Krwawy las

Geraint Jones
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Krwawy las
Książka Krwawy las
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a! Za Rzym, za towarzyszy broni! Wojenny weteran debiutuje powieścią idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a i Conna Igguldena, realistyczną historią o filmowym tempie akcji. W 9 r. n.e. w Lesie Teutoburskim rzymskie orły zostały rozniesione na germańskich włóczniach. To była jedna z największych militarnych klęsk w dziejach. Nazywają go Feliksem, „szczęśliwym”, bo jako jedyny ocalał z krwawej jatki w lasach Germanii. Stracił pamięć, nie wie, kim jest, ale na pewno jest żołnierzem. Wcielony do legionu wraz z towarzyszami z drużyny stawia czoło brutalnym germańskim wojownikom. W leśnej gęstwinie zwycięski marsz dumnych legionistów Warusa przeradza się w desperacki odwrót zdziesiątkowanych żołnierzy. Czy Feliks przypomni sobie, skąd się wziął w tamtym krwawym lesie? Realistyczne opisy brutalnych walk, rozpacz i determinacja, krew i pot, wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni – ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza – bez względu na epokę – są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.
Data wydania: 2019-02-12
ISBN: 978-83-8062-327-9, 9788380623279
Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Feliks Corvus, tom 1
Stron: 416
dodana przez: jbutton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wojna, wojna nigdy się nie zmienia ...

Geraint Jones stworzył bardzo mroczną i ponurą powieść, pełną przemocy, krwi, flaków, zdrady i generalnie wszystkiego co najgorsze, ale czy można się dziwić, skoro podjął się opisać Klęskę w Lesie Teutoburskim, jedną z największych militarnych porażek wczesnego Cesarstwa Rzymskiego? Chociaż w oficjalnym opisie czytamy, że książka to miks filmów takich jak Gladiator i Pluton z czym w sumie mogę się zgodzić, bo jest to naprawdę mocna proza, to, pozostając przy filmowych analogiach, od siebie dorzuciłbym jeszcze trzy tytuły i są to (kolejność losowa): - Kompania braci - bo Jones świetnie o... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Sargento_Garcia
2019-11-03
Czytam powieść historyczna
Dopisuje do listy, podobnie jak II tom
{}× 1 | link |
@Mackowy
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane E-booki Posiadam
GA
@garbos
2019-09-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Co czytać po książce “Krwawy las”- Geraint Jones

Książka Oblężenie
Oblężenie Geraint Jones
{}7/10
Drugi – po "Krwawym lesie" – tom przygód legionisty Feliksa ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Krwawy las. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}