Moja Warmia

Edward Cyfus
Moja Warmia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

'Ta książka...' - mówi autor - 'to opowieść o krainie mojego dzieciństwa. O jej smakach i zapachach, dniu powszednim i świętach, ludziach i wydarzeniach, radościach i smuteczkach, czasie nieustannej nauki, ale i beztroskiej zabawy. "Moją Warmię" napisałem z tęsknoty za tamtą krainą. Bo ja tęsknię za tamtą, prawdziwą wsią, pachnącą sianem i obornikiem, podwórkiem z grzebiącymi w piachu kurami, taplającymi się w kałużach kaczkami, mlekiem prosto od krowy, wieczornymi rozmowami domowników przy kuchennym stole lub na ławeczce przed domem. Tęsknię za tamtą Warmią.' Opowieść Edwarda Cyfusa o życiu codziennym Warmiaków w XX wieku uzupełniają i zdobią zdjęcia archiwalne oraz znakomite fotografie Mieczysława Wieliczko i Ryszarda Boguckiego. "Moją Warmię" pięknie opracował graficznie Robert Maciej. Redaktorem tomu jest Małgorzata Mierzwa. "Moja Warmia" podzielona jest na pięć rozdziałów. Pierwszy z nich traktuje o gburstwie (gospodarstwie), pozostałe opisują życie Warmiaków w czterech porach roku. Tekst opatrzony został słownikiem wyrazów gwarowych.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-62552-52-8, 9788362552528
Wydawnictwo: RETMAN

Autor

Edward Cyfus Edward Cyfus
Urodzony w 1949 roku w Polsce (Darłowo)
Warmiński działacz regionalny, autor publikacji i pogadanek w gwarze warmińskiej. Od 1998 przez cztery lata wygłaszał co tydzień na antenie Radia Olsztyn swoje gawędy w gwarze warmińskiej. W formie opowiadań publikował je na łamach Gazety Olsztyńsk...

Pozostałe książki:

Warmińska saga: ...a życie toczy się dalej...
Wszystkie książki Edward Cyfus

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Moja Warmia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Moja Warmia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl