wylewać się z gazet. I to co było na początku śmiałe, po latach wydaje się już oswojone. Więc chociaż te felietony nadal czasami pokazują pazury - autorowi udaje się nie przekraczać granic dobrego smaku. A to trudne w dziedzinie, gdzie granice są ruchome. Motorem Gry wstępnej jest erotyka, ale wokół niej, jak to bywa w życiu, wiruje cały ludzki świat. Oglądamy ironiczne migawki ze sceny politycznej, słychamy odgłosów krajowych i światowych skandali. Osobiste doświadczenie autora rozmawia z naszym doświadczeniem zbiorowym. Możemy więc obserwować jak podczas sześciu lat Notatnika zmienia się Polska i świat, jak nowe środki łączności wpływają na nasze życie erotyczne. Ironia nie przeszkadza autorowi snuć refleksji nad przemijaniem, krytycznie przyglądać się sobie, badać uważnie, ale i ze zrozumieniem, zmiany, jakie w miejsach i ludziach żłobi czas. Dla Tomasza Jastruna najważniejsza w życiu jest czułość - dlatego zamyka i kończy Grę wstępną wierszem. A czułe i poetyckie postrzeganie to znak firmowy pisarza, oswajającego sprzeczne pierwiastki ludzkiej natury, wrażliwego, a zarazem zdystansowanego; męskiego, a jednocześnie czułego. Zbiór felietonów utkany jest z takich przeciwieństw; znalazły się tu także mini-eseje, fragmenty poezji i prozy. Wszystko to stanowi o bogactwie Gry wstępnej - czyniąc z niej lekturę naszych czasów; do czytania w biegu, pociągu czy autobusie, ale też do poduszki, gdy ktoś jest obok lub gdy nikogo nie ma.
Data wydania: 2003-01-01
ISBN: 978-83-88875-81-6, 9788388875816
Wydawnictwo: Jacek Santorski & CO - Agencja Wydawnicza
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 268
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Tomasz Jastrun Tomasz Jastrun
Urodzony 15 września 1950 roku w Polsce (Warszawa)
Tomasz Jastrun, pseud. Witold Charłamp, Smecz, Te Jot – polski poeta, prozaik, eseista, felietonista, krytyk literacki, autor książek dla dzieci, długoletni współpracownik paryskiej „Kultury”, a także dziennikarz radiowy. Syn poetów: Mieczysława Ja...

Pozostałe książki:

Gorący lód : 29 poważnych i niepoważnych opowiadań o miłości niemiłości 7 x miłość Czułym okiem Dom pisarzy w czasach zarazy Arytmia i kwarantanna
Wszystkie książki Tomasz Jastrun

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Gra wstępna rozpisana na 62 felietony aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2020-09-30
6 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 📘 Jedynki

'' 62 felietony , które ukazały się na łamach " Twojego Stylu ". Ich tematem jest nieprzekraczająca granic dobrego smaku EROTYKA ''. Jest to książka prawdziwie dżentelmeńska . Przez co niestety w dzisiejszych czasach trąci myszką . Współczesnego młodzieńca czy panienkę , którzy używają słów spoko , narka , czy k...wa niemal niezauważalnie jako przerywnik , raczej nie zainteresuje . Zresztą to o czym pisze w swoich felietonach pan Jastrun wyziera obecnie w mało dżentelmeński sposób z różnych dziwnych miejsc , chociażby zza wycieraczek samochodów . Ale kto by miał ochotę poczytać o czasach kiedy to im więcej było zakryte , tym bardziej pobudzało dreszczyk i smaczek fantazjowania nad tym co pod , powinien sięgnąć po tę pozycję .

× 8 | link |
@MLB
2021-06-23
7 /10
Przeczytane Audiobook
YA
2008-02-06
1 /10
@karolcia.p
2009-09-11
5 /10
Przeczytane Mam
@wyciszka
2008-09-27
10 /10
Przeczytane
IN
2008-04-20
8 /10
Przeczytane
@dzusta_85
2007-08-31
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Gra wstępna rozpisana na 62 felietony. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl