Inwazja Jaszczurów

Karel Čapek
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Inwazja Jaszczurów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Efektowne ilustrowane wydanie jednej z najwybitniejszych i najbardziej dowcipnych antyutopii XX wieku. Pierwszy tom nowej serii prezentującej klasykę literatury pięknej w mocnych opracowaniach graficznych.

Na jednej z wysp południowego Pacyfiku odkryty zostaje nieznany gatunek wielkich, niezwykle inteligentnych płazów. Ta naukowa rewelacja prowadzi do przemysłowej rewolucji: pracowite zwierzęta stają się masowo i bezwzględnie wykorzystywaną tanią siłą roboczą oraz ważnym elementem światowego wyścigu zbrojeń. Z czasem ludzkość uzależnia się od ich pracy, a szybko mnożące się płazy zyskują umiejętności i narzędzia, dzięki którym mogą uwolnić się od dominacji człowieka i stanąć z nim do walki o władzę nad światem.

Błyskotliwa satyra Čapka na żarłoczny kapitalizm, naukę, media, faszyzm, rasizm i komunizm powstała w przeddzień II wojny światowej, lecz pozostaje aktualna do dziś. Pseudodokumentalna formuła powieści, obficie wykorzystujące satyryczną stylizację na rozmaite gatunki, znalazła idealne dopełnienie w totalnym opracowaniu graficznym Hansa Tichy. Ponad 100 ilustracji i pełen inwencji projekt typograficzny uczyniły tę klasyczną już książkę edytorskim dziełem sztuki.

Talent Karela Čapka polegał na tym, że wszystko wiedział wcześniej. Na początku XX wieku w powieściach i sztukach opisywał, jak w przyszłości będzie upadał świat. Karel Čapek opowiadał więc o naszych czasach.

Mariusz Szczygieł, „Książki. Magazyn do czytania”

Jedna z najpiękniejszych książek w wydawniczej historii Niemiec, z wirtuozerską typografią, skomplikowanym składem i fajerwerkami ilustracji w najróżniejszych stylach, które genialnie odpowiadają polifonicznemu bogactwu powieści.

„Frankfurter Allgemaine Zeitung”

Książka otwiera nową serię Wydawnictwa Dwie Siostry – tym razem dla czytelników dorosłych. W serii „Świeżym Okiem” ukazywać się będą bogato i wyraziście zilustrowane wydania klasyki literatury pięknej – wyjątkowe opracowania graficzne, które pozwalają odkryć i zobaczyć słynne dzieła literackie na nowo.
Tytuł oryginalny: Válka s mloky
Data wydania: 2021-03-24
ISBN: 978-83-8150-153-8, 9788381501538
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej [WL]
Stron: 334
dodana przez: chudini0505
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Karel Čapek Karel Čapek
Urodzony 9 stycznia 1890 roku w Czechach (Malé Svatoňovice)
Urodził się w miejscowości Malé Svatoňovice, wtedy znajdującej się w Austro-Węgrzech, obecnie w Czechach. Po raz pierwszy użył i spopularyzował słowo robot, które pojawiło się w jego sztuce R.U.R. (Roboty Uniwersalne Rossuma). Był jednym z pionierów ...

Pozostałe książki:

Fabryka Absolutu Daszeńka czyli Żywot szczeniaka Rok ogrodnika Aforyzmy Hordubal
Wszystkie książki Karel Čapek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Inwazja Jaszczurów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Airain
2022-05-22
8 /10
Przeczytane

Kolejny paszkwil na ludzkość w wydaniu czeskiego autora. Forma nieco się zestarzała, ale treść aktualna, może dziś aktualna jak nigdy. Rasizm, ksenofobia, zachłanność, egoizm, rozbuchany konsumpcjonizm, nacjonalizm, pogoń za zyskiem za wszelką cenę... i zwykła głupota - wszystkie te przywary znajdują swoje odbicie w opowieści o tym, jak ludzkość w pogoni za dobrobytem doprowadza przez swoją krótkowzroczność do upadku cywilizacji.

× 22 | link |
@caribou
2007-08-29
5 /10
Przeczytane dziewczyńskie fantastyka

Zadziwiła mnie ta książką swoją formą sprawozdania i reportażu. Dotyczy rozprzestrzeniania się czegoś, co z początku wydaje się niepozorne, niegroźne, raczej zagrożone.

× 1 | link |
@Adam84
2021-10-13
8 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam
@Smok1125
2021-02-08
4 /10
Przeczytane
@sun
2020-06-11
10 /10
Przeczytane Pożyczone-przeczytane-oddane
@oliwa
2019-11-13
7 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane
DU
2018-12-04
10 /10
Przeczytane
@marku
2009-02-17
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Inwazja Jaszczurów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl