Ukrainka

Barbara Kosmowska
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Ukrainka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Współczesna Warszawa. Do miasta przybywają tym samym pociągiem dwie kobiety, Iwanka Matwijenko i Zofia Wolska. Iwanka jest młodą wiolonczelistką z Ukrainy, w Polsce chce zarobić na dom, który dzielić ma z Mykołą, także muzykiem. Jej narzeczony przetarł już polskie szlaki - od jakiegoś czasu mieszka w Warszawie, pracuje w pizzerii, a wieczorami gra w knajpie. Iwance także marzy się praca zgodna z jej wykształceniem, ale oczywiście, będąc Ukrainką, może co najwyżej zarabiać jako sprzątaczka lub gosposia. Zofia to leciwa właścicielka podupadłego gospodarstwa rolnego. Opuszcza je, by odwiedzić najmłodszego syna, Bronka. To jedyny z trójki jej potomków, który poradził sobie w życiu. Teraz, już jako Bruno, ma piękną żonę i świetnie prosperującą firmę komputerową. Wkrótce losy obu kobiet skrzyżują się ponownie. Miłość i marzenia o lepszym życiu, zazdrość i pogarda. Kosmowska napisała przejmującą powieść. Ukrainka mówi więcej o życiu emigracji zarobkowej w Polsce niż raporty socjologów i dziennikarzy.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-7881-025-4, 9788378810254
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 325
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Barbara Kosmowska Barbara Kosmowska
Urodzona 24 stycznia 1958 roku w Polsce (Bytów)
Barbara Kosmowska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Autorka książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie na „Dzienn...

Pozostałe książki:

Teren prywatny Buba Dziewczynka z parku Pozłacana Rybka Niezłe ziółko
Wszystkie książki Barbara Kosmowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ukrainka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@paulina.zakrzewska
2020-01-13
10 /10
Przeczytane

Książka bardzo aktualna. opisuje losy Iwanki Ukrainki, która przyjeżdża do Polski w poszukiwaniu pracy oraz do swojego ukochanego Mykoły. Utalentowana Iwanka niestety nie znajduje pracy w zawodzie muzyka, a zostaje nianią i gosposią.

Książka jest sadzę odzwierciedleniem nas samych. Młodych, wykształconych, pełnych nadziei, że za granicą znajdziemy lepszą pracę. Jak dla mnie doskonały przykład nie tylko emigrantów, którzy przyjeżdżają z nadziejami do Polski, ale i na odwrót Polaków, którzy udają się na emigrację z takimi samymi marzeniami jak Iwanka.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Od początku czuje się sympatię do tytułowej bohaterki. Bardzo wciągająca lektura, książka nie jest typową love story z happy endem.
Moim zdaniem warto przeczytać.

× 1 | link |
@Anna88
2020-08-03
6 /10
Przeczytane Moje książki Przeczytane w 2020
@agadka
2019-07-21
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ukrainka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl