Kanibale

Christopher Berry-Dee, Victoria Redstall
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Kanibale
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Dzięki tej prawdziwej kryminalnej opowieści o kanibalistycznych mordercach zanurzysz się w umysłach potworów w stylu Hannibala Lectera.

Ta książka jest czymś więcej niż tylko mrożącymi krew w żyłach historiami. To zbiór dogłębnych portretów psychologicznych najbardziej zdeprawowanych jednostek w historii ludzkości – 14 kanibalistycznych zabójców, m.in.:
ALBERTA FISHA, który spędził dziewięć dni ucztując na szczątkach niewinnej dziewczynki;
JEFFREYA DAHMERA, którego lodówka była wypełniona częściami ciał 17 ofiar;
ANDRIEJA CZIKATIŁO, który brutalnie zamordował i poćwiartował 53 osoby w południowo-wschodniej Rosji;
FRITZA HAARMANNA, który pił krew swoich ofiar i sprzedawał ich mięso na czarnym rynku;
STANLEYA BAKERA, który wyciął serce młodego człowieka i zjadł je, gdy jeszcze biło;
JOACHIMA KROLLA, który gotował gulasz z marchwi, ziemniaków i rączki małego dziecka.

Wydanie 1 - Wyd. Czarna Owca
Tytuł oryginalny: Cannibal Serial Killers. Profiles of Depraved Flesh-Eating Murderers
Data wydania: 2023-10-25
ISBN: 978-83-8252-465-9, 9788382524659
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 288
dodana przez: Vernau

Autor

Christopher Berry-Dee Christopher Berry-Dee jest bezpośrednim potomkiem doktora Johna Dee, nadwornego astrologa królowej Elżbiety I. Służył w elitarnej formacji zielonych beretów Royal Marines, założył Instytut Badań Kryminologicznych (The Criminology Research Institute,...

Pozostałe książki:

Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów Rozmowy z seryjnymi mordercami Rozmowy z psychopatami. W otchłani zła Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie Rozmowy z seryjnymi morderczyniami Kanibale Rozmowy z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat Rozmowy z psychopatami. Masowi mordercy i szaleńcy Rozmowy z seryjnymi mordercami. Stalkerzy Monster. Zrozumieć seryjną zabójczynię Rozmowy z seryjnymi mordercami. Żony i kochanki Jeffrey Dahmer
Wszystkie książki Christopher Berry-Dee

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Christopher Barry-dee Victoria Redstall "Kanibale Sylwetki morderców"

30.11.2023

Sięgając po tę książkę to jakbyś przebył drogę przez zaciśnięte gardło, przeciskając się do samego żołądka, by na koniec powrócić tą samą drogą ubrudzony najgorszą treścią, jednak pozostając z niecodziennym przeżyciem, które na długo pozostanie w twojej pamięci. Czytasz na własną odpowiedzialność ... Recenzja książki Kanibale

@g.sekala@g.sekala × 5

Kanibale. Sylwetki morderców

29.11.2023

„ Kanibale. Sylwetki morderców” Christopher Berry-Dee oraz Victorii Redstall to dość mocny reportaż, który obrzydził mnie do tego stopnia, że w dniu, w którym skończyłam czytać tę książkę, nie byłam w stanie nic zjeść...Dzięki lekturze tej pozycji o kanibalistycznych mordercach zanurzysz się w umysłach potworów w stylu Hannibala Lectera. Ta książ... Recenzja książki Kanibale

Kanibale

29.11.2023

" [...] Kto nie marnuje, temu nie brakuje. [...] " Na samym początku muszę wam powiedzieć, że najnowsza książka Christophera Berry-Dee i Victorii Redstall pod tytułem "Kanibale. Sylwetki morderców" przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla dorosłych czytelników o mocnych nerwach. Tutaj znajdziecie naprawdę drastyczne sceny. Czytając tę książkę, mus... Recenzja książki Kanibale

Kanibale

15.01.2024

Zło siedzi głęboko w człowieku od zarania dziejów. Spowita mrokiem przeszłość budzi zwierzęce instynkty. Nikt nie panuje nad umysłem owładniętym szaleństwem i do bólu nim przesiąkniętym. Ograniczony przez środowisko nie ujawnia od razu prawdziwej twarzy. Blokady puszczają w sprzyjających okolicznościach, by ten mógł realizować swoje pragnienia, zr... Recenzja książki Kanibale

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2023-12-13
7 /10
Przeczytane

Christopher Berry-Dee w swojej kolejnej książce skupił się na analizie i przedstawieniu portretów psychologicznych czternastu morderców, którzy to wpisali się w pamięć historyczną jako kanibale.

Zanim jednak rozpoczniemy lekturę dotyczącą sylwetki morderców, w dość wyczerpującym wstępie mamy wprowadzenie do świata przepełnionego już od wieków kanibalizmem. Czy to z przyczyn wierzeniowych czy przetrwania powstały nawet ekranizacje o powyższej tematyce.

Książka mimo swoich niewielkich gabarytów zawiera cały ogrom drastycznych elementów, które to opisywały dokonane przestępstwa.
Więc jeśli jesteście ciekawi i chcecie mieć większość zebranych przykładów to "Kanibale" idealnie się do tego nadadzą.
Nie było tutaj powtórzeń, które przewijały się w tak wielu jego zbiorach, dlatego ta pozycja wypada dużo lepiej.

Jest to jednoczenie książka mrożąca krew w żyłach i może wywoływać obrzydzenie. Drastyczne sceny jakie zostały tutaj opisane miały swoje miejsce w historii, a są naprawdę dość brutalne.

× 8 | link |
@ksiazka_ukryta_w_puszczy
2023-12-31
7 /10

Ponownie powracam do mojego ulubionego autora, kryminologa i dziennikarza śledczego Pana Christophera Berry-Dee. Niestety większość jego książek to są po prostu odgrzewane kotlety. Przeczytasz jedną książkę i wiesz, co będzie w każdych kolejnych, czyli to samo. Za każdym razem obiecuję sobie, że to już ostatni raz sięgam po jego reportaże, jednak przegrywam tę walkę i czytam dalej wypociny tego autora. Widocznie mam słabość do niego albo on ma taki dar przekonywania do swoich publikacji.
.
Tym razem autor zabrał nas do świata, w którym zostało przelane wiele niepotrzebnej krwi, okaleczonych w potworny sposób setki niewinnych osób, zjedzone kilogramy mięsa. Oprócz tego przeniknął do umysłów najbardziej zdeprawowanych ludzi w historii ludzkości. Przedstawia nam zbiór 14 mrożących krew w żyłach opowieści o najbrutalniejszych kanibalach, jacy chodzili po świecie. To obraz postaci, które dokonały makabrycznych czynów. Opisy tych zbrodni są przerażające i przyprawiające ciarki na całym ciele. Z pewnością jest to pozycja jedynie dla ludzi o mocnych nerwach i żołądkach. Po jej przeczytaniu z pewnością inaczej spojrzycie na mięso i się zastanowicie nad jego zjedzeniem i skąd się wzięło na waszym stole.
.
Kto z Was nie słyszał o najbardziej znanej fikcyjnej postaci Hannibalu Lecterze? Dzięki autorowi poznacie prawdziwe postacie, które zapisały się w historii na zawsze, jako bezwzględne potwory. Jest to jedna z lepszych pozycji, jakie czytałam i jestem bardzo mile z...

× 1 | link |
@tomzynskak
2023-11-16
8 /10

Jesteś osobom o mocnych nerwach? Czy raczej widząc tytuł związany z kanibalizmem omijasz taką książkę/film szerokim łukiem?

O fikcyjnej postaci Hannibala Lectera słyszał chyba każdy. Jednak co ze Stanleyem Bakerem, Joachimem Kroll i innymi kanibalami, którzy istnieli naprawdę? O nich nie jest tak głośno, a reportaż Christophera Berry-Dee „Kanibale. Sylwetki morderców” pozwala nam się im lepiej przyjrzeć.

Sięgając po „Kanibali…” trzeba mieć świadomość, że jest to książka mocna, szokująca i mrożąca krew w żyłach. Na samym początku Berry-Dee przybliża nam pojęcie samego kanibalizmu, a później… Autor pozwala Czytelnikowi zanurzyć się w umysłach prawdziwych potworów, które nie miały skrupułów, aby pić krew swoich ofiar, sprzedawać ich mięso na czarnym rynku, aby gotować sobie gulasz z rączek małych dzieci, czy przygotowywać sobie po prostu uczty z ludzkiego mięsa.

Podczas czytania niejednokrotnie łapałam się na tym, że nie mogłam uwierzyć w to co pisze Autor. Po prostu nie mieści mi się w głowie, że można być tak okrutnym potworem. Celowo nie piszę tutaj człowiekiem, ponieważ mam wrażenie, że bohaterowie książki swoje człowieczeństwo gdzieś po drodze zaprzepaścili i utracili.

„Kanibale…” to książka dla osób o mocnych nerwach, które mają świadomość, że reportaż ten może pozostać w ich umyśle przez bardzo długi czas. Mocna, intrygująca, zaskakująca, szokująca… P O L E C A M !...

| link |
AG
@agnieszkawa1
2023-11-19
8 /10

Autor w swojej książce przedstawił czytelnikowi historie czternastu morderców których zbrodnie mrożą krew w żyłach. Podczas lektury wyszukiwałam w internecie każde z nazwisk dzięki czemu miałam jeszcze większe wyobrażenie tego jak wyglądał morderca.
To nie jest książka dla osób ze słabym żołądkiem. Ja nie jestem pod tym względem wrażliwa, a mimo to momentami miałam dość. Co więcej, ta książka obrazuje to w jakim świecie żyjemy, jakie bestie chodzą po ulicach i tak naprawdę nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie jeden z przedstawionych tu kanibali nie byłby posądzony o swoje czyny gdyby nie dowody. Na co dzień uchodzili za niezwykle sympatycznych ludzi.
Z niewytłumaczalnych powodów jest grupa czytelników która lubi czytać czy też oglądać seriale dokumentalne o mordercach. Pod jakimś względem jest to fascynujące. Należę do tej grupy, także śmiało mogę stwierdzić że jest to naprawdę kawał dobrej literatury. Jestem wstrząśnięta, zniesmaczona jak i przerażona. Myślę że właśnie takie emocje autor zamierzał wywołać u czytelnika i mu się to udało.

| link |
PA
@Paulina01
2024-01-17
7 /10
Przeczytane
@monika.sadowska
2024-01-15
7 /10
Przeczytane
@karsob85
2024-01-12
6 /10
Przeczytane
@_czytanieuzaleznia
2024-01-12
8 /10
Przeczytane
@SylwiaW
2023-12-19
7 /10
Przeczytane Ebook
@g.sekala
2023-11-30
8 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2023-11-29
9 /10
@mommy_and_books
2023-11-29
8 /10
Przeczytane
@pardobicka
2023-11-25
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Obaj męż­czyź­ni do­tar­li do miej­sca okre­śla­nego jako Skrzy­żo­wa­nie Śmier­ci, w któ­rym prze­ci­nają się dwie drogi życia. Jedno życie
zo­sta­je prze­rwane, a dru­gie
nie­od­wra­cal­nie zmie­nia się na
za­wsze. Nazy­wamy to zrzą­dze­niem losu.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl