Panna Foch

Barbara Kosmowska
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Panna Foch
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Żegnaj, Warszawo, odtąd będę wygnańcem na koszmarnej prowincji!!! – myśli nastoletnia Pola, której rodzice odbierają dawny, cudowny blask wielkiego miasta, aby osiąść w małej wiosce. O zgrozo, widzą w tym wielkie szczęście!

Jest w tym pewien sens, ale o tym Pola przekona się, gdy da szansę innym i przeskoczy własne ego. Ile ważnych spraw i ludzi można zgubić, gdy się jest ślepym i głuchym na wszystko? Nawet na prowincji doświadczyć można prawdziwej przyjaźni, byle tylko nie za często strzelać focha. Pola potrzebuje czasu, aby powiedzonko „u nas, w Warszawie” zamienić na „u nas, w Wiśniowej Górze”. Ale z nową ekipą przyjaciół i zabawnym rodzeństwem musi się udać!
Data wydania: 2022-10-13
ISBN: 978-83-8208-129-9, 9788382081299
Wydawnictwo: Literatura
Serie: Seria w kratkę, Plus Minus 16
Stron: 168
dodana przez: Vernau
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Barbara Kosmowska Barbara Kosmowska
Urodzona 24 stycznia 1958 roku w Polsce (Bytów)
Barbara Kosmowska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Autorka książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie na „Dzienn...

Pozostałe książki:

Buba Pozłacana Rybka Dziewczynka z parku Niezłe ziółko Teren prywatny Niebieski autobus Gobelin Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach Kolorowy szalik Samotni.pl Prowincja Buba. Sezon ogórkowy Wszystkie kolory świata Zachmurzenie umiarkowane Sezon na zielone kasztany Hermańce Puszka Tru Gorzko Obronić królową W górę rzeki Gwiazda z pierwszego piętra Panna Foch Ukrainka Niechciana Tru. Love story Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Dobranocki na Gwiazdkę Dobranocki na pogodę i niepogodę Fred. Psi ekopatrol Głodna kotka Na psa urok! Opowiadania o psach Opowiadania z kluczem Pięć choinek, w tym jedna kradziona Poczytaj mi mamo, jeszcze raz Siedem odcieni miłości Wielki wybuch, czyli K. kontra K. Dzisiaj się bawimy. Rewalidacja indywidualna prowadzona metodą dobrego startu Fred pogromca suszy Gaduła Historie nie z tego księżyca Latający talerz Myślinki Na służbie u Kopciuszka Oddech smoka Opowiadania o zwierzętach Opowiadania wigilijne Wakacje w Raju
Wszystkie książki Barbara Kosmowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Panna Foch? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@jelonka11
2023-03-08
Przeczytane

Ogólnie książka nie jest zła, ale jednak troszkę infantylna jak dla 16latków.

× 1 | link |
@kuszla
2022-06-02
10 /10

Młodsze rodzeństwo jest chodzącym utrapieniem. I choć skoczylibyśmy za nim w ogień, to czasami potrzebujemy chwili wytchnienia od małych szatanów w anielskiej skórze.
Nastoletnia Pola, mieszkająca od urodzenia w Warszawie, była skazana na młodszą parę bliźniąt w mieszkaniu, które okazało się być dla nich zbyt ciasnym. Chcący rozwijać swoje badania naukowe na temat fasoli ojciec dziewczynki, postanawia zabrać rodzinę na wieś, gdzie od teraz będą mogli wieść sielskie życie w przyjaźni z naturą. Pomysł ten zostaje przyjęty ochoczo przez większość domowników, jednak dla Poli równa się to z końcem jej wielkomiejskiego świata. Ulubiony piosenkarz, chłopak w którym się podkochuje i przyjaciółka, będą musieli zostać z dala od niej. Niestety, decyzja już zapadła. Nie ma odwrotu.
Na samą myśl o wsi, na ciele dziewczyny pojawiały się ciarki. Nie była w stanie wyobrazić sobie życia, w którym nie będzie galerii handlowych i częstych wydarzeń kulturowych. Elegancki strój, będzie zmuszona zastąpić wygodnymi trampkami. Ale czy na pewno okaże się to taką tragedią?
I jeszcze ten nieznośny, pryszczaty Janek, który za wszelką cenę próbuje wkraść się w łaski jej ojca… Jak tytułowa Panna Foch poradzi sobie ze zmianą otoczenia?
Książka należy do lektur przeznaczonych dla nastolatków. Jednak doskonale odnajdą się w niej dorośli. Historia choć zabawna, pomaga czytelnikowi przenieść się do umysłu nastolatki i lepi...

| link |
@viki_zm
2022-01-23
7 /10
Przeczytane 2021 Książka papierowa Plus minus 16 Posiadam

Rodzina tytułowej Panny Foch, czyli właściwie Poli niespodziewanie postanawia przeprowadzić się z Warszawy do Wiśniowej Góry. W ten sposób nastolatka traci z oczu ogromne miasto dające możliwości, najlepszą przyjaciółkę i podobającego się wszystkim dziewczynom Julka, a w zamian dostaje nudne życie na wsi rower i Janka Muzykanta, którego nazywa Pryszczatym.

Cała rodzina szybko odnajduje się w nowej rzeczywistości. Tata zakłada hodowlę roślin strączkowych, a mama własną praktykę dentystyczną. Bliźniaki - Groszek i Fasolka swoim zachowaniem dostarczą czytelnikom wiele śmiechu, a główna bohaterka przez rodziców nazywana Bobikiem typowych nastoletnich problemów.

Na przykładzie Poli autorka stara się pokazać czytelnikom, dlaczego należy walczyć o prawdziwą przyjaźń i jak odróżnić ją od tej niewartej zachodu. Uświadamia także, dlaczego nie można oceniać po wyglądzie, a także przekonuje, że zakochanie zazwyczaj przychodzi znienacka z najmniej oczekiwanej strony.

Książka Barbary Kosmowskiej to powieść idealna dla nastolatków dotykająca problemów im bliskich. Podejrzewam, że wielu czytelników utożsami się z Panną Foch, jej problemami i radościami. Lekka, momentami zabawna i zazwyczaj prawdziwa książka to lektura, po którą warto sięgnąć.

| link |
@haudek
2023-01-28
6 /10
Przeczytane Alibro Audioteka 2023-Książki

Cytaty z książki

O nie! Książka Panna Foch. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl