Kulisy PiS

Kamil Dziubka
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Kulisy PiS
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Intrygująca opowieść o prawdziwym życiu partii rządzącej

Książka jest zapisem rozmów wyłącznie z elitą PiS: parlamentarzystami, ministrami, wicepremierami, bliskimi współpracownikami Jarosława Kaczyńskiego. Ani jedna wypowiedź nie pochodzi od opozycji. To historie i zdarzenia nieznane, skrywane w gabinetach władzy. I śmieszne, i straszne.

W Prawie i Sprawiedliwości nie dzieje się dobrze, skoro prominentni działacze partii rządzącej bez skrupułów donoszą na siebie: wicepremierzy i ministrowie dezawuują dokonania premiera Morawieckiego, współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego przytaczają przykłady jego politycznego okrucieństwa, ludzie z Pałacu Prezydenckiego kpią z Andrzeja Dudy, przyboczni Ziobry obnażają jego grę. W tej książce ani jeden rozmówca nie pochodzi z opozycji. „Kulisy PiS” Kamila Dziubki demaskują Prawo i Sprawiedliwość tylko i wyłącznie faktami, o których opowiadają politycy tej partii.
Data wydania: 2023-08-10
ISBN: 978-83-66219-84-7, 9788366219847
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
dodana przez: MLB

Autor

Kamil Dziubka
Urodzony w 1984 roku w Polsce
Reporter, dziennikarz Onetu. Z wykształcenia politolog. Zajmuje się głównie tematyką polityczną i dziennikarstwem śledczym.

Pozostałe książki:

Kulisy PiS Wałęsa '80
Wszystkie książki Kamil Dziubka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kulisy PiS nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Mackowy
2023-12-31
7 /10
Przeczytane audiobook

Interesująca, raczej plotkarska, niż do końca poważna książka, która w jakimś sensie faktycznie pozwala spojrzeć trochę od zaplecza, na to jak działa jedna z dwóch największych partii politycznych w Polsce.

Kamil Dziubka zebrał anonimowe wypowiedzi: działaczy, członków sztabów wyborczych, lokalnych działaczy, byłych i obecnych posłów i ministrów z ramienia do niedawna rządzącej partii i ułożył z tego książkę pełną anegdot i miejscami zaskakującą panoramę Uniwersum Prawa i Sprawiedliwości – ot na przykład, że „prosta” Beata Szydło w opinii członków PiS-u lepiej zarządzała partią, niż technokrata Morawiecki, albo jaki jest na co dzień prezydent Andrzej Duda i co sądzi o „Uchu Prezesa”.

W „Kulisach…” nie brakuje też tematów poważniejszych, opisów gierek partyjnych, skrytych ambicji i zadawnionych - prawdziwych lub rzekomych – krzywd, wychodzi z tego takie nasze powiatowe House of Cards, i tutaj właśnie anonimowość, pozwala rozmówcom Dziubki popuścić lejce partyjnej dyscypliny, trochę ponarzekać na szefostwo, wyżalić się dziennikarzowi, poobgadywać kolegów. Co smutne, najmniej tu jednak o Polsce i Polakach, o nas - cóż, parafrazując Roberta Krasowskiego: parlamentarzysta jest przede wszystkich pracownikiem partii, więc o Polsce myśli, jak każdy Polak, po pracy.

× 25 | link |
@pebro
2023-10-07
8 /10
Przeczytane

Książka pokazująca kulisy działalności PiS od kuchni, oparta na wypowiedziach ludzi związanych bezpośrednio z polityką. Wypowiedzi pokrywają się z tym co powszechnie wiadomo, aczkolwiek są anonimowe, co odbiera im nieco autentyczności. Ale warto przeczytać (przesłuchać) książkę, szczególnie przed zbliżającymi się wyborami. Okazuje się, że partia to po prostu powiązana sieć niczym mafia.

× 13 | Komentarze (1) | link |
GA
@garbos
2024-03-01
7 /10
Przeczytane
BA
@BartekR
2024-02-18
7 /10
Przeczytane
OL
@olga.sp1
2024-01-03
10 /10
Przeczytane
@girlinthebookspoland
2023-12-31
8 /10
Przeczytane
@Vernau
2023-12-26
8 /10
Przeczytane Literatura faktu
@Galene
2023-11-20
7 /10
Przeczytane Ebooki Reportaże
@ladymakbet33
2023-10-02
5 /10
Przeczytane
@Beata_
2023-09-25
7 /10
Przeczytane
@Johnson
2023-09-20
7 /10
Przeczytane 📚2023 Polskie Posiadam Reportaż
@MLB
2023-08-19
7 /10
Przeczytane EbM

Cytaty z książki

To Kaczyński był autorem pomysłu wyprowadzenia wojsk na ulicę podczas protestów kobiet przeciwko stawie aborcyjnej. Miał zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Odpowiednia decyzja była już przygotowywana, ale ostro sprzeciwiły się jej trzy osoby: Mateusz Morawiecki, Jarosław Gowin i Michał Dworczyk. Ten ostatni uważał, że armia się po tym wizerunkowo nie podniesie.
Doświadczony parlamentarzysta: – Jarosława interesuje czysta władza. Jest emocjonalnym psychopatą. Jego osobista sytuacja materialna mało go zajmuje. On nie myśli o tym, czy będzie miał co jeść, bo on się żywi polityką. Jednak po ludzku jest w trudnej sytuacji. Nie jest człowiekiem młodym, jest osobą samotną. Pewnie wierzy, że do końca życia będzie liderem zwycięskiego obozu. Nie wiem, na ile bierze pod uwagę scenariusz, że będzie musiał oddać władzę. Bo to, że do śmierci będzie posłem, jest dla mnie oczywiste.
Senator: – Kluczem do zrozumienia Jarosława Kaczyńskiego jest, moim zdaniem, słynny wywiad Teresy Torańskiej z 1994 roku. W tym wywiadzie Jarosław Kaczyński pytany o to, co chciałby w przyszłości robić, odpowiedział mniej więcej tak: „Chciałbym być emerytowanym zbawcą narodu. I chciałbym być szefem partii, która będzie rządziła w Polsce, mocnym przywódcą takiej partii”.
Wiceminister: – Jak Kaczyński rządzi ludźmi? Dam panu taki przykład. Kolega minister poszedł na spotkanie do Jarosława. Opowiada mu, co tam słychać w resorcie. W pewnym momencie prezes go pyta o sytuację w jego okręgu wyborczym. No to kolega zaczyna wyliczać, ile konferencji zorganizowali, jakie inicjatywy podjęli. Jarek mu przerwał: „Ale ja nie o to pytam. Chcę wiedzieć, kto się z kim aktualnie żre”.
Senator: – Jarosław oparł się na bardzo wąskiej grupie, do której miał zaufanie. To właśnie tym ludziom delegował pewne zadania, ale ściśle to kontrolował. I stworzył system, który doprowadził do patologii. We wszystkich okręgach wewnątrz PiS są jakieś konflikty. Nie ma okręgu, gdzie nie ma absolutnie konfliktów.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl