Rozmowy z seryjnymi mordercami

Christopher Berry-Dee
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów
Rozmowy z seryjnymi mordercami
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów

Opis

 
Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach.

Unikatowe wywiady przeprowadzone przez autora w kilkunastu najcięższych zakładach karnych świata, rejestrowane na taśmie magnetofonowej i filmowej, zawierają opisy przerażających czynów.

Christopher Berry-Dee przetworzył je w zdumiewającą książkę, która natychmiast stała się klasyką reportażu kryminalnego. Nie tylko opisuje spotkania z najbardziej amoralnymi ludźmi na świecie, ale także przytacza ich własne relacje na temat dokonanych przestępstw. Daje w ten sposób czytelnikom wgląd w psychikę ludzi, którzy popełnili najgorszą możliwą zbrodnię bezlitośnie pozbawili życia inną istotę ludzką. 

Tytuł oryginalny: Talking with Serial Killers (I)
Data wydania: 2020-02-26
ISBN: 978-83-8143-224-5, 9788381432245
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 352
dodana przez: Justyna_K

Autor

Christopher Berry-Dee Christopher Berry-Dee jest bezpośrednim potomkiem doktora Johna Dee, nadwornego astrologa królowej Elżbiety I. Służył w elitarnej formacji zielonych beretów Royal Marines, założył Instytut Badań Kryminologicznych (The Criminology Research Institute,...

Pozostałe książki:

Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów Rozmowy z seryjnymi mordercami Rozmowy z psychopatami. W otchłani zła Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie Rozmowy z seryjnymi morderczyniami Kanibale Rozmowy z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat Rozmowy z psychopatami. Masowi mordercy i szaleńcy Rozmowy z seryjnymi mordercami. Stalkerzy Monster. Zrozumieć seryjną zabójczynię Rozmowy z seryjnymi mordercami. Żony i kochanki Jeffrey Dahmer
Wszystkie książki Christopher Berry-Dee

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Fascynujące i przerażające

WYBÓR REDAKCJI
26.03.2020

W czasach zarazy przerażają mnie wiadomości. Wolę już czytać o seryjnych mordercach. Na okładce „Rozmów z seryjnymi mordercami” Christophera Berry-Doe znajdziemy hasło: „Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców” i nie ma w tym ani kropli przesady. Książka wydana przez @Link jest naprawdę przerażająca. Czasami, czytając thriller, mamy ciarki... Recenzja książki Rozmowy z seryjnymi mordercami

@Zaneta@Zaneta × 5

Rozmowy z seryjnymi mordercami

29.02.2020

Czy problemy rodzinne, depresja, przemoc oraz brak akceptacji ze strony rówieśników, jest w stanie zmienić zwykłego nastolatka, w tak podłą bestię, która bezlitośnie odbiera życie drugiemu człowiekowi...? „ Harv Młotek " i „ Potwór z Amityville" , to dwa z wielu pseudonimów ludzi, którzy w bestialski sposób, podstępem zwabiali swoje przypa... Recenzja książki Rozmowy z seryjnymi mordercami

@DominikaCzyta_Recenzuje@DominikaCzyta_Recenzuje × 6

Chory, morderczy umysł chce mówić

20.04.2020

"Rozmowy z seryjnymi mordercami" to reportaż otwierający cykl kryminalny, w którym autor przedstawia rozmowy z ludźmi, którzy bez zająknięcia odbierali innym życie. W ramach serii przewiduje się jeszcze pozycję dotyczącą morderczyń, psychopatów oraz najgorszych morderców, jakiś historia nie była w stanie utrzymać w ryzach. Christopher Berry-Dee s... Recenzja książki Rozmowy z seryjnymi mordercami

@ksiazka_w_pigulce@ksiazka_w_pigulce × 5

Co kieruję seryjnym mordercą?

6.03.2020

Jakie emocje towarzyszą seryjnym mordercą? Co nimi kieruje? Na te i więcej pytań poznasz odpowiedź z książce 'Rozmowy z seryjnymi mordercami'. Kryminolog śledczy Christopher Berry-Dee postanowił przedstawić nam swoje wywiady z dziewięcioma seryjnymi kryminalistami. Aby jednak tego dokonać musiał zdobyć zaufanie skazańców. Brzmi to obscesowo, je... Recenzja książki Rozmowy z seryjnymi mordercami

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Natula
2020-07-07
7 /10
Przeczytane Zjawy, upiory i inne stwory Przeczytane 2020 Reportaże, wywiady

Bardzo dobry reportaż. Gwoli ścisłości, nawiązując do tytułu, to nie są rozmowy, a opisana krok po kroku przestępcza działalność dziesięciu seryjnych zabójców wraz z analizą psychologiczną. Fakt, rozdziały oparto o wywiady, które autor przeprowadził z mordercami, jednak finalnie jest to szczegółowy rys od narodzenia, dorastania, poprzez mordercze czyny, prowadzące do zatrzymania i wyroku. Warto wziąć pod uwagę, że pierwsze wydanie książki miało miejsce w 2003 roku, dlatego zakładam, że część informacji, zwłaszcza po wysypie tytułów dotyczących psychopatów i seryjnych morderców, dla fanów tematyki może nie być odkrywcza. Nie zmienia to faktu, że publikację czyta się ze ściśniętym żołądkiem i niedowierzaniem, że człowiek może być zdolny do tak okrutnych czynów. Co prawda dla mnie tego typu literatura nie jest obca, mimo wszystko nie jestem w stanie zrozumieć tego, co musi dziać się w głowie człowieka (nie wiem czy to określenie pasuje do opisanych osób), który bezlitośnie i bez wyrzutów sumienia zabija, często w sposób przekraczający wszelkie granice.

''-Nie jest pani przykro, że kogoś zamordowała?(...)
-Szczerze mówiąc, zabijanie ludzi jest zabawne (...) Gdybym mogła, prawdopodobnie znowu bym to zrobiła. Wiem, że brzmi po wariacku, a nie uważam się za wariatkę, ale to dobra zabawa. Trochę jak jazda kolejką górską."*

Ciekawe w tym reportażu jest też to, jak pokazano opieszałość, niekompetencję i korupcję w polic...

× 2 | link |
@ksiazkowa.gladys
@ksiazkowa.gladys
2020-04-07
10 /10
Przeczytane

Tytuł jest trochę mylący, bo nie znajdziemy tutaj typowych wywiadów z mordercami. Autor miał okazję przeprowadzić z nimi wywiady i na tej podstawie powstała właśnie ta publikacja. To nie tylko książka, która opowiada o seryjnych mordercach, ale również o nieudolnym wymiarze sprawiedliwości przez amerykańskie służby. Takiej książki potrzebowałam. Niezwykle ciekawa i brutalna. Należy jednak pamiętać, że ta książka Christophera Berry-Dee została wydana w 2003 roku.

Wielki plus za to, że w książce znajdziemy zdjęcia seryjnych morderców. Każdy rozdział został poświęcony innemu mordercy. Każdy był w ciekawy sposób opisany i co najważniejsze w zrozumiały. Mimo, ze wszystkie historie morderców były ciekawe to najbardziej zaintrygował mnie Wyniki wyszukiwania
Wyniki wyszukiwania w sieci Ronald DeFeo Jr. Pewnie większość z nas słyszała o filmie Amityville. I jak się okazuje film a fakty mijają się z prawdą.

Książka jest dedykowana dla osób o mocnych nerwach i lubiących takie klimaty. Dla innych może być za bardzo brutalna. Ja z niecierpliwością czekam na kolejną część, tym razem "Rozmowy z psychopatami".

× 2 | link |
@paulina.wozna91
@paulina.wozna91
2020-05-03
7 /10

Jesteście ciekawi co dzieje się w głowach najbardziej przerażających seryjnych morderców? Jakie wydarzenia z dzieciństwa kształtują ich w taki sposób, że są zdolni do bezlitosnego pozbawienia życia istoty ludzkiej? Dzięki temu szokującemu reportażowi kryminalnemu mamy taką możliwość. Odważycie się na tę lekturę? Ja szczerze się obawiałam i muszę przyznać, że moje obawy były słuszne. Jest to pozycja dla czytelników o mocnych nerwach. Ja niestety do ich grona nie należę, jednak ciekawość odegrała tu silniejszą rolę. W pewnym stopniu interesuję się kryminologią, zatem nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki.

Christopher Berry- Dee przybliża nam sylwetki dziewięciu potworów. Jakie były ich główne motywy? Pieniądze, seks, zabawa... Poznajemy genezę ich szaleństwa, bądź śledzimy narodziny prawdziwego, wręcz nieludzkiego okrucieństwa. W pewnym momencie życia trafiają na mroczną drogę, z której nie ma już odwrotu. Reportaż nie jest jedynie szczegółowym zapisem krwawych zbrodni, gdyż autor przybliża nam niekiedy przejmujące historie bezlitosnych morderców. Głównie pochodzą oni z rozbitych rodzin, zaznali w życiu maltretowania psychicznego albo fizycznego od najbliższych im osób. Zostali również ofiarami wykorzystywania seksualnego. Ich dzieciństwo i start w dorosłość były przeważnie wyjątkowo trudne. Dlatego skutkiem jest wypaczona moralność.

Autor opisuję każdą z postaci w sposób obiektywny. Nie ocenia ich poczynań. Otwiera nam bramy do tego mrocznego świ...

| link |
@madbed
2020-09-21
7 /10
Przeczytane

ROZMOWY Z SERYJNYMI MORDERCAMI
Christopher Berry - Dee
@wydawnictwoczarnaowca

Autor książki jest światowej sławy kryminologiem, który rozmawia z seryjnymi mordercami. Wnikając w głąb ich psychiki, próbując zrozumieć co kryją i dlaczego dokonali takich zbrodni.
Zdobywa on zaufanie więźniów i prowadzi luźną rozmowę, wyciągając jak najwięcej się da dopóki odpowiadający nie połapie się jakie są intencje.
W wielu przypadkach kończyło się atakiem na autora, bądź agresją samą w sobie więźnia.
Wszystkie swoje wywiady autor gromadzi na kasetach oraz filmach. Są to unikatowe już wywiady z więźniami przebywającymi w najcięższych zakładach karnych.
W książce jest dużo teorii jak działa psychika, co mogło spowodować takie zachowania,jakie jest podłoże psychiczne, sytuacja rodzinna. Bardzo ciekawe rozważania i analiza psychologiczna.
Książka to swojego rodzaju reportaż opisujący najgroźniejszych morderców, zwyrodnialcow i bestie.
Spodziewalam się większej ilości samych wywiadów niż teoretycznych wiadomości. Nie zmienia to faktu, że książka jest bardzo ciekawa. To do czego jest w stanie posunąć się człowiek jest niewyobrażalne. Jaką trzeba mieć fantazje i wyobraźnię. Bardzo szczegółowo opisane podłoże psychologiczne.
Czytając książkę trzeba wziąść pod uwagę lata w których były przeprowadzane wywiady. Były to lata 90te.wiekszosc więźniów nie żyje. Niewiem jak przebiega kara pozostałych.


| link |
@trabska
2023-07-22
5 /10
Przeczytane

Tytuł wprowadza w błąd. Większa część książki to w rzeczywistości bardzo brutalny opis zbrodni, autor wspomina oczywiście, że rozmawiał z tymi osobnikami, jednak fragmenty rozmów jeśli już się jakieś pojawiają, są bardzo krótkie i ich treść tak czy siak już wcześniej została wpleciona w wcześniejszy wywód. Właśnie przez ogromną ilość tego typu powtórzeń straciło to swoją moc. Berry-Dee wielokrotnie podkreśla wagę swojej osoby w odnajdywaniu ciał ofiar, co też czytało mi się dziwnie. Chyba nie lubię gdy ludzie robią sobie z tego typu książek laurkę dla własnej osoby. Dość mocno zastanowiła mnie też jedna sprawa gdzie autor stanowczo broni jednego ze skazanych, jest to dosłownie jedyna sytuacja w całych „Rozmowach”, w pozostałych przypadkach, nie ma żadnych wątpliwości co do winy. Starałam się znaleźć jakieś usprawiedliwienie jego myślenia i szczegóły tego wydarzenia w internecie, ale chyba nie byłam zbyt skuteczna i spory niesmak we mnie to pozostawiło.

| link |
@Toska98
2023-06-01
8 /10
Przeczytane

To była mocna i przerażająca lektura. Autor dotarł do najsłynniejszych seryjnych morderców grasujących w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie XX wieku. Dokładnie opisał ich dzieciństwo oraz sytuacje, które mogły mieć kluczowy wpływ na to, że stali się tym, kim zostali. Jednocześnie udało mu się porozmawiać z większością z nich i fragmenty jego wywiadów również znajdują się w tej książce. Autor wykonała kawał dobrej roboty, ponieważ skrzętnie grzebał tam, gdzie niejeden by się nie odważył. Poruszył m.in. temat amerykańskiego systemu karnego oraz działań policji wytykając jej błędy oraz pokazując przekłamania i brutalność. Mocna książka dla ludzi o mocniejszych nerwach.

| link |
@_czytanieuzaleznia
2024-01-12
7 /10
Przeczytane
@Ewelina
2022-10-04
6 /10
Przeczytane 2022 lit. faktu Literatura amerykańska Posiadam
@kobiecakawiarnia
@kobiecakawiarnia
2021-02-14
7 /10
Przeczytane
@kamilaxddd
2020-07-07
7 /10
Przeczytane
@Smallbookworld
@Smallbookworld
2020-07-05
8 /10
Przeczytane
@izka91201
2020-06-21
8 /10
Przeczytane
@wiki820
2020-10-24
4 /10
Przeczytane
@Julka_2
@Julka_2
2020-05-23
9 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2020-05-19
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Jeśli ktoś łamie prawo, musi ponieść karę.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl