Moja droga Emmie Blue

Lia Louis
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów
Moja droga Emmie Blue
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów

Opis

Kiedy szesnastoletnia Emmie Blue, stojąc na szkolnym boisku, wysyłała list balonem, nie sądziła, że ktoś go znajdzie. I to we Francji! A już na pewno nie ktoś taki jak Lucas: przystojny, zabawny i dobry. I że połączy ich przyjaźń na całe życie. A może i coś więcej…

Przecież tak właśnie wygląda przeznaczenie! A oni nawet urodziny mają tego samego dnia.

Emmie wie, że nadszedł czas. W przededniu ich trzydziestych urodzin, w ich ukochanej knajpce na plaży Lucas wreszcie zada jej TO pytanie.

Tyle że zabrzmi ono zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażała, a to będzie dopiero początek. Los bowiem przygotował dla Emmie Blue całkiem inny scenariusz.
Data wydania: 2021-03-24
ISBN: 978-83-8053-883-2, 9788380538832
Wydawnictwo: Burda Ksiazki
Stron: 368
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przyjaźń, która jak balon, wznosi się ponad wszystko.

WYBÓR REDAKCJI
8.04.2021

Ile razy rozmowa z kimś bliskim pomogła nam przetrwać trudne chwile. Często ogromne problemy pod wpływem przyjacielskich rad stają się mniejsze, a na sercu robi się lżej. Los przewrotnie splata ludzi i sprawia, że osoba, którą nazywamy przyjacielem, jest dla nas jak rodzina. Emmie Blue mając szesnaście lat, wysyła list balonem, stojąc na szkoln... Recenzja książki Moja droga Emmie Blue

“Jeśli kiedykolwiek znajdziesz ten balon, będziesz jedyną osobą na świecie''

25.03.2021

Młodziutka szesnastoletnia Emmie Blue jest bardzo samotna i niezrozumiana przez rówieśników w tym nawet przez własną rodzinę. Gdy w szkole dochodzi do pewnego incydentu, dziewczyna na szkolnym boisku wypuszcza w świat balon z przyczepioną karteczką. Balon ten jest wołaniem o pomoc. Emma ma nadzieję, że ktoś odnajdzie jej balon i przeczyta informac... Recenzja książki Moja droga Emmie Blue

@maczek89@maczek89 × 4

Wszystko jest bardzo poprawne, ale i lekkie, dlatego po zakończeniu czytania ma się po prostu...

24.03.2021

Wysłany przez nastoletnią Emmie Blue balonik staje się początkiem nietypowej znajomości. Znajdujący się przy baloniku list trafia aż do Francji, wprost do rąk Lucasa, który niespodziewanie staje się najlepszym przyjacielem dziewczyny. Ta liczy jednak na dużo więcej. Kiedy więc po latach Lucas chce zadać Emmie pewne pytanie, ona jest gotowa przyjąć... Recenzja książki Moja droga Emmie Blue

@kobiecakawiarnia@kobiecakawiarnia × 2

Czerwony balonik

12.04.2021

Emmie Blue pokochało wielu czytelników, jej historia chwyta za serce. To dobra dziewczyna, którą spotykają złe rzeczy, ale uśmiecha się i kroczy naprzód mimo przeciwności losu. W młodości wypuściła w powietrze czerwony balon z tajemniczą wiadomością, który w niesamowity sposób został znaleziony przez jej rówieśnika we Francji. Czy to przeznaczenie... Recenzja książki Moja droga Emmie Blue

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@miedzytytulami
@miedzytytulami
2021-04-07
10 /10
Przeczytane

"Ty też wystarczysz, Emmie. Bez tego wszystkiego. Uwierz mi."
.
Niekiedy zdarzają się książki, które szarpią głęboko skrywane uczucia. Wywlekają na powierzchnię niechciane smutki, przygniatają emocjami, o których nie chcemy myśleć. Są to książki, które uderzają w głęboko skrywane lęki. Odbieramy je wtedy bardzo indywidualnie, są szalenie osobiste...
Taka jest dla mnie książka "Moja droga Emmie Blue". Uruchomiła we mnie pokłady współczucia, zatrzymała w miejscu i zmusiła do rozliczenia z własnymi emocjami. Były momenty, kiedy śmiałam się w głos z anegdotek bohaterów, ale i takie, kiedy łzy płynęły nieprzerwanie i tylko nie wiedziałam czy jeszcze płaczę nad Emmie, czy już nad sobą.
Lia Louis oddaje nam historię o dziecięcej tęsknicie za byciem kochanym i akceptowanym, o tej szalonej potrzebie, by był przy nas ktoś, kto uwierzy, wesprze i utuli, która nie mija z wiekiem, a jedynie się pogłębia. Emmie Blue jest dziewczyną, która po prostu chce być "dość". Jej ogromna potrzeba bycia akceptowaną przez otoczenie przysłania całkowicie fakt, że jest wystarczająca, dla siebie i dla ludzi którym na niej zależy. Rewelacyjnie wprowadzona retrospekcja uzupełnia obraz dorosłej już Em, pozwala zrozumieć, zauważyć mechanizmy, które warunkują to jak dziewczyna postrzega siebie i innych. To w końcu również historia wielkiej nadziei, że wszystko może się zmienić i wbrew wszelkim przeciwnościom mieć pozytywne zakończenie, choć niekoniecznie w taki sposób jak nam się wydawało....

× 2 | link |
@Iwona_Nocon
2022-11-08
6 /10
Przeczytane

Pewnego dnia szesnastoletnia Emmie Blue, postanowiła, stojąc na szkolnym boisku wysłać list balonem. Znalazł go Lucas mieszkający we Francji. Najpierw napisał do niej wiadomość, później wymienili się e-mailami, paczkami, aż w końcu spotkali się na żywo i tak narodziła się ich przyjaźń. A może coś więcej? To musi być przeznaczenie, skoro mają urodziny tego samego dnia. Kiedy w dniu jej 30 urodzin, spotykają się w swojej ulubionej knajpce, Emmie głęboko wierzy, że Lucas odwzajemni jej uczucia. Jakie będzie jej zdziwienie, kiedy zamiast tego zaprosi ją na swój ślub.

Początek książki był mi bardzo bliski. Sama w wieku 16 lat byłam na tyle romantyczną osobą, że motyw z balonem czy listem w butelce idealnie by do mnie pasował. Szkoda, że się na to nie zdecydowałam.
Wrażliwość Emmie i jej naiwność również były i są nadal mi bliskie, ale udaje mi się je skrzętnie ukrywać. Jeżeli się człowiek za bardzo odkryje, bardzo łatwo go zranić. Jeżeli chodzi o rozwinięcie historii, oraz jej zakończenie, nie do końca się w tym odnalazłam. Nie przeszkadzała mi przewidywalność, ani lekkie przesłodzenie. Po prostu kolejny raz, dałam się nabrać temu co kryje się pod słowem przyjaźń. Między mężczyzną a kobietą coś takiego nie istnieje. Zawsze ktoś coś czuje więcej. I albo dojdzie do zerwania więzi, albo jedna z osób będzie żerowała na emocjonalności tej drugiej, by uzyskać coś dla siebie, wykorzystując naiwność tej drugiej.
Moja droga Emmie Blue - zasługujesz zdecydowanie na wię...

× 1 | link |
@syl_wia_88
@syl_wia_88
2021-03-24
9 /10
Przeczytane

#bookmorning ❤️
Na dzień dobry mam dla Was premierową opinię o książce "Moja droga Emmie Blue" @lialouisauthor
Dzięki uprzejmości @burdaksiazki mogłam ją przeczytać. Bardzo dziękuję.
.
Historia zaczyna się od czerwonego balonika, który z karteczką został puszczony w niebo przez 16- letnią Emmie... Nie spodziewała się, że osoba, która go znajdzie, stanie się jej przyjacielem.
To właśnie ten balonik połączył Emmie z Lucasem... Przyjaźń na dobre i na złe, przyjaźń na zawsze?
❗"poznaliście się w niespotykany, nieoczywisty sposób. Ty wypuściłaś balon, on znalazł go po drugiej stronie morza. To było wyjątkowe. Nie da się spotkać kogoś w ten sposób i nie przywiązywać do tego wagi"
Tylko co zrobić, jeśli zakochasz się w przyjacielu, a on... No właśnie, co z Lucasem?
Czy Emmie sprawdzi się w nowej roli?
W życiu dziewczyny pojawia się również jeszcze jeden mężczyzna.Jaka połączy ich relacja?
❗"Czasami nie zdajemy sobie sprawy ze swoich uczuć, dopóki coś nie każe nam spojrzeć na nie z nowej perspektywy"
.
Powiem Wam, że ta książka była wspaniała, czytało się ją z zainteresowaniem. Cieszę się, że sprawy tak się potoczyły, a nie inaczej. Polubiłam Emmie, bo ta przyjaźń naprawdę musiała przejść wielką próbę. Czy się udało? Co dzięki tej znajomości zyskała dziewczyna?
Podsumowując, piękna historia o przyjaźni i miłości.
❗"Kiedy ja wypuszczałam balon, zażyczyłam sobie przyjaciela. I go dostałam. Niech przyniesie Ci szczęście"
...

× 1 | Komentarze (1) | link |
@mysilicielka
2021-04-12
5 /10
Przeczytane Współprace

"Moja droga Emmie Blue" to powieść wypełniona pozytywną energią, to historia o miłości i przyjaźni. Przejrzałam większość recenzji w Internecie i naprawdę rozumiem każdą. Patrzę na tę książkę i wiem, że jest dobra i zasługuje na wysokie noty. Niestety... robiłam do niej kilka podejść i wciąż nie mogę wykrzesać w sobie tego entuzjazmu, który poczuli inni czytelnicy.

Akcja dla mnie toczy się za wolno, a jednocześnie nie umiem się odnaleźć w tych wydarzeniach. Na miejscu głównej bohaterki podjęłabym zupełnie inne decyzje. To co inni mogą odczytać za szlachetność, mnie drażniło naiwnością. Nudziłam się i męczyłam, to ewidentnie nie była historia dla mnie, a przynajmniej nie na tę chwilę. Może gdybym spróbowała ją przeczytać za kilka lat, moje wrażenia byłyby zupełnie inne?

× 1 | link |
@maczek89
2021-03-25
6 /10
Przeczytane

Książka porusza temat przyjaźni i miłości, ale i trudnych relacji rodzinnych. Samotność i niezrozumienie przez rówieśników i radzenie sobie z problemami, gdy potrzebujemy pomocy- grają tutaj pierwsze skrzypce.

× 1 | link |
@bookaholic.in.me
2021-07-18
9 /10

„Moja Droga Emmie Blue” to jedna z tych książek, w której przepadłam od pierwszej strony. Niesamowicie wciągająca, porażająco smutna i nad wyraz rzeczywista. Porusza mnóstwo ważnych życiowych tematów, wzbudza ogrom emocji i zaskakuje, gdy drobne kłamstwa są weryfikowane. Bohaterów poznajemy z czasem i wzbudzają w nas wiele odczuć, nie zawsze pozytywnych. Jednak w mojej opinii jest to książka wyjątkowa, obok której nie można przejść obojętnie.
Gdy nastoletnia Emmie, która zmaga się z ogromnymi problemami i przytłaczającą samotnością, wysyła swój balon w świat nie przypuszcza, że tak bardzo odmieni swoje życie. Znajduje go Lucas, w odległej Francji, i w ten sposób nawiązują ze sobą kontakt. Są maile, listy, paczki, w końcu pierwsze spotkanie, które zmienia się w regularne wizyty. Choć wszystko się zmienia na przestrzeni lat, w ich życiu jest jedna stała- ich przyjaźń. Problem w tym, że Emmie jest w Lucasie zakochana, a ten planuje ślub z inną. Czy Lucas odwzajemni jej uczucia? To musicie sprawdzić sami! Powiem Wam jedynie, że rozwój wydarzeń dla mnie był dość zaskakujący ale jak najbardziej mnie usatysfakcjonował.
Ta książka opowiada przede wszystkim o samotności. O tym jak trudno jest znaleźć swoje miejsce, niezależnie od swojego wieku i doświadczeń. Jak przeszłość może znacząco wpływać na teraźniejszość, na wybory życiowe, na sposób postrzegania wielu spraw. Historia Emmie to opowieść o tym, że każdy w życiu potrzebuje miłości. Bezinteresownej, proste...

| link |
ZA
@zaczytanaania
2021-04-04
10 /10

„…zrządzeń losu, tego, co przeznaczone, nie da się przyspieszyć ani zaplanować.”

Są takie książki, w których zakochujesz się od pierwszego wejrzenia w kartki… Ja w tej zakochałam się już od spojrzenia na okładkę i po jej przeczytaniu moje uczucia są wciąż aktualne ☺

Emmie Blue wysłała w świat balon, który trafia do Lucasa i tak rozpoczyna się przyjaźń Balonówki i Baloniarza…

Ta opowieść jest magiczna. Szesnastolatka puszcza w niebo czerwony balonik, który zostaje znaleziony przez jej rówieśnika we Francji i od tego dnia tych dwoje buduje wspólnie historię. Emmie nie miała łatwego życia, nadal nie ma. Jest pełna kompleksów, niechęci do nowych wyzwań i ludzi. Boi się życia. Do swojego świata dopuszcza tylko Lucasa i jego rodzinę. Jej przeszłość pełna jest ciężkich wspomnień i przeżyć. Jednak Emmie próbuje jakoś poukładać swoją codzienność. Co roku razem świętują swoje urodziny z sentymentem wspominając niesamowitą historię poznania. I kiedy Emmie jest pewna, że na dzień przed ich trzydziestymi urodzinami najlepszy przyjaciel zada jej pytanie życia, doznaje rozczarowania, bo nie takiego pytania się spodziewała. Tymczasem w cieniu Lucasa zawsze stał ktoś jeszcze, kto teraz postanowił wrócić.

Czy człowiek może rzeczywiście poznać drugiego człowieka i być go pewnym? Bo ta historia pokazuje, że niczego w życiu nie powinniśmy być pewnym, że czasem żyjemy złudzeniami lub idealizujemy ludzi i świat. To...

| link |
@blondeside
@blondeside
2021-06-18
10 /10

Nastolatka imieniem Emmie wysyła w świat balonik z wiadomością. To smutna dziewczyna, straciła znajomych, nie może liczyć na mamę... Jej jedynym marzeniem jest znaleźć prawdziwego przyjaciela. I tak oto, niczym w pięknym filmie trafia się Lucas. Chłopak odznalazł balon Emmie i tak narodziła się przyjaźń na wiele lat.
Wielkimi krokami zbliża się dzień ich trzydziestych urodzin i Lucas postanawia zadać swojej przyjaciółce bardzo ważne pytanie.
Czego spodziewa się Emmie, która kocha go od dawna?
Pada oczekiwane pytanie i wszystko zmienia się, niczym w krzywym zwierciadle...
To nie mogło się stać!
O co Lucas zapytał Emmie?
Zacznę od tego, że to pierwsza książka od dawna, która swym ciepłem niesamowicie mnie urzekła, a historia Emmie Blue rozłożyła na łopatki.
Sam pomysł na fabułę uważam za genialny. Osamotniona nastolatka, która za wszelką cenę potrzebuje kogoś bliskiego i niczym dar z niebios, w jej życiu pojawia się przyjaciel idealny. Lucas ma tyle samo lat, urodziny tego samego dnia. Tak wiele ich łączy, a odległość nie stanowi problemu. Lata przyjaźni i skryte uczucia. Emmie spodziewała się tak wiele... A spotkało ją... No właśnie? Zaskoczenie?
Ta historia wciąga już na samym początku i nie sposób odłożyć tej książki po kilku rozdziałach.
Autorka wyposażyła bohaterów w ciekawe cechy charaktery, dlatego czytając dialogi czasami śmiałam się n...

| link |
@WritersLullaby
@WritersLullaby
2021-04-22
10 /10
Przeczytane

Moja droga Emmie Blue. Wielu ludzi nie ma, w ogóle wiary w siebie. Wierzycie w przeznaczenie? Emmie w nie wierzyła, ale niestety nie w siebie. Uważała, że jest chodzącym pechem, któremu pisana jest porażka. Nic jej się nie układało. Od dziecka była marzycielką. Wyobrażała sobie idealny świat, pełen bliskości i miłości. Wyobrażała sobie coś, czego nie zaznała. Wydaje się, że to tak niewiele, ale nie dla Emmie. Dziewczynki, która z czasem stała się kobietą, która całe życie traciła wszystkich, którzy się do niej zbliżyli. Tak naprawdę nie miała nic ani nikogo. Do czasu, aż pojawił się On, Lucas.
Mając szesnaście lat, Emmie wypuściła balon, który trafił w jego ręce. Wierzyła, że jej balonowy przyjaciel to właśnie on jest jej przeznaczeniem. Lucas został jej baloniarzem, a ona jego balonówką. W dniu ich trzydziestych urodzin kobieta pragnęła usłyszeć od przyjaciela jedno pytanie, na które od dawna znała odpowiedź. Jednakże ich losy potoczyły się nieco inaczej, niż Emmie tego oczekiwała. Ich miłość była wielka, ale to tylko przyjacielska miłość, która miała swoje granice.
W najtrudniejszym okresie swojego życia Emmie otrzymała dar od losu. Lucas stał się jej Aniołem. Wprowadził do swojej rodziny, szybko poczuła się, jakby była jej częścią. Emmie, Lucas i jego brat Eliot, który od zawsze był jej bliski. To on był tym przeznaczeniem, w które tak bardzo wierzyła. Po krętych drogach, które trwały wiele lat, w końcu byli tylko Oni i ich gwiazdy na niebie. Zako...

| link |
@ciagle_czytam
@ciagle_czytam
2021-04-28
6 /10
Przeczytane

Moja droga Emmie Blue
Lia Louis
Wydawnictwo słowne

Och ta Emmie Blue, naiwna, wrażliwa Emmie Blue, skromna, samotna Emmie Blue.

Pewnego dnia szesnastoletnia Emmie, wysyła list balonem, który trafia w ręce Lucasa. Tak się rodzi przyjaźń.
To jak list w butelce , który wędruje z jednego brzegu na drugi aby połączyć przeznaczenie.
Poznajemy dwójkę tych młodych ludzi, kilkanaście lat później. Spotykają się na kolacji, na której każde z nich oczekuje czegoś innego. Jednak los podejmuje inną decyzję. Żal staje naprzeciw sile przyjaźni, smutek nie pozwala być szczerym, a duma nie daje możliwości odmowie.

W powieści tej mamy Emmie, doświadczoną prze życie młodą kobietę, Lucasa, wzbudzającego sprzeczne emocje i Eliota, z nich wszystkich najbardziej realnego bohatera z krwi i kości, który ujął mnie swoim charakterem.
Autorka stworzyła interesującą fabułę, w którą wplotła elementy przeszłości. Dodała szczyptę dramatyzmu, okrasiła całość ironią i humorem. Poplątała losy bohaterów tak aby nie było za łatwo im dojść do zamierzonych celów.

Moja droga Emmie Blue to przyjemna i lekka opowieść o przyjaźń, miłości, przeznaczeniu. To jak romantyczny, dobry film, który oglądasz z zainteresowaniem. Tu nic nie jest pewne. Bohaterowie o przeróżnych charakterach tworzą spójny twór, który trawił się łagodnie i ze smakiem.
Rzadko moim wyborem stają się takie historie ale fajnie jest się w nich od czasu do czasu zagłębić. To taki relaks na ...

| link |
@wiktoria.wasilewska
2021-04-08
10 /10
Przeczytane

~ Kiedy ja wypuszczałam balon, zażyczyłam sobie przyjaciela. I go dostałam. Niech przyniesie Ci szczęście.

To niewątpliwie było przeznaczenie. Emmie, w najgorszym momencie swojego życia, decyduje się wypuścić balonik, z nadzieją, że w ten sposób spełni się jej marzenie.

Jej "baloniarzem" został Lucas, który znalazł zflaczały balonik setki mil dalej.

Mają tyle samo lat, urodzili się tego samego dnia. Łączy ich bardzo wiele. Tak jest do teraz.
Mają po 30 lat, ich przyjaźń nadal trwa. Dzieli ich wiele mil, mimo to widują się bardzo często, przemierzając ocean.

Nadszedł dzień decydujący. Nagły telefon przyjaciela, wywołał w kobiecie wiele sprzecznych uczyć. Zapowiedział, że chce przekazać jej ważną nowinę, a właściwie ją o coś zapytać.

Kiełkująca miłość sprawiła, iż Emma od razu pomyślała o zaręczynach. W końcu jest ten dzień, kiedy wejdą w związek. Przecież są sobie pisani.

Jednak nie wszystko wyszło tak, jak powinno.

Jakie pytanie zadał Emmie Lucas?
Jaki wpływ będzie miało, na ich dalszą przyjaźń?

Na ich drodze staną ludzie z przeszłości, którzy nieźle namieszają.

_
Książka jest napisana w fenomenalny sposób, bowiem poznajemy bierzące wydarzenia, myśli bohaterów, ale także wspomnienia z dzieciństwa.
Czytało mi się ją bardzo przyjmie, żałowałam, że to już koniec historii, mimo iż zakończyła się satysfakcjonująco.
Pisarka w ciekawy sposób opisała bieg zdarzeń, używała języka ...

| link |
@ksiazkowa.gladys
@ksiazkowa.gladys
2021-06-11
8 /10
Przeczytane

"Ktoś kocha cię pomimo wszystkich twoich wad i szajsu, jaki masz w życiu – i ze względu na nie."

Przeczytałam już tyle romansów w swoim życiu, że teraz naprawdę jest mnie ciężko czymś zaskoczyć... pozytywnie zaskoczyć. "Moja droga Emmie Blue" wywarła na mnie pozytywne zaskoczenie. Cudowna historia, słodka ale nie za słodka.

Wszystko zaczęło się od wypuszczenia czerwonego balonu z krótkim listem. 16-letnia Emmie Blue nie przypuszczała, że ktoś go znajdzie, a jednak los tak chciał i balon trafił w ręce Lucasa. I tak zaczęła się przyjaźń między tym dwojgiem. Jednak życie pisze różne scenariusze i nie zawsze są one takie jakie byśmy oczekiwali. Emmie coś o tym wie. Wszystko zmienia się w dniu jej i Lucasa 30-stych urodzin.

Cudowna historia, która pokazuje, że nie można iść przez życie z klapkami na oczach, bo może nas wiele ominąć. Emmie jest tego doskonałym przykładem. Miłość bywa ślepa, a ta historia doskonale oddaje temu przykład.

Początkowo bardzo irytowało mnie zachowanie głównej bohaterki. Cała książkę można podzielić na dwie części. Pierwsza połowa była lekko nudna i strasznie się ciągnęła. Druga połowa natomiast stopiła moje serce i mnie bardzo rozczuliła. Zakończenie jest cudowne!

| link |
@lukaszgrudzinski21
2021-04-16
7 /10

Emmie Blue jako szesnastoletnia bohaterka wysyła list balonem do nieba. Nie sądziła ze ktoś go odnajdzie. Przecież nie jedno z nas kiedyś puściło balona w świat.

Ale tego balona znalazł Lucas. Od tego dnia połączyła ich przyjaźń. Super co?
Historia i pomysł znakomity.

Los połączył ich przypadkowo ale czy przeznaczenie też jest przypadkowe?
Nawet urodziny mają tego samego dnia.
Ale.. Jak często w przyjaźni damski męskiej... Jedno potrafi się zakochać.. I gdy chłopak zaprasza na kolację dziewczynę to przed oczami ma że jej marzenia się spełnia i poprosi ją w końcu o to czego pragnie.
Ale rzeczywistość jest brutalna i te pytanie będzie inne niż się spodziewaliśmy.

Tak jak pisałam wyżej historia i pomysł super.
Wciągnęłam się w książkę od pierwszych stron. Bohaterów polubiłam. Ale trochę książka mi się dłużyła i momentami się nudziłam. Było dużo opisow które momentami mnie meczyly. Ale również było dużo świetnych cytatow. Pojawiło się wiele wątków nie tylko jeden pomiędzy przyjaźnią a miłością. Moim zdaniem książka warta przeczytania i zapoznania się z przygoda pewnego balona który wyleciał w świat
🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈

| link |
@miedzyksiazkami
@miedzyksiazkami
2021-04-18
8 /10
Przeczytane

"Moja droga Emmie Blue" swoją preimierę miała 24 marca. Jest to przeurocza i bardzo ciepła książka o losach dziewczyny, która w wieku szesnastu lat wysłała list przywiązany do balonu który zawędrował z Anglii od aż do Francjii. Znalazł go Lucas i od tego momentu stają się najlepszymi przyjaciółmi. Emmie uważa, że są sobie pisani, dodatkowo obchodzą urodziny tego samego dnia. Kiedy w dniu 30 urodzin Lucas umawia się z Emmie na kolację, kobieta jest przekonana, że usłyszy to pytanie o którym marzy kazda kobieta. Czy połączy ich coś więcej niż tylko przyjaźń? Czy Emmili znajdzie miłość na całe życie o której zawsze marzyła? Tego Wam nie zdradzę sami sprawdźcie, zdecydowanie nie pożałujecie. Książkę czyta się ekspesowo z niemal ciągłym uśmiechem na ustach. Historia utrzymana w stylu komedii romatycznej idealna na wieczór z książką. Bardzo chętnie przeczytałabym ciąg dalszy historii zwariowanej dziewczyny od balonów. Przeurocza książka którą ma się ochotę przeczytać jeszcze raz. Zdecydownie książka zapadnie mi na długo w pamięci i bardzo chętnie będę do niej wracać. Polecam Wam gorąco, zdecydownaie nie pożałujecie!

| link |
@madbed
2021-07-19
8 /10
Przeczytane

Dzisiaj chciałam przedstawić Wam piękną i wzruszającą książkę.
Niepozorna okładka nabiera dopiero po przeczytaniu książki znaczenie.
Szesnastoletnia Emmie mieszkająca w Anglii wysyła list balonem.
Dziwnym trafem ląduje we Francji w rękach Lukasa. Od tej chwili łączy ich przyjaźń. Wspierają się i mimo odległość ich uczucie potęguje.
Spotykaja się podczas swoich trzydziestych urodzin. Czy to przeznaczenie? Czy padną długo oczekiwane słowa? Czy tego oczekuje Emmie? Czy tego spodziewał się Lukas?
Myślałam, że będzie to lekka i przyjemna lektura z wątkiem miłosnym.
Dostałam tak cudowną historię. O trudzie dorastania, o niezrozumieniu, byciu samotnym, zakochaniu. Emmie polubiłam od pierwszych stron. Wzruszałam się przy każdym jej bólu. Czekałam na moment, kiedy szczęście się do niej uśmiechnie i deszczowe chmury odejdą w zapomnienie.
Autorka świetnie wykreowała tą postać.
Historia pełna nadziei ciepła, bólu, ale z ogromnym przesłaniem.
Książkę polecam każdemu kto myśli, że gorzej być nie może, a słońce dawno go opuściło.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Być może dom to nie miejsce, lecz stan ducha. Poczucie, że ktoś cię rozumie, troszczy się o ciebie i cię kocha.
Kiedy ktoś ci się podoba – naprawdę podoba – wszystko jest grą wstępną. To, jak oblizuje wargi, jak pije drinka, jak uśmiecha się do ciebie znad kieliszka i muska cię palcami, gdy coś mu podajesz.
- Przepraszam, wiem, że pewnie cię to nudzi.
- Nudzi?
- Tak. Moje gadanie o rzeczach, które nie mają znaczenia, i o ludziach, których nie znasz.
Louise za każdym razem patrzyła na mnie, marszcząc posiwiałe brwi, i mówiła:
- To się nazywa „rozmowa”, Emmie. W ten sposób buduje się relacje: dzieląc się na przemian częściami siebie.
Niektórzy ludzie są sobie pisani. Ale nie zawsze o tym wiedzą.
Życie po prostu takie jest. Bezładne, chaotyczne, zaskakujące. A my możemy tylko planować i orientować się w nim najlepiej, jak potrafimy.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl