Gorzko

Barbara Kosmowska
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Gorzko
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Odważna powieść o tym, że do najtrudniejszej walki staje się każdego dnia, a przeciwnikiem jest rzucająca pod nogi kolejne przeszkody rzeczywistość. Kobieta po przejściach wraca do rodzinnego miasteczka. Po nieudanym małżeństwie i poronieniu, próbuje poskładać swoje życie z drobnych kawałków. Czy szkolny zjazd nie rozdrapie starych ran? Zwłaszcza, że spotka na nim dawną miłość…
Data wydania: 2014-09-10
ISBN: 978-83-280-0960-8, 9788328009608
Wydawnictwo: W.A.B.
Seria: Seria z miotłą
Stron: 320

Autor

Barbara Kosmowska Barbara Kosmowska
Urodzona 24 stycznia 1958 roku w Polsce (Bytów)
Barbara Kosmowska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Autorka książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie na „Dzienn...

Pozostałe książki:

Buba Pozłacana Rybka Dziewczynka z parku Niezłe ziółko Teren prywatny Niebieski autobus Gobelin Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach Kolorowy szalik Samotni.pl Prowincja Buba. Sezon ogórkowy Wszystkie kolory świata Zachmurzenie umiarkowane Sezon na zielone kasztany Hermańce Puszka Tru Gorzko Obronić królową W górę rzeki Gwiazda z pierwszego piętra Panna Foch Ukrainka Niechciana Tru. Love story Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Dobranocki na Gwiazdkę Dobranocki na pogodę i niepogodę Fred. Psi ekopatrol Głodna kotka Na psa urok! Opowiadania o psach Opowiadania z kluczem Pięć choinek, w tym jedna kradziona Poczytaj mi mamo, jeszcze raz Siedem odcieni miłości Wielki wybuch, czyli K. kontra K. Dzisiaj się bawimy. Rewalidacja indywidualna prowadzona metodą dobrego startu Fred pogromca suszy Gaduła Historie nie z tego księżyca Latający talerz Myślinki Na służbie u Kopciuszka Oddech smoka Opowiadania o zwierzętach Opowiadania wigilijne Wakacje w Raju
Wszystkie książki Barbara Kosmowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Gorzko aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Anna_Natanna
2022-06-25
6 /10
Przeczytane

Gorzko tak, że aż czułam ból fizyczny czytając tę powieść Barbary Kosmowskiej. Gorzko od początku do końca. Czekałam na to, że jednak los bohaterki , zaprezentowany na tle nieszczęsnych i beznadziejnych losów prawie wszystkich postaci powieści, się odwróci, ale się nie doczekałam. A koniec zdołował mnie totalnie. Tak się czułam czytając w "Cytadeli" A.J. Cronina fragment opowiadający o śmierci żony bohatera powieści.

× 10 | link |
@BagatElka
2019-11-13
10 /10
Przeczytane 📚 Posiadam

"A ja nie odchodziłam od okna,szukając w sobie zgody na cudze szczęście i własne porażki.Czym były,jeśli nie stadem wilków przyczajonych w moim lesie zdarzeń?Wyskakiwały z chaszczy,przywierały do gardła,sprawiały,że i ono umarło.Nie potrafiło wydać na świat żadnego słowa.
Nie urodziło żadnego krzyku.Nie protestowało.Kolejna okaleczona macica.

Tak się umiera za firaną,przy parapecie,pomyślałam,zanim zaciągnęłam zakurzoną storę.W pokoju od razu zapadł mrok i ze zdumieniem poczułam,że wciąż żyję."


Książka pani Kosmowskiej jest jak gorzka pigułka,którą nie każdy przełknie a wielu wypluje z niechęcią i przerażeniem.
Ja smakowałam ją powoli,w skupieniu i zdumieniu,że można tak pięknie pisać o brzydocie,smutku i przygnębieniu.
Już dawno nie czułam tak mocno tego co przelano na papier.Już dawno nie chciałam zacząć tej samej książki natychmiast po jej przeczytaniu.
A czytając dawkowałam ją sobie jak lekarstwo i ze strachem odliczałam strony,zdania i słowa,które pozostały do chwili gdy będę musiała ja oddać do biblioteki.
"Gorzko" wciska się głęboko w serce,zawłaszcza myśli,odcina rzeczywistość i przenosi w świat z przeszłości.W świat siermiężny,pospolity,szary i upodlony biedą,ludzką nienawiścią i systemem politycznym.
Ten świat i ustrój ,opisywany w podręcznikach nigdy nie odda wiernie klimatu tamtych zdarzeń i przeżyć.A pani Kosmowskiej udało się to z podziwu godnym mistrzostwem.
Obawiam się jednak ,że nie każdy doceni Jej talent.Dl...

× 1 | link |
@jorja
2020-11-19
6 /10
Przeczytane
@Asamitt
2019-11-28
6 /10
Przeczytane Polscy autorzy Obyczajowe/Przygodowe/Dramaty ✈ Wymienione/Sprzedane

Cytaty z książki

O nie! Książka Gorzko. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl