Imperatyw pozornej poprawności czyli budowa domu w PRL

Stanisław Sałapa
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Imperatyw pozornej poprawności czyli budowa domu w PRL
Książka Imperatyw pozornej poprawności czyli budowa domu w PRL
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Tak rodziły się absurdy PRL-u Kto z nas pamięta jeszcze absurdalną rzeczywistość PRL-u? Dziś wspomnienie życia w tamtych czasach jest niemal jak powieść science fiction o społeczeństwie z alternatywnego świata. Deficyt wszystkiego, co stanowiło o standardzie życia, niedorzeczność regulacji prawnych z ogromną ilością przywilejów branżowych i aparatu władzy, ciągłe kombinowanie i próby walki ze straszno-śmieszną rzeczywistością... W takich oto niełatwych warunkach bohater tej książki postanawia wybudować dom. Wiedząc, że tylko umiejętność sprawnego poruszania się w gąszczu absurdu i niemocy może mu pozwolić zrealizować swój cel, postanawia działać, stosując się do słynnej rady Machiavellego: „Trzeba być lisem i lwem”. Nawet jeśli nie do końca jest to zgodne z jego przekonaniami i normami moralnymi, którymi stara się kierować...
Data wydania: 2018-12-17
ISBN: 978-83-8147-202-9, 9788381472029
Wydawnictwo: Nova Res
Stron: 244

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Powrót do przeszłości

"Imperatyw pozornej poprawności, czyli budowa domu w PRL" Stanisława Sałapy pokazuje, jak w drugiej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku budowało się domy. Młodszym przypomnę, że były to czasy kartek, kolejek, niedoborów, załatwiania, absurdów i grozy. Ustrój nazywał się socjalizmem i s... czytaj dalej »

O kulisach budowy domu w PRL

Pan Sałapa – autor książki „Imperatyw pozornej poprawności czyli budowa domu w PRL” pokusił się o ukazanie absurdów siermiężnej rzeczywistości czasów komunistycznych w dziedzinie budowania domów. Pozycja jest o tyle interesująca, że cała akcja opiera się na faktach, co czyni ją bardziej cenną, zwła... czytaj dalej »

@m_silakowska @m_silakowska
{} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Orestea
@Orestea 2019-08-24
@m_silakowska
@m_silakowska 2019-07-08
Przeczytane (2019-07-08)

Co czytać po książce “Imperatyw pozornej poprawności czyli budowa domu w PRL”- Stanisław Sałapa

Książka Daleko od Timgadu
Daleko od Timgadu Stanisław Sałapa
Gdzie tak naprawdę tkwią korzenie współczesnej Europy? Wizyt...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się