Koniec jest moim początkiem

Tiziano Terzani
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Koniec jest moim początkiem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Ta pośmiertna książka, przygotowana do druku przez syna autora, jest doskonałym sprawdzianem szczerości. To podróż niezmordowanego globtrotera, który starał się doprowadzić do końca swoje ostatnie dziennikarskie śledztwo. Chciał odnaleźć sens choroby, śmierci, cierpienia. Aby tego dokonać, trzeba było wielkiego dziennikarza. Jednego z największych na świecie.

O AUTORZE: Tiziano Terzani (1938-2004), włoski reportażysta, studiował w Europie i Stanach Zjednoczonych, przez wiele lat mieszkał w Azji, jako korespondent ?Der Spiegla? donosząc o toczących się tam wojnach i rewolucjach. W roku 1975 jako jeden z nielicznych dziennikarzy europejskich był świadkiem zajęcia Sajgonu przez wojska północnowietnamskie. Przebywając w Chinach w 1984 roku, został aresztowany i wydalony za ?działalność kontrrewolucyjną?. W roku 1997 jego praca reporterska została uhonorowana Premio Luigi Barzini. Terzani dotyka problemów istotnych zarówno dla kontynentu azjatyckiego, jak i całego współczesnego świata. Powiedział mi wróżbita - pierwsza książka Terzaniego przełożona na język polski, ukazała się w 2008 roku nakładem Zysk i S-ka.
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Tiziano Terzani Tiziano Terzani
Urodzony 14 września 1938 roku we Włoszech (Florencja)
Włoski reporter, dziennikarz i wieloletni korespondent Der Spiegla w Azji.

Pozostałe książki:

Zakazane wrota Powiedział mi wróżbita Koniec jest moim początkiem Dobranoc, panie Lenin! Nic nie zdarza się przypadkiem W Azji Duchy. Korespondencje z Kambodży Listy przeciwko wojnie
Wszystkie książki Tiziano Terzani

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Koniec jest moim początkiem nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@zooba
@zooba
2019-11-27
9 /10
Przeczytane Top 10 Non-Fiction Reportaże i literatura faktu

Piękna rozmowa o pięknym życiu, nie tylko ciekawym i pełnym wydarzeń. Bardzo żałuję, że nie dane mi było takiej rozmowy przeprowadzić z dziadkami, żałuję, że nie żyję tak refleksyjnie, poszukując, pytając o kierunek i badając swoje wnętrze bez zbytniej drobiazgowości i małostkowości (ale to jeszcze mogę zmienić). Podoba mi się pokora Terzaniego, który nie patrzy z wyższością na kraje Azji, ale jednocześnie nie odrzuca wszystkiego, co europejskie. Polecam serdecznie.

| link |
@Maadzia
2010-12-07
10 /10
Przeczytane Podróżowanie

"Życie to ta chwila i w tej właśnie chwili należy się nim cieszyć." Myślę, że to zdanie świetnie oddaje sens książki. Jak dla mnie jest to świetna i bardzo ciekawa opowieść o życiu człowieka, który żył zgodnie ze swoimi pragnieniami i marzeniami. Polecam.

| link |
@Iwona_Banach
2019-11-22
10 /10
Przeczytane
UL
@Uli_1978
2012-03-11
10 /10
Przeczytane
TO
@tomkurylo
2010-12-20
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Koniec jest moim początkiem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl