Narodziny Wenus i inne szkice renesansowe

Aby Warburg
Narodziny Wenus i inne szkice renesansowe
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsze polskie tłumaczenie pism wybitnego historyka i teoretyka sztuki. Na tom składają się jego najważniejsze teksty, poświęcone głównie sztuce włoskiego i niemieckiego renesansu. Warburg przygląda się symbolicznym obrazom Botticellego oraz znaczeniu sztuki dla mentalności mieszczaństwa Florencji Quattrocenta, interpretuje znaczenie sztuki antyku w twórczości Dürera, odczytuje symbolikę fresków w Palazzo Schifanoia w Ferrarze oraz analizuje antyczne wyobrażenia astrologiczno-magiczne i ich wpływ na kulturę wizualną czasów Lutra. Tom został opatrzony wstępem Ryszarda Kasperowicza, prezentującym sylwetkę Warburga i analizującym jego poglądy na sztukę, oraz notą edytorską autorstwa uznanej badaczki twórczości niemieckiego uczonego – Katii Mazzucco.
Data wydania: 2010-12-02
ISBN: 978-83-7453-951-7, 9788374539517
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria
Seria: Biblioteka Mnemosyne
Stron: 536

Autor

Aby Warburg Aby Warburg
Urodzony w 1866 roku w Niemczech
Niemiecki historyk i teoretyk kultury. Jeden z pionierów współczesnej antropologii obrazu. Zajmował się głównie sztuką antyku i renesansu, do badania której zastosował metodę interpretacji ikonologicznej. Twórca prywatnej Biblioteki Historii Kultury...

Pozostałe książki:

Atlas Obrazów Mnemosyne Od Florencji do Nowego Meksyku
Wszystkie książki Aby Warburg

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Narodziny Wenus i inne szkice renesansowe? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

Cytaty z książki

O nie! Książka Narodziny Wenus i inne szkice renesansowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl