Marzyłam o Afryce

Kuki Gallmann
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Marzyłam o Afryce
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Książka Marzyłam o Afryce wkrótce po wydaniu stała się międzynarodowym bestsellerem. Zawiera ona wspomnienia związane z pobytem na ranczu w Laikipii, przepełnione osobistymi refleksjami na temat życia i śmierci, dramatu ludzkiego życia i przemijania. Wspomnienia ukazują magiczny krajobraz Kenii, są wyrazem miłości pisarki do Czarnego Kontynentu. Powieść doczekała się adaptacji filmowej z Kim Basinger i Vincentem Perezem w rolach głównych. "We wzruszających wspomnieniach, które tak żywo przypominają Karen Blixen, pani Gallmann doskonale uchwyciła urok Kenii, tworząc niemal porażający obraz piękna i dramatu, bólu i radości, śmierci i odrodzenia. Ta pierwsza książka utalentowanej autorki przepełniona jest uczuciem miłości do rodziny i Afryki. Mimo tragedii, jakie ją spotkały, Kuki Gallmann pokrzepia nas swoim życiowym optymizmem".

"The New York Times Book Review"

"Mocne, poetyczne, niesłychanie wzruszające. Czytając tę książkę, płakałam".

Clare Francis

"Bogactwo przyrody, ból, wypalony słońcem krajobraz, samotność i język żałoby, którego nikt chyba nie używał od pokoleń, wszystko to składa się na powieść, która stanie się kenijską klasyką".

Ronald Blythe na łamach "Country Life"

"Jest to książka, która powinna się znaleźć na podręcznej półce w jednym rzędzie z Pożegnaniem z Afryką ".

Judith Thurman

Data wydania: 2017-07-10
ISBN: 978-83-8116-077-3, 9788381160773
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Serie: NAOKOŁO ŚWIATA, Kameleon
Stron: 392
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Kuki Gallmann Kuki Gallmann
Urodzona w 1943 roku we Włoszech

Pozostałe książki:

Afrykańskie noce
Wszystkie książki Kuki Gallmann

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Marzenia się spełniają

19.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kolejna piękna powieść o Czarnym Lądzie, opowiadająca o autentycznych wydarzeniach. Tym razem autobiografia niezwykłej kobiety, matki i żony, w której życiu zdarzyło się wiele chwil szczęścia oraz całe mnóstwo mniejszych i większych dramatów, dla których scenerią stała się wymarzona Afryka. Kenię dla Brytyjczyków odkrył hrabia Delamere. Opowia... {} Recenzja książki Marzyłam o Afryce

@Mollinka_90@Mollinka_90 {}× 4

Moja opinia o książce

Opinie

@basiaa
2012-08-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Mądra , piękna , magiczna opowieść o Afryce. Czytając tę wspaniałą książkę , napisaną pięknym językiem , czułam jakbym była w środku Czarnego Lądu pod afrykańskim niebiem. Razem z główną bohaterką przemierzałam rozległe tereny Wielkiego Rowu , na których oczami wyobraźni widziałam olbrzymie stada pasących się antylop , pasiastych zeber oraz wysmukłych żyraf. Słyszałam powiew suchych traw , a także odgłosy przemieszczających się bawołów , wreszcie plusk wody , w której zanurzały się hipopotamy oraz trąbiące słonie zmierzające do wodopoju. Książka wciągnęła mnie do tego stopnia , że przeczytałam ją w niecałe dwa dni , nie mogąc się od niej oderwać.Jestem pełna podziwu dla autorki , która pomimo tylu osobistych tragicznych przeżyć potrafiła się podnieść i otrząsnąć oraz znaleść wspaniały cel w swoim życiu. To naprawdę bardzo wartościowa powieść , którą należy przeczytać.

{}× 1 | link |
@Mollinka_90
2019-11-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Jjolka
2016-08-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
SA
2012-03-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@bursztynowa
2011-02-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Marzyłam o Afryce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl