Między nami pingwinami

Noah Strycker
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Między nami pingwinami
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Pingwiny – nieco niezdarne, kołyszące się z boku na bok ptaki na krótkich nóżkach. Rozczulają i wywołują uśmiech swoją nieporadnością. Łączą się w pary na całe życie i wspólnie chronią członków stada przed zimnem. Są ciekawskie i odważne. Podobnie jak ludzie mają łaskotki i potrafią się między sobą komunikować, będąc przy tym niezłymi gadułami. Czym jeszcze zaskoczą nas te urocze nieloty? Dowiecie się z książki „Między nami pingwinami” Noaha Stryckera.

Noah Strycker jest ornitologiem, podróżnikiem i współredaktorem poczytnego magazynu „Birding”, a także autorem niezwykle ciepło przyjętej w Polsce książki Rzecz o ptakach. Ma umiejętność pisania o świecie ludzi i ptaków bez upraszczania któregokolwiek z nich… Znajomości ptaków dorównuje jego umiejętność posługiwania się słowem.
Tytuł oryginalny: Among Penguins
Data wydania: 2020-11-04
ISBN: 978-83-287-1461-8, 9788328714618
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: Zwierzęta
Stron: 336
dodana przez: dominika.nawidelcu

Autor

Noah Strycker Noah Strycker
Urodzony 9 lutego 1986 roku w USA (Eugene, Oregon)
Noah Strycker jest ornitologiem, podróżnikiem i współredaktorem poczytnego magazynu „Birding”, a także autorem niezwykle ciepło przyjętej w Polsce książki Rzecz o ptakach. Ma umiejętność pisania o świecie ludzi i ptaków bez upraszczania któregokolwi...

Pozostałe książki:

Ptaki nie znają granic Rzecz o ptakach
Wszystkie książki Noah Strycker

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Sezon wśród pingwinów

WYBÓR REDAKCJI
26.11.2020

Pik-Pok, Pingu, Mambo, Tux, nawet ten niegodziwiec z Batmana. Pingwiny w kulturze popularnej mają jednoznacznie pozytywny PR. Wystarczy jednak trochę zagłębić się w pingwini świat, a szybko okaże się, że te słodkie, niezdarne nieloty, to prawdziwi mali twardziele. Jak bowiem inaczej określić ptaka, który całe życie spędza w jednym z najbardziej ni... Recenzja książki Między nami pingwinami

@Mackowy@Mackowy × 30

Pomiędzy pingwinami: Ptasiarz na Antarktydzie

29.11.2020

W moim odczuciu właśnie tak powinien zostać przetłumaczony angielski tytuł tej książki (Among Penguins: A Bird Man in Antarctica). ,,Między nami pingwinami'' sugeruje bowiem czytelnikowi, że bohaterami tekstu będą pingwiny. Że poznamy jakieś tajemnice tych uroczych nielotów. Że lektura będzie dla nas przygodą porównywalną do oglądania programów pr... Recenzja książki Między nami pingwinami

te urocze ptaki z memów

24.11.2020

Nie byłam przekonana czy książka wyłącznie o pingwinach może być zajmująca dłużej niż przez dwa trzy rozdziały. Jednak Noah Strycker posiadł taką umiejętność opowiadania, że interesujący potrafi być nawet opis technicznych trudności w budowaniu „zagrody” z rampą w celu ważenia pingwinów. W miarę czytania wszystko okazywało się ciekawe. Przed... Recenzja książki Między nami pingwinami

Między nami pingwinami

9.12.2020

Pingwiny są moimi ulubionym zwierzętami już od dziecka. Gdy pani w szkole pytała się klasę o ulubione zwierzątko, większość dzieci odpowiadała "koty" lub "psy". Ja jednak zawsze mówiłam, że pingwiny. Te zwierzęta były dla mnie zawsze strasznie urocze i musiałam obejrzeć oraz usłyszeć każdą bajkę o nich. Moim ulubionym miejscem w zoo był właśnie wy... Recenzja książki Między nami pingwinami

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-11-18
7 /10
Przeczytane

Lubicie książki przyrodnicze? Tak? To nie możecie przejść obojętnie obok tytułu ''Między nami pingwinami'' autora Noah Strycker'a.

Książka jest opowieścią z obserwacji pingwinów z kolejnej espedycji ornitologicznej autora na Antarktydę. Tym razem Strycker zabiera nas w ekstremalnie minusowe temperatury, gdzie pomimo niesprzyjających warunków, prędkości wiatru, która zmiata wszystko co napotka, żyją niepozorne pingwiny. A jednak, pomimo własnej nieporadności, ptaki te są doskonale przystosowane i świetnie sobie radzą z takimi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Uwielbiam przyrodnicze filmy, pamiętam jak zasiadało się w dzieciństwie przed telewizorem i oglądało dokumenty przyrodnicze z towarzyszącym głosem Krystyny Czubówny. 😁 Poznanie okoliczności, warunków oraz wielu ciekawostek na temat zwierząt od zawsze mnie interesowało, dlatego z ogromną przyjemnością sięgnęłam po książkę ''Między nami pingwinami''. Autor opisuje z wielkim oddaniem i zamiłowaniem do ornitologii znajomość tych małych interesujących ptaków.

× 11 | link |
@WystukaneRecenzje
2020-12-22

Należę do osób, które bardzo lubią wszelkiego rodzaju zwierzaki (no dobra, może pomijając pająki)! Więc, w momencie, kiedy Wydawnictwo zaproponowało mi książkę o pingwinach... wiedziałam, że muszę się zgodzić. A czy było warto?

No i właśnie: pingwiny. Odwieczne pytanie o ich kolana, które oczywiście mają, mimo iż nie wygląda na to. A z tej książki powinniśmy się dowiedzieć, według opisu, że są urocze, niezdarne, potrafią się między sobą komunikować, a nawet mają łaskotki! Nic słodszego, prawda?

I tutaj padło pytanie już nie od jednej osoby: czy ta książka nie jest nudna? No bo co ciekawego można napisać o pingwinach i to na aż tyle stron? Otóż, nie jest nudna!

W momencie, kiedy zaczyna się czytać, to od pierwszej strony wiadomo już, że nie jest to naukowy bełkot, a cudowna opowieść przygodowa, w którą zagłębiamy się, by poznać bliżej te urocze stworzenia. Cóż, o kotach i psach pewnie widzieliście już mnóstwo książek. Tych bardziej skupionych na behawiorystycznych elementach, ale także tych, w których te zwierzaki odgrywają główną rolę. Tutaj, jak najbardziej, pingwiny są w centrum uwagi, ale wierzcie mi, pochłonie Was ta książka bez reszty.

Okazuje się, że autor jest ornitologiem. Stąd, jak sięgniecie po tę książkę, dowiecie się bardzo dużo ciekawostek o pingwinach. Dla mnie to ogromna zaleta, bo ma być zabawnie, ale jednocześnie zimno, bo przecież tam, gdzie pingwiny żyją n...

× 6 | link |
@w_swiecie_ksiazek
2020-11-16
8 /10
Przeczytane

„Dla mnie Antarktyda wyznaczała pewien początek. Moim domem stała się jednak tylko na chwilę. Gdy zapadłem w sen, wiatr uniósł moje myśli ku prawdziwym mieszkańcom tego miejsca – ciekawskim, figlarnym i zaradnym pingwinom Adeli”.Przedstawiam Wam dzisiaj książkę, która jest zapisem wyprawy na Antarktydę Noaha Styckera. Było zimno i śnieżnie.

Dwudziestodwuletni Noah Stycker zafascynowany ptakami od najmłodszych lat, otrzymał możliwość uczestniczenia w trzymiesięcznym badaniu pingwinów Adeli.

W swojej książce opisuje pobyt na pustyni lodowej. Niska temperatura, zamarzanie wszystkiego, brak możliwości wzięcia prysznica, jedzenie mrożonek (nie potrzeba nawet zamrażarki, aby je mrozić), spanie na lodzie, wszechobecny śnieg i zapach ryb... I oczywiście najważniejsza obecność pingwinów. Tak to mniej więcej wygląda. Dalibyście radę? Ja raczej nie. To, dlaczego Stycker pojechał? Jak to sam autor pisze - „…bo jestem nałogowym ptasiarzem”. No tak każdy z nas ma jakiś nałóg. Niektórzy na przykład książki.

Na okładce możne przeczytać, że jego znajomość ptaków dorównuje umiejętności posługiwania się słowem. I jest to całkowita prawda. Stycker pisze łatwo i przyjemnie. Daje czytelnikowi wiedzę o pingwinach, ale nie pcha jej na siłę, tylko umiejętnie nią operuje, co sprawia, że aż chce się ją dalej zdobywać. Dużo opisów pingwinów, warunków życia i samej Antarktydy i o dziwo nie jest to n...

| link |
@Ivi
2021-02-01
8 /10
Przeczytane Legimi
@Wiiki_books
2020-12-09
10 /10
@daka_portal
2020-11-24
8 /10
Przeczytane
@Mackowy
2020-11-26
6 /10
Przeczytane Popularnonaukowe
@Chassefierre
2020-11-29
7 /10
Przeczytane Popularno- i okołonaukowe Wszystko o zwierzątkach!

Cytaty z książki

O nie! Książka Między nami pingwinami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl