Historia Anglików : narody i cywilizacje

Paul Johnson
Historia Anglików : narody i cywilizacje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Dzieje Anglików wciąż będą pouczające nie tylko dla nich samych, ale także dla innych. Nie jest to materia, z której można budować majestatyczne i złudne teorie dziejów świata. Nie ma w niej żadnej konieczności; ale też nie ma niczego, co byłoby całkowicie przypadkowe. Dzieje Anglików to studium powracających i zmieniających się tematów oraz ewolucji narodowych paradoksów. To historia, którą warto opowiedzieć i którą każde pokolenie będzie pragnęło opowiedzieć na nowo. Anglicy odkryli fundamentalną prawdę, że moralność w stosunkach między narodami i dążenie do bogactwa nie tylko się ze sobą nie kłócą, ale w pewnym sensie są ze sobą tożsame - jak to ujął Locke: "Widać dziś niezbicie, że cnota stała się najkorzystniejszym nabytkiem i z całą pewnością najlepszym interesem". Anglicy odkryli tę prawdę na użytek własny, a teraz starali się przekazać ją światu. Bóg stał się Wielkim Księgowym, Najwyższym Rachmistrzem, Prezesem nad Prezesami światowej liberalnej gospodarki, a do realizacji swych celów potrzebował właśnie takich narzędzi jak wolny handel i Królewska Marynarka." (fragment książki) "Historia Anglików" to spojrzenie wstecz na dwa tysiące lat angielskiej historii, które umożliwiło Paulowi Johnsonowi przeprowadzenie nowej, radykalnej interpretacji dziejów Wyspiarzy. Emocjonalne podejście do opisywanych wydarzeń, potoczysty styl, celne, choć często kontrowersyjne sądy - wszystkie zalety pisarstwa Johnsona - sprawiły, że książka ta wzbudziła ogromne zainteresowanie czytelników, a przy tym wywołała wiele polemik.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-916703-2-3, 9788391670323
Wydawnictwo: MARABUT
Seria: Narody i Cywilizacje
Kategoria: Historia
Stron: 471

Autor

Paul Johnson Paul Johnson
Urodzony 2 listopada 1928 roku w Wielkiej Brytanii ( Manchester)
Angielski historyk i dziennikarz. Kształcił się w Stonyhurst i Magdalen College w Oksfordzie. W latach 1955-1970 był redaktorem londyńskiego tygodnika „New Statesman” − od 1965 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Współpracował też z wieloma innymi...

Pozostałe książki:

Historia chrześcijaństwa Odzyskanie wolności Twórcy Cywilizacja Starożytnego Egiptu
Wszystkie książki Paul Johnson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Historia Anglików : narody i cywilizacje nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia Anglików : narody i cywilizacje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl