Moje bieguny. Dzienniki z wypraw.

Marek Kamiński
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Moje bieguny. Dzienniki z wypraw.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

„Zobaczyłem jak na dłoni to, co wiedziałem od dawna. Ziemia to nie tylko bieguny, jest na niej nieskończenie wiele światów, które stwarzane są przez nasze marzenia. Biegunów jest tak wiele, jak wielu jest ludzi na świecie”.

Moje bieguny, wydane po raz pierwszy w 1998 roku, to surowe zapisy z dzienników Marka Kamińskiego - pierwszego człowieka w historii, który zdobył oba bieguny Ziemi w tym samym roku bez pomocy z zewnątrz. Były uhonorowane Nagrodą Artusa w kategorii Najlepsza Książka Roku 1998 i Nagrodą Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fidlera za najlepszą polską książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej.

Niniejsze wydanie wzbogacono o zapiski z podróży na „trzeci biegun” - Santiago de Compostela - różniącej się od poprzednich wypraw bogactwem miejsc i ludzi przewijających się w niej jak w kalejdoskopie.

Moje bieguny to nie tylko książka podróżnicza. Zaczynając od Spitsbergenu, a kończąc na przylądku Finisterre, poznajemy wewnętrzną narrację towarzyszącą wędrówkom - nie tylko tym geograficznym ciągnącym się tysiące kilometrów, ale i metafizycznym w poszukiwaniu motywacji, sensu życia i działania. Poznajemy wewnętrzne dialogi człowieka pokonującego zmęczenie i ból, odnajdującego wciąż na nowo siły, by iść dalej, zachowującego w sobie głęboką miłość do świata i ludzi.
Data wydania: 2022-10-08
ISBN: 978-83-958861-7-1, 9788395886171
Wydawnictwo: Makami
Stron: 448
dodana przez: joanna.michalczuknowak
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Marek Kamiński Marek Kamiński
Urodzony 24 marca 1964 roku w Polsce (Gdańsk)
Marek Kamiński – polski podróżnik ekstremalny, innowator i filozof. Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz. 23 maja 1995 roku biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku biegun południowy, za co został wpisany do Księgi ...

Pozostałe książki:

Marek – chłopiec, który miał marzenia Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie Trzeci biegun Trzy Bieguny. Opowieść pierwszego zimowego zdobywcy Everestu i legendarnego zdobywcy biegunów Ziemi Wyprawa
Wszystkie książki Marek Kamiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bieguny i człowiek

2.09.2020

Bardzo intensywny audiobook, ale ze względu na tematykę chyba lepiej jest go słuchać niż czytać, np. w ciemnym pokoju. Bo komponuje z krajobrazem Antarktydy, gdzie pozostaje tylko człowiek. W moim przypadku 'Moje bieguny' to druga książka pana Kamińskiego, po 'Wyprawie', która jest późniejsza i podsumowuje. I może tak się dobrze złożyło, bo dzięki... Recenzja książki Moje bieguny. Dienniki z wypraw 1990-1998

@Renax@Renax × 13

Moje Bieguny

28.09.2022

Marek Kamiński - polarnik, który jako pierwszy człowiek na świecie w jednym roku zdobył oba bieguny bez pomocy z zewnątrz. Człowiek legenda. Książka "Moje Bieguny - dzienniki z wypraw" to wznowiony tytuł bogatszy o wspomnienia z wyprawy na "trzeci Biegun", która okazała się także wyprawa w głąb siebie. Wyobraź sobie długi jesienny, deszczowy wiecz... Recenzja książki Moje bieguny. Dzienniki z wypraw.

Moje bieguny...

21.10.2022

Marek Kamiński, polarnik, który jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny w jednym roku. Człowiek legenda. Myślę, że każdy choć raz w życiu o nim słyszał. Ja usłyszałam o nim po raz pierwszy (tak sądzę) w 2004 roku gdy ponownie zdobywał bieguny z Janem Melą, Wojciechem Ostrowskim i Wojciechem Moskalem. Byłam wtedy nastolatką, ale do dziś pamię... Recenzja książki Moje bieguny. Dzienniki z wypraw.

Moja opinia o książce

Opinie

YE
2008-12-18
10 /10
Przeczytane

dziennik-pamiętnik z wypraw z Arktyki i Antarktyki; opisowi sprzętu i warunków pogodowych towarzyszy głębszy zamysł nad światem, który w czasie wyprawy ogranicza się każdego dnia do kilku podstawowych czynności:przejść wyznaczony dystans, rozbić namiot, zjeść, wstać, przeżyć. Jest tu czas na zastanowienie się nad sensem ,,bieżączki'' ( to określenie Kamińskiego), nad słowem i myślą. Kamiński bierze na wyprawy Tolkiena, Coelho, Jana Pawła II. Bieguny o współrzędnych geograficznych i metafizycznych.

× 1 | link |
@ewelina.czyta
2022-10-21
8 /10
Przeczytane

Marek Kamiński, polarnik, który jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny w jednym roku. Człowiek legenda. Myślę, że każdy choć raz w życiu o nim słyszał.
Ja usłyszałam o nim po raz pierwszy (tak sądzę) w 2004 roku gdy ponownie zdobywał bieguny z Janem Melą, Wojciechem Ostrowskim i Wojciechem Moskalem. Byłam wtedy nastolatką, ale do dziś pamiętam, jak bardzo mnie ta wyprawa zafascynowała i jak długo nie umiałam wyjść z podziwu dla determinacji i hartu ducha ludzi biorących udział w tej wyprawie. Nawet dziś czytając książki o himalaizmie czy innych zimowych wyczynach zastanawiam się, co motywuje człowieka do takich poświęceń... Tak dla mnie gorąco-lubnej istoty jest to naprawdę niezrozumiałe. Dlatego też szukam wyjaśnienia i odpowiedzi w książkach podróżniczych i innych tego typu pozycjach.

"Moje bieguny. Dzienniki z wypraw" to ponad 440 stron niezwykle ciekawej i inspirującej historii opisującej codzienne zmagania z przerażającym zimnem (czy -19 stopni to ciepło? Według Autora tak ;) ), wiatrem, monotonnym krajobrazem, ale chyba co najważniejsze z samym sobą.
Autor dzień po dniu opisuje swoje zmagania, spisuje wspomnienia, wraca myślami do przeszłości, rozważa i zastanawia się, po co to robi. Te dzienniki to surowy zapis tego wszystkiego, niekolorowany, nie słodzony, uczący pokory wobec natury i udowadniający, że nie ma granic, których człowiek nie mógłby pokonać.
Czytające te zapiski, czułam się, jakbym siedziała obok pana Marka, a On opowiadał ...

| link |
MA
2022-09-28
8 /10
@Renax
2020-09-02
8 /10
Przeczytane Audiobooki Autobiografie Podróżnicze
@dasti03
2009-10-06
10 /10
Przeczytane Podróże i podróżnicy Traveler
PA
2010-01-08
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Moje bieguny. Dzienniki z wypraw.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl