Kolorowy szalik

Barbara Kosmowska
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Kolorowy szalik
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Do klasy dołączył Nowy. Ma dziwne ubrania, własne zdanie i zwyczaje. I wcale nie zabiega o przyjaźń. Jakby mu na nikim nie zależało. Bez wątpienia jest jakiś inny. W każdym razie nie swój… Ech, naprawdę niełatwo go rozgryźć… Zresztą, czy warto? Przecież od razu widać, że słodko nie będzie… A jednak aż korci, żeby do niego zagadać – Nowy jest taki intrygujący!
Komu trudniej? Nowemu czy reszcie klasy? Zwykle rację ma „reszta”, bo siła w grupie. Ale czy zawsze? Czy również tym razem?
Dwie opowieści o tym, jak bardzo bywamy nieuważni…
Data wydania: 2021-02-11
ISBN: 978-83-7672-958-9, 9788376729589
Wydawnictwo: Literatura
Seria: To Lubię
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 120
dodana przez: Jagrys
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Barbara Kosmowska Barbara Kosmowska
Urodzona 24 stycznia 1958 roku w Polsce (Bytów)
Barbara Kosmowska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Autorka książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie na „Dzienn...

Pozostałe książki:

Teren prywatny Buba Dziewczynka z parku Pozłacana Rybka Niezłe ziółko
Wszystkie książki Barbara Kosmowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kolorowy szalik nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@8dzientygodnia
2019-11-20
8 /10
Przeczytane 1) Ulubione 1d) dla dzieci- ważne tematy 4a) 2018 1e) Kosmowska Barbara 1j) Literatura polska 1r) Zawodowo ✿❀ 1e) z ilustracjami E. Dziubak Z biblioteki szkolnej od r. 2004 1) Więcej niż raz...dla dzieci

"Są lekcje, których nie chce poprowadzić żaden nauczyciel. Bo nie zawsze można wytłumaczyć trudny temat za pomocą zadania czy wzoru. Regułki albo definicji. Są rzeczy, których lepiej nie tłumaczyć, a zostawić je własnemu sercu. (...) Nasz świat rozmazywał się kropla po kropli. Płatek po płatku. A pani wciąż mówiła. O tym jak trudno zrozumieć życie. A jeszcze trudniej śmierć. I o tym, że kiedy ktoś ważny odchodzi, to nigdy do końca."
Zaczęłam cytatem i ten cytat wystarczy niemal za wszystkie słowa, jakie chciałoby się powiedzieć o tej książce. Piękna, mądra, i jakże na czasie, gdy społeczeństwo już od najmłodszych lat ogarnięte jest pogonią niemal za wszystkim, za czym warto, a czasem i nie warto podążać. Gdy wartościujemy wszystko i wszystkich pod kątem własnych korzyści. Zabawna i wzruszająca, a wręcz poruszająca. Dla tych młodszych, by wiedzieli co ważne, ale i tych całkiem dużych, by tym młodszym wskazali właściwą drogę.

× 9 | link |
@sandrajasona
2020-02-20
10 /10
Przeczytane Dzieci, młodzież Przeczytane w 2019

 
Wspaniała opowieść dla każdego, uwrażliwia i pokazuje prawdziwy świat.
Książka ukazujące jak dzieci traktują nowe osoby pojawiające się w szkole. Dzieli się na dwie części „Kolorowy szalik” bardzo smutna część i „Dziwne spodnie” troszeczkę bardziej optymistyczna. Całość naładowana emocjami, których czytelnik musi sam doświadczyć. Autorka wcieliła się w dwie dziewczynki, bo to one opowiadają historie, troszeczkę trudno się było włączyć w myślenie dzieci, trochę zdumiały ich zachowania, ale po chwilach refleksji zauważyłam, że takie zachowania obserwuję, na co dzień. Dzieci są dosadne w tym, co mówią i robią, a bez nas dorosłych nie wiedzą, co jest dobre a co złe. Ta książeczka to pokazuje. Jest ona przede wszystkim lekcją dla nas dorosłych, a my powinniśmy przekazać to wszystko dzieciom, nie bać się, pokazać świat również z tej smutnej i złej strony – licząc, że dzieci za naszym przykładem wybiorą dobro i chociaż w nieznacznym stopniu poprawią to, co zepsute. Piękna opowieść dla dużych i małych. 

× 4 | link |
@Jenny_89
2021-03-06
6 /10
Przeczytane
@witwona
2020-05-19
7 /10
Przeczytane
@abdita
2020-03-04
8 /10
Przeczytane
@jelonka11
2020-02-05
8 /10
Przeczytane
@timido2
2020-01-15
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Są lekcje, których nie chce poprowadzić żaden nauczyciel. Bo nie zawsze można wytłumaczyć trudny temat za pomocą zadania czy wzoru. Regułki albo definicji. Są rzeczy, których lepiej nie tłumac...”
× 1
#
“Nasz świat rozmazywał się kropla po kropli. Płatek po płatku. A pani wciąż mówiła. O tym jak trudno zrozumieć życie. A jeszcze trudniej śmierć. I o tym, że kiedy ktoś ważny odchodzi, to nigdy ...”
× 1
#
“W nocy jest bezpieczniej niż w dzień. W każdym razie ja staram się polubić noc. I ją zrozumieć. - Jak to: zrozumieć noc? - Zwyczajnie. Wiedzieć kiedy nadchodzi i widzieć jej piękno.”
#
“Gdyby nie ten cudowny album, pełen zielonych ptaków i zwierząt, zauważyłabym, że jest już tak późno. A do albumu wchodzi się jak do zaczarowanego lasu. Czas staje w miejscu. Stajesz i ty. Nie ...”
#
“Co roku ogarniało nas gwiazdkowe szaleństwo. Kiedyś w stodole u Pusików złożyliśmy uroczystą przysięgę, że nawet gdy już będziemy dorośli, nudni i grubi, zawsze zdążymy wrócić do Dąbrówki na p...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl