Wyprawa

Marek Kamiński
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Wyprawa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Wyrusz na wyprawę, by odkryć samego siebie!
Dwa bieguny Ziemi w ciągu roku, przejście przez Grenlandię i Pustynię Gibsona, zdobycie Mount Vinson, Kilimandżaro i Huayna Potosi w Andach, wyprawa Solo TransAntarctica, dwukrotne przepłynięcie jachtem Atlantyku, projekt Wisła… Tego wszystkiego dokonał jeden człowiek. Jak to możliwe?
Mamy w sobie ogromne zasoby energii, która pozwala planować wielkie rzeczy i działać w najtrudniejszych, najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Ta książka uczy, jak spożytkować tę energię na co dzień. Pokazuje, jak uchwycić sens życia, zwłaszcza w tych momentach, kiedy zaczynamy go tracić.
Marek Kamiński, najwybitniejszy polski podróżnik, w zderzeniu z samotnością i ekstremalnymi warunkami poznał własne ograniczenia i możliwości. Tę praktyczną wiedzę wciela w życie. Skorzystaj z jego wyjątkowego doświadczenia i wyrusz na wyprawę. Nawet jeśli będzie nią ta najtrudniejsza – do własnego wnętrza.

Marek Kamiński – podróżnik i filozof, przedsiębiorca, mówca motywacyjny, autor książek. Jako pierwszy człowiek w historii zdobył oba bieguny Ziemi w jednym roku. Ostatnio opublikował: Idź własną drogą.
Data wydania: 2019-04-17
ISBN: 978-83-277-1690-3, 9788327716903
Wydawnictwo: WAM
Stron: 416
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Marek Kamiński Marek Kamiński
Urodzony 24 marca 1964 roku w Polsce (Gdańsk)
Marek Kamiński – polski podróżnik ekstremalny, innowator i filozof. Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz. 23 maja 1995 roku biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku biegun południowy, za co został wpisany do Księgi ...

Pozostałe książki:

Marek – chłopiec, który miał marzenia Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie Trzeci biegun Trzy Bieguny. Opowieść pierwszego zimowego zdobywcy Everestu i legendarnego zdobywcy biegunów Ziemi Moje bieguny. Dzienniki z wypraw.
Wszystkie książki Marek Kamiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Wyprawa" Marek Kamiński

19.07.2011

Marek Kamiński, autor „Wyprawy” jest znanym podróżnikiem, polarnikiem i pierwszym Polakiem, który jednego roku zdobył dwa bieguny Ziemi. Dodatkowo jest założycielem Instytutu Marka Kamińskiego i ekspertem w dziedzinie motywacji i przywództwa. Jego najnowsza książka „Wyprawa”, to niezwykłe połączenie dziennika podróży, rozmyślań filozoficznych oraz ... Recenzja książki Wyprawa

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-09-02
6 /10
Przeczytane Audiobooki Poradniki

Mocny człowiek, twardy facet mówi o życiu, o pragnieniu marzeń, o ich realizacji. W kilku miejscach mówi o roli książek w jego życiu, o tym, że otworzyły mu umysł na możliwości w życiu, otworzyły mu świat. Te fragmenty powinny być czytane dzieciom w szkołach i na Dniach Książki, bo naprawdę zachęcają do czytania.
Kamiński mówi o celach, o tym, że mamy różne cele i że powinniśmy rozróżnić nasze cele wewnętrzne od tych pozornych celów, które w istocie są tylko fasadowe. Często, gdy poddajemy się, okazuje się, że wynika to z tego, ze pomyliliśmy cele fasadowe z naszymi celami. Że po prostu nie do tego w życiu dążymy. Bardzo mądra rzecz, która jest mi potrzebna właśnie w tym momencie w życiu. Co jest moim prawdziwym celem? Pytanie postawione przez Kamińskiego w tej książce jest naprawdę ważnym pytaniem, z którego nie zdawałam sobie sprawy.
Kamiński mówi o planowaniu przedsięwzięć, o tym, kiedy słuchać głosu rozsądku, a kiedy odsunąć strach na bok. Mówi pięknie o rodzinie, o tym, że jest ważna.
Mówi też o o tym, jakiego menadżera by zatrudnił: z prywatnej firmy komputerowej czy z Poczty Polskiej.

× 14 | link |
TR
2012-02-19
Przeczytane

Bardzo ciekawa, wciągająca i pouczająca. i to nie tylko dla podróżników, polarników, ale też dla ciekawych świata i poznania filozofii Marka Kamińskiego, jego ciekawych spostrzeżeń, przyglądaniu się światu

| link |
@Jenny_89
2021-07-31
8 /10
Przeczytane
@narratorka
2011-07-19
8 /10
Przeczytane Własny regał bibliotkowy Od Czerwonej Kanapy ;)

Cytaty z książki

O nie! Książka Wyprawa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl