Osobisty przewodnik po depresji

Tomasz Jastrun
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Osobisty przewodnik po depresji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Depresja, nazywana dżumą XXI wieku, z roku na rok zbiera coraz większe żniwo. Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że cierpi na nią aż 350 milionów ludzi na świecie. Tomasz Jastrun poeta, prozaik, dziennikarz od wielu lat zmaga się z depresją. Jego książka to swoisty poradnik, a także intymna, dramatyczna próba opisania walki z depresją i przybliżenia ludziom nią dotkniętym, a także ich bliskim, czym w istocie jest ta tajemnicza choroba. Autor krok po kroku śledzi i opisuje depresję, niczym bestię, która potrafi przybrać różne postacie. Niezwykle ważną częścią książki jest próba zrelacjonowania ostrej fazy choroby. Tym, którzy na swoim zegarze trafili na godzinę D, tym, którzy mierzą się z nią samotnie, i tym, którzy chcieliby ich zrozumieć - polecamy tę lekturę.
Data wydania: 2016-03-30
ISBN: 978-83-64776-96-0, 9788364776960
Wydawnictwo: Zwierciadło
Stron: 220

Autor

Tomasz Jastrun Tomasz Jastrun
Urodzony 15 września 1950 roku w Polsce (Warszawa)
Tomasz Jastrun, pseud. Witold Charłamp, Smecz, Te Jot – polski poeta, prozaik, eseista, felietonista, krytyk literacki, autor książek dla dzieci, długoletni współpracownik paryskiej „Kultury”, a także dziennikarz radiowy. Syn poetów: Mieczysława Ja...

Pozostałe książki:

7 x miłość Gra wstępna rozpisana na 62 felietony Czułym okiem Dom pisarzy w czasach zarazy Arytmia i kwarantanna
Wszystkie książki Tomasz Jastrun

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak żyć z depresją?

21.03.2021

Kolejna książka traktująca o depresji, czytana po znakomitej 'Ciemności widomej' Styrona i mniej przekonującej 'Twarze depresji' Morawskiej. Czy pozycja Jastruna dodaje coś do nich? Trochę tak, ale sytuowałbym ją bliżej Morawskiej niż Styrona. Zaczyna Jastrun od tego, że zmaga się z depresją od wielu lat, a odziedziczył ją po matce, Mieczysławie ... Recenzja książki Osobisty przewodnik po depresji

@almos@almos × 14

Moja opinia o książce

Opinie

@madziab86
2017-06-09
Przeczytane

Książką zarówno dla tych, którzy osobiście zetknęli się z depresją, ale także dla bliskich, którzy mają wokół siebie chorą osobę. Przewodnik napisany przez poetę daje tym, którzy są chorzy poczucie, że przeżywali podobnie a tym, którzy są zdrowi namiastkę tego, jak tragicznie może być, ale daje też nadzieje, że możną tą chorobę pokonać. Książkę czyta się bardzo dobrze, mimo trudnego tematu przeczytałam ją prawie jednym tchem, ale refleksja pozostała. To jedna z takich książek, o której mam ochotę opowiadać znajomym i polecać.

| link |
@almos
2021-03-21
7 /10
Przeczytane ebook wspomnienia/dzienniki/listy
@Asamitt
2022-06-23
7 /10
Przeczytane Polscy autorzy (Auto)Biografia/Pamiętnik/Wspomnienia Psychopatologia/Choroby/Zaburzenia * Własne

Cytaty z książki

O nie! Książka Osobisty przewodnik po depresji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl