Maleńka pani wielkiego domu

Jack London
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Maleńka pani wielkiego domu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Jack London, piewca radykalnego indywidualizmu, przedstawia w "Maleńkiej pani wielkiego domu" zetknięcie trzech silnych osobowości - dwóch na równi rozumnych, ambitnych, przedsiębiorczych, a zarazem pełnych romantyzmu mężczyzn oraz pięknej, utalentowanej i pełnej temperamentu kobiety, która uświadamia sobie, że obu darzy uczuciem. Czy potrafi przezwyciężyć swe rozdarcie emocjonalne i wybrać jednego z nich, czy też uzna, że niepodobna podjąć takiej decyzji?
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-7180-866-1, 9788371808661
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Klasyka Powieści
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 312
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jack London Jack London
Urodzony 12 stycznia 1876 roku w USA (San Francisco)
Amerykański pisarz. Syn Flory Wellman i H.W. Chaneya. Nazwisko przyjął od ojczyma, Johna Londona. Autor powieści i opowiadań z wątkami autobiograficznymi. London miał niezwykle barwne życie. Samouk, był m.in. gazeciarzem, trampem, kłusownikiem, mary...

Pozostałe książki:

Biały Kieł Zew krwi Martin Eden Wilk morski Maleńka pani wielkiego domu Bellew Zawierucha Córka śniegów Droga Do Science Fiction. Od Wellsa Do Heinleina Miłość życia Nieoczekiwanie / Złoty żuk A niech to żółwie tasmana Biały Kieł Księżycowa dolina Nowele Skarby Sezamu Biały kieł. Bellew Zawierucha Biały kieł. Zew krwi. Kaftan bezpieczeństwa. Włóczęga wśród gwiazd Meksykanin Mieszkańcy otchłani Opowieści Mórz Południowych Opowieści z południa Przed Adamem Przygoda Przygody w zatoce San Francisko Szkarłatna dżuma Za zdrowie wędrowca na szlaku i inne opowiadania Żegluga na jachcie "Snark" Żelazna Stopa Dzieła wybrane tom 2. Nowele Kaftan okrucieństwa Na szlaku Opowieści z całego świata Po katastrofie. Antologia opowiedań postapokaliptycznych Serce kobiety Wyga
Wszystkie książki Jack London

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Maleńka pani wielkiego domu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@oliwa
2019-11-13
3 /10
Przeczytane

Bohaterka (maleńka pani) kocha dwóch mężczyzn. Nie potrafi zdecydować, którego kocha bardziej, więc postanawia odebrać sobie życie. A robi to tak sprytnie, że przed śmiercią zdąży jeszcze pożegnać się z każdym z nich i wyznać mu miłość.

| link |
@Da-Nutka
@Da-Nutka
2009-08-10
8 /10
Przeczytane

Przyjemnie się to czyta

| link |
@Airain
2021-09-26
6 /10
Przeczytane
@czytamduszkiem
@czytamduszkiem
2020-03-02
7 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-12
8 /10
Przeczytane
AL
@Alicja_W
2007-11-24
3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

- Intelektualne walory wcale nie decydują o wielkości człowieka - wtrącił spokojny Irlandczyk o długiej twarzy, w marynarce z wytartymi rękawami. - Właśnie dlatego często ci, którzy mieli szerokie horyzonty nie byli wielkimi ludźmi.
Bezinteresowne poczucie honoru nie jest przywilejem żadnej kasty i może zakwitnąć tak samo na wyżynach pałacu, jak i w nędznym mieszkanku nad sklepem z warzywami.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl