Lanckorona. Miasteczko na wzgórzu

praca zbiorowa
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Lanckorona. Miasteczko na wzgórzu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Trzecie wydanie przewodnika turystycznego po gminie Lanckorona napisanego przez jej mieszkańców i miłośników. Odkrywa on przed Czytelnikiem tajemnice regionu, opowiada o zabytkach, zapoznaje z ciekawostkami przyrodniczymi i krajobrazowymi.
ISBN: 978-83-89676-17-7, 9788389676177
Wydawnictwo: Bezdroża
Seria: PolskaTurystyczna

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Lanckorona. Miasteczko na wzgórzu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MUWIT.pl
2020-06-15
7 /10
KP - B.Makowski

Wydana w ramach współpracy z mieszkańcami W serii Polska Turystyczna,o ktorej Wam kiedyś opowiem... Dziś weźmy na warsztat Lanckoronę. Miasteczko na wzgórzu.
Dla tych co nie wiedzą - Lanckorona faktycznie leży na wzgórzu. Co więcej - nad nią górują ruiny zamku Lanckorońskich, a sam rynek otoczony jest drewnianymi domami z pięknymi przepierzeniami. Miasteczko jest rzeczywiście urzekające.
Lanckorona leży niedaleko Kalwarii Zebrzydowskiej (UNESCO), 40 km od Krakowa i 20 od Wadowic. Jadąc do Zakopanego - skręćcie na Bielsko - droga jest zakorkowana i nienajlepsza, ale zarówno Lanckorona, jak i Kalwaria - są tego warte...

Ten niewielki przewodnik (112 stron) pokaże Wam wszystko co warto zobaczyć w Lanckoronie. Podzielony klasycznie - na część teoretyczną i praktyczną. Jednakże chciałabym zwrócić Waszą uwagę na historię (bardzo ciekawa część), dziedzictwo kulturowe (jeden z najbardziej upstrzonych zabytkami, regionów Polski) i legendy lanckorońskie - pisane przez mieszkańców, co stanowi wartość samą w sobie.
Cześć trzecia to trasy (osobiście nie korzystam z tej części przewodników, bo mam mapę,ale dużej części turystów się przydaje).

I wrócę tu jeszcze do częsci o tym "co w okolicy". Lanckorona jest na liście oczekujących UNESCO. Prawdopodobnie nigdy się na główną listę nie dostanie, ale jedynie z powodów proceduralnych. Domy w tynku są domami prywatnymi, ale wszystkie są utrzymane w dawnym, drewnianym stylu. U stóp kościoła (na rzeczony...

× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Lanckorona. Miasteczko na wzgórzu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl