Moje życie polarnika

Marek Kamiński
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Moje życie polarnika
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Marek Kamiński opisuje swoje życie. Pisze o dzieciństwie, które było wychodzeniem poza oswojony świat, szukaniem czegoś, co znajduje się dalej, poza horyzontem. O proporcjach, które pozwalają mu zarówno żyć ?tu i teraz?, jak i marzyć, odkrywać siebie i osiągać wyznaczone cele. O śladach, które jego życie pozostawia w innych ludziach. O drodze, którą wciąż podąża dalej, by nadawać życiu nowy sens. To, co nie jest moją własnością, jest tak naprawdę jedynym, co uskładałem, reszta jest iluzją. Marek Kamiński Marek Kamiński Polarnik, podróżnik, filozof. Pierwszy na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz: 23 maja 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku zdobył samotnie biegun południowy. Uczestnik wypraw w różne zakątki świata, między innymi na Pustynię Gibsona, Kilimandżaro i Atlantyk. Zasłynął także z podróży na bieguny z niepełnosprawnym chłopcem, Jasiem Melą. Ma w swoim dorobku dziesięć książek. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, między innymi statuetkę Chopina ?Za Sławienie Polski i Polskości?, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Wałęsę. Uzyskał wpis do Księgi Rekordów Guinnessa w dziale ?Ludzkie Możliwości?. 2% z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazane na statutową działalność Fundacji Marka Kamińskiego.
ISBN: 978-83-7596-707-4, 9788375967074
Wydawnictwo: Burda

Autor

Marek Kamiński Marek Kamiński
Urodzony 24 marca 1964 roku w Polsce (Gdańsk)
Marek Kamiński – polski podróżnik ekstremalny, innowator i filozof. Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz. 23 maja 1995 roku biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku biegun południowy, za co został wpisany do Księgi ...

Pozostałe książki:

Moje bieguny. Dienniki z wypraw 1990-1998 Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie Trzeci biegun Trzy Bieguny. Opowieść pierwszego zimowego zdobywcy Everestu i legendarnego zdobywcy biegunów Ziemi Wyprawa
Wszystkie książki Marek Kamiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Moje życie polarnika aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-06-05
8 /10
Przeczytane Dobra ksiązka L. polska Biografie, autobiografie, pamiętniki

„Człowiek wyrusza w podróż tak naprawdę nie w tym celu by odkryć świat, tylko by w świecie odnaleźć siebie.”
Bardzo inspirująca i mądra biografia. Jak wspaniale jest marzyć, ale jak te marzenia zrealizować? Jest to opowieść o chłopcu, który miał marzenia i krok po kroku próbował je realizować. O młodym człowieku, któremu studia filozoficzne pomagały spełniać marzenia o podróżach. Co jest ważniejsze osiągnięcie celu, czy droga, która do tego celu prowadzi? Wszyscy znamy dokonania autora, ale tutaj dowiadujemy się o drodze, która doprowadziła go do tych wyczynów. Jest to opowieść o wędrówce przez życie.
Świetnie napisana biografia, gdzie osiągnięcia są jakby na drugim planie. Na pierwszym palnie jest Kamiński jako człowiek i w jaki sposób stał się takim człowiekiem,. Bardzo ładnie wydana, z dużą ilością zdjęć, a także z ciekawymi rysunkami Mariusza Stawarskiego.
Gorąco polecam.

× 3 | Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Moje życie polarnika. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl