Młoda krew

Wojciech Wójcik
4.7 /10
Ocena 4.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Młoda krew
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.7 /10
Ocena 4.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Jakie tajemnice skrywa tajna baza wojskowa na Pomorzu? Co wydarzyło się w ostatnich dniach zimnej wojny? Michael Wagner, amerykański policjant urodzony w Polsce, z wyróżnieniem kończy szkolenie w ośrodku agencji wywiadu wojskowego. Otrzymuje pierwsze zadanie – ustalić tożsamość mitycznego „Josepha”, agenta, który w czasach zimnej wojny przekazywał Rosjanom tajemnice NATO. Ostatni ślad po agencie pochodzi sprzed dwudziestu pięciu lat. Już pierwsze pytania rozpętują burzę. Michael cudem uchodzi z życiem, a jego informator zostaje znaleziony martwy na dnie basenu. Jedynym śladem dawnej działalności „Josepha” jest fotografia, na której Michael ze zdumieniem rozpoznaje swojego ojca. Funkcjonariusza komunistycznego reżimu, który zniknął z jego życia niemal trzydzieści lat temu. Dlaczego to Michael został wybrany do tej misji? Czy jego ojciec miał coś wspólnego z grą wywiadów? I kto po tylu latach dla ukrycia prawdy wciąż gotów jest zabijać? Wszystkie odpowiedzi znajdują się w Polsce, którą Michael opuścił jako czteroletnie dziecko. Teraz wraca, by zdemaskować szpiega i poznać zaskakującą prawdę o sobie i swej rodzinie.
Data wydania: 2018-04-03
ISBN: 978-83-8116-299-9, 9788381162999
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 624

Autor

Wojciech Wójcik Wojciech Wójcik
Urodzony w 1981 roku w Polsce (Warszawa)
zamieszkały w okolicach Warszawy. Pisarz, politolog, zapalony żeglarz i rowerzysta.

Pozostałe książki:

Miałeś tam nie wracać Himalaistka Dziedzictwo von Schindlerów Kurs na śmierć Krwawe łzy
Wszystkie książki Wojciech Wójcik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Oj, naiwny, naiwny, naiwny…

WYBÓR REDAKCJI
25.04.2021

Pomysł fabuły ciekawy. Na terenie Polski pod koniec lat osiemdziesiątych ścierały się różne wywiady. Wywiad amerykański był szczególnie zainteresowany bazą wojsk radzieckich na Pomorzu, gdzie była umiejscowiona broń jądrowa. Do obsługi tej bazy były wyznaczone specjalne oddziały Polskie. Oprócz tego panuje tam olbrzymia korupcja, wysprzedawane jes... Recenzja książki Młoda krew

@jatymyoni@jatymyoni × 29

Amerykanin Polakiem

6.03.2022

Jakie tajemnice skrywa tajna baza wojskowa na Pomorzu? Co wydarzyło się w ostatnich dniach zimnej wojny? Lubię w książkach klimaty, które tworzy Wojciech Wójcik. Przeczytałam kilka pozycji jego autorstwa. Tym razem jednak nieco się zawiodłam. Owszem, pomysł na fabułę bardzo dobry, lecz trochę autor przesadził w niektórych momentach, poza tym moim... Recenzja książki Młoda krew

@maciejek7@maciejek7 × 25

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2022-03-06
6 /10
Przeczytane z Biblioteki kryminał

Bardzo ciekawy pomysł na akcję, ale moim zdaniem zawiodłam się nieco, chociaż nie będzie to przeszkodą przed sięgnięciem po inne tytuły Wojciecha Wójcika.

× 11 | link |
@jatymyoni
2021-04-25
3 /10
Przeczytane L. polska Kryminał, sensacja, horror Audiobook Bez zachwytu
@Vernau
2021-10-24
5 /10
Przeczytane Kryminał

Cytaty z książki

“To był dziwny sen. Dziwnie realny.”
× 1
#
“Nigdy nie należałem do odludków, więc przymusowe odosobnienie nie służyło mi. Tęskniłem za obecnością innych ludzi, a długie samotne godziny doprowadzały mnie do szaleństwa.”
× 1
#
“Byłem wrażliwy na kobiece wdzięki. W szkole średniej zakochiwałem się co drugi dzień w innej, aż matka zabroniła mi chodzić na imprezy.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl