Już nie ucieknę

Joanna Nowak
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Już nie ucieknę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwszy tom sagi Siostry z ulicy Wiśniowej. Po odejściu narzeczonego Ada przeżywa załamanie nerwowe, z którego próbują wyrwać ją siostry, Jagna i Sara. Kiedy ich metody nie działają, postanawiają zwrócić się z prośbą o pomoc do matki mieszkającej w niewielkim miasteczku na Kujawach. Ta wykorzystuje fatalną sytuację prowadzonego przez siebie schroniska dla zwierząt. Prosi Adę o wsparcie zapraszając jednocześnie do odwiedzin w rodzinnych stronach. Adam planuje ślub z Bianką. Zawarcie małżeństwa ma mu pomóc odzyskać rodzeństwo, które po śmierci rodziców zamieszkało u krewnej. Niestety, okazuje się, że Bianka, ze strachu przed odpowiedzialnością, bez słowa uciekła do rodzinnego domu. Adam pragnie się z nią rozmówić, ale dziewczyna nie chce go widzieć.

Sytuacja zbiega się z pojawienie się Ady, pierwszej miłości Adama. Tuż po maturze Ada zerwała z Kamińskim tłumacząc rozstanie odmiennym spojrzeniem na przyszłość.

Powrót Janowskiej do Graborówka staje się okazją do naprawienia dawnych błędów. Do dziś Ada wyrzuca sobie, że podle potraktowała chłopaka, przez co najprawdopodobniej nie wiodło się jej później w miłości. Postanawia odkupić swoje winy i proponuje Kamińskiemu, że zastąpi Biankę w roli panny młodej, dzięki czemu plany Adama będą miały szansę się zrealizować.Data wydania: 2021-09-28
ISBN: 978-83-66989-06-1, 9788366989061
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Siostry z ulicy Wiśniowej, tom 1
Stron: 352
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Już nie ucieknę nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@czytanie.na.platanie
2021-10-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Współpraca Posiadam Przeczytane 2021 Patronat

„Już nie ucieknę” Joanny Nowak to urocza powieść obyczajowa, która otula swym ciepłem i dostarcza wielu powodów do uśmiechu, rozpoczynająca cykl „Siostry z ulicy Wiśniowej”. Przepadłam, gdy tylko zobaczyłam jej okładkę, a po przeczytaniu wiedziałam, że gorąco będę Was zachęcać do jej przeczytania.

Bo autorka porusza tu nie tylko wątek pierwszej miłości, która podobno nigdy nie rdzewieje, ale również pomocy porzuconym i zaniedbanym zwierzakom, który rozczuli każde serce.

Bohaterkami całej serii są trzy siostry, trojaczki, na których spoczywa klątwa rzucona przez ich matkę zranioną do głębi przez męża. No, może to nie do końca klątwa, a wpływ i wychowanie, które czyni je ostrożnymi i sceptycznymi w kontaktach z mężczyznami.

W „Już nie ucieknę” śledzimy historię Ady, porzuconej przez narzeczonego i Adama, który po śmierci rodziców stara się o przyznanie opieki nad nieletnim rodzeństwem. Kiedyś łączyło ich młodzieńcze uczucie, ale rozstanie, które wówczas wydawało się koniecznością, obojgu złamało serce. Zbiegi okoliczności sprawiają, że ich drogi przecinają się ponownie, a impulsywna decyzja, tak niezwykła dla Ady, doprowadza do rewolucji w ich życiu.

To opowieść nie tylko o miłości, ale również o relacjach rodzinnych, które warto pielęgnować jak rzadki kwiat. O trudnych wyborach pomiędzy uczuciem, a karierą. Chęcią wyrwania się z małego miasteczka, wypłynięcia na głębokie wody, nie poddania się rutynie codzienności i ciężarowi odpowiedzi...

{} | link |
@angell15
2021-10-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Już nie ucieknę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe