Kryminologia

Brunon Hołyst, Andrzej Gaberle, Krzysztof Krajewski, Janina Błachut
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kryminologia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Do rąk Czytelnika trafia już dziesiąte ? jubileuszowe ? wydanie znanego podręcznika akade-mickiego, który służy studentom i praktykom od ponad 30 lat. Jego Autorem jest profesor Brunon Hołyst, rektor Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, kierownik podyplomo-wego Europejskiego Studium Problematyki Przestępczości Uniwersytetu Łódzkiego, członek Komitetu Prognoz ?Polska 2000 Plus? przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, członek Pol-skiego Towarzystwa Higieny Psychicznej, prezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego (2006).
Profesor Brunon Hołyst opublikował około 900 prac, w tym 65 książek.
Kryminologia jako nauka multidyscyplinarna koncentruje swoją uwagę na człowieku i jego środowisku. Jej przedmiotem są problemy w wymiarze jednostkowym i społecznym ? w mikroskali rozpatruje ona indywidualne zachowania przestępne, w makroskali zaś przestęp-czość jako zjawisko społeczne.
Holistyczne podejście do skomplikowanej problematyki patologii społecznej (w tym zwłaszcza przestępczości) wyznacza kryminologii rangę nauki dominującej w rozpoznawaniu obszarów zagrożeń. Światowe powiązania przestępcze istnieją w każdej dziedzinie aktywno-ści kryminalnej ? od przestępczości zorganizowanej, terroryzmu, prania brudnych pieniędzy i fałszerstw środków płatniczych po przestępstwa internetowe, nielegalny handel narkotykami i materiałami nuklearnymi. W tym kontekście niezmiernie ważne jest prowadzenie interdy-scyplinarnych badań w celu ustalenia stanu faktycznego i zakresu wpływów politycz-nych, ekonomicznych i społecznych na kształtowanie się nowej przestępczości. Nie można już ograniczać się tylko do rejestrowania zagadnień z dziedziny symptomatologii kryminalnej. Najwyższy czas po temu, aby zająć się etiologią przestępczości.
Niniejsze wydanie podręcznika ? poza aktualizacją danych statystycznych ? zawiera nowe treści dotyczące doktryn kryminologicznych, problemów współczesnej kryminologii, ba-dań ?ciemnej liczby? kryminologii porównawczej, traktowania przestępców seksualnych oraz profilaktyki. Zachowano układ książki i jej konwencję. Rozszerzono także liczbę cyto-wanych publikacji. Nowe ?okienka? problemowe uwzględniają aktualne zagadnienia kryminologii i nauk pokrewnych. Z uwagi na zaplanowaną i technicznie dopuszczalną objętość zrezygnowano zaś z metodologii badań kryminologicznych.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7620-293-8, 9788376202938
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Stron: 1464
Mamy 6 innych wydań tej książki

Autor

Brunon Hołyst Brunon Hołyst
Urodzony 6 października 1930 roku w Polsce (Rogów)
Brunon Kazimierz Hołyst – polski prawnik, profesor nauk prawnych, specjalizujący się w zagadnieniach kryminalistyki i kryminologii, pionier wiktymologii i suicydologii w Polsce. Brunon Hołyst wychował się w Rogowie, gdzie jego rodzice pracowali jak...

Pozostałe książki:

Kryminalistyka Suicydologia Bezpieczeństwo Ogólne problemy badawcze t.1 Psychologia kryminalistyczna. Diagnoza i praktyka, wydanie 4 poprawione i rozszerzone Wiktymologia kryminalna
Wszystkie książki Brunon Hołyst

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kryminologia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@cableracer
2009-09-21
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kryminologia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl