Kiedy się miłość śmiercią stała... : wiersze wybrane

Krzysztof Kamil Baczyński
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kiedy się miłość śmiercią stała... : wiersze wybrane
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Kiedy się miłość śmiercią stała..." K. K. Baczyńskiego to książka poetycka wzbogacona o bogaty komentarz historyczno-literacki wybitnego biografa Baczyńskiego, Wiesława Budzyńskiego. Książka stanowi wybór zarówno z twórczości patriotycznej jak i osobistej poety, poszerzając znany portret Baczyńskiego - żołnierza-powstańca, o portret syna, przyjaciela, kochanka. Komentarze przypisujące kolejne utwory do określonego czasu i okoliczności ich powstania, często dramatycznych, odmalowują zmaganie młodego żołnierza-poety z samym sobą i z otaczającą go rzeczywistością, stawiającą go w obliczu odwiecznych pytań: miłości, przyjaźni, śmierci.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7386-072-8, 9788373860728
Wydawnictwo: Nowy Świat

Autor

Krzysztof Kamil Baczyński Krzysztof Kamil Baczyński Krzysztof Kamil Baczyński urodził się 22.01.1921, zmarł 04.08.1944 Należał do pokolenia urodzonego w Ojczyźnie wolnej i niepodległej( Pokolenie Kolumbów). Z księgi parafialnej wynika, że Krzysztof urodził się 22.I.1921 o godzinie 6 rano. Ochrzczony 7...

Pozostałe książki:

Wybór poezji Krzysztof Kamil Baczyński Liryki najpiękniejsze Baczyński Baczyński-wiersze Poezja naszego wieku
Wszystkie książki Krzysztof Kamil Baczyński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kiedy się miłość śmiercią stała... : wiersze wybrane? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Sun.shine
2012-05-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Ze mną. Na moich półkach Przeszłość dziś. Historia Najważniejsze...

Idealnie dobrany wybór poezji, głównie patriotycznej. Wiersze, które wyjaśniają decyzje Krzysztofa Kamila o podjęciu walki. O miłości do ojczyzny, ale i rodziców, Basi i Boga. Kolejne świadectwo jego bohaterstwa, ale i kunsztu poezji. Piękne i wzruszające.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Kiedy się miłość śmiercią stała... : wiersze wybrane. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe