Metamorfozy

Witold Jabłoński
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Metamorfozy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

OTO DRUGI TOM SENSACYJNEGO CZTERNASTOWIECZNEGO MANUSKRYPTU. Dzieło odkryte w podziemiach klasztoru w Tyńcu i na polski przełożone. Jego autorem jest Witelon: astronom, astrolog, alchemik, mag i truciciel. Osaczony przez wrogów, w chwili śmiertelnego zagrożenia opisuje historię swojego grzesznego żywota. Świat spod znaku jego mrocznej gwiazdy: pięknej pani Wenus, dumnego Lucyfera. W Legnicy Witelon stręczy kochankę rozpustnemu księciu Rogatce i wywołuje trzęsienie ziemi. W Italii tworzy traktaty naukowe i próbuje stać się papieskim astrologiem. Po powrocie na Śląsk zostaje tajnym agentem czeskiego króla i dworskim intrygantem. Wodzi za nos Bolesława Wstydliwego i przekonuje do siebie świętą Kingę. Zafascynowany młodym i pięknym Henrykiem Probusem, postanawia uczynić go królem Polski. Na podobieństwo wspaniale wyszywanego kobierca przesuwają się przed oczyma czytelnika dalsze losy trzynastowiecznego czarnoksiężnika. Kto jednak trzyma w dłoniach nić owej egzystencji - Witelon czy jego mroczny geniusz, Lucyfer? Do końca nie wiadomo: PRAWDA TO CZY SZATAŃSKI APOKRYF? W 2003 r. ukazał się pierwszy tom cyklu fantastyczno-historycznego Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer. UCZEŃ CZARNOKSIĘŻNIKA został przez niektórych recenzentów uznany za powieść antyklerykalną, propagującą satanizm i czarną magię. Po jej opublikowaniu autora usunięto z posady dyrektora łódzkiego Śródmiejskiego Forum Kultury. W powieści tej przed oczami czytelnika przewija się malownicza, finezyjnie odmalowana panorama Śląska połowy trzynastego wieku. Jej bohater, Witelon, wychowany przez wiedźmę, przeżywa polowanie na czarownice, jest świadkiem bitwy pod Legnicą, para się czarną magią i wraz ze swym mistrzem usiłuje przemienić ołów w złoto. Na studiach w Paryżu zażywa zakazanych rozkoszy i z poduszczenia templariuszy pluje na krzyż, zaprzedając swą duszę Szatanowi. METAMORFOZY to drugi tom niesamowitej opowieści o śląskim magu i astronomie.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7054-166-8, 9788370541668
Wydawnictwo: SuperNowa
Cykl: Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer, tom 2
Stron: 407
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Witold Jabłoński Witold Jabłoński
Urodzony w 1957 roku w Polsce (Łódź)
Witold Jabłoński jest pisarzem, tłumaczem, kusicielem, estetą, lekkostrawnym cynikiem. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim, mieszka i pracuje w Łodzi. Uprawia fantasy historyczną (cykl „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”, „Fryne hetera”, „Słow...

Pozostałe książki:

Księga strachu Ogród miłości Uczeń czarnoksiężnika Dary bogów Popiel
Wszystkie książki Witold Jabłoński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Metamorfozy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Maynard
2008-08-31
1 /10
Przeczytane Errarum humane est

(patrz recenzja "Ucznia Czarnoksiężnika")...niestety tu jest nie lepiej! Zawiłość jeszcze bardziej zawiła, intryga goni intrygę, motywy postępowania postaci nie są zbyt jasne a magii jak nie było tak nie ma! Opisy i charakterystyki książąt biją na głowę wszystkie wydania "Pocztu królów i książąt polskich", akcja wlecze się tempem ślimaka na validolu, jednym słowem zimna zupa. Po następny tom na szczęście nie sięgnąłem (mea maxima culpa) i zdecydowałem się na ponowne przeczytanie "Trylogii Husyckiej", żeby niesmak w ustach zniknął i humor się polepszył.

| link |
@janusz.szewczyk
2021-11-21
7 /10
Przeczytane 2015 Posiadam Safety
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe
@nabializm
2011-03-23
8 /10
Przeczytane Literatura
@leskon
2009-05-25
8 /10
Przeczytane
@frodo
2008-12-01
8 /10
Przeczytane
KE
2007-08-28
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Metamorfozy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Uczeń czarnoksiężnika
Uczeń czarnoksiężnika
Witold Jabłoński
7.6/10
Oto sensacyjny czternastowieczny manuskrypt. Dzieło odkryte w podziemiach klasztoru w Tyńcu i na po...
Ogród miłości
Ogród miłości
Witold Jabłoński
8/10
Dzieło odkryte w podziemiach klasztoru w Tyńcu i na polski przełożone. Jego autorem jest Witelon: as...
Trupi korowód
Trupi korowód
Witold Jabłoński
7.3/10
Ostatni etap niezwykłego żywota Witelona rozpoczyna się w dzień Trzech Króli. Omen, czy przypadek? C...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl