Negocjatorzy policyjni

Radomir Wit
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Negocjatorzy policyjni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Na oczach żony momentalnie stawał się innym człowiekiem: odbierał połączenie i z miejsca zaczynał dzwonić dalej, kompletował zespół. Ku zdziwieniu gości potrafił opuścić własną imprezę, zanim jeszcze się na dobre rozpoczęła. Niczego nie tłumaczył, nie wyjaśniał. Wiedział, że liczy się każda minuta; że czas nie jest sprzymierzeńcem. Wracał niekiedy po kilku godzinach, innym razem po kilku dniach, podczas akcji nie było z nim żadnego kontaktu.
Pomagał wtedy innym zawrócić z krawędzi otchłani, wyciągał rękę, szukał sposobu, by nawiązać nić porozumienia z kimś, kto znalazł się w kryzysowej sytuacji. Ryzykował życie, negocjując z porywaczami czy próbując powstrzymać mordującego na oślep strażnika więziennego i przekonać go, by się poddał.

Życie Krzysztofa Balcera to negocjacje. To setki uratowanych istnień – historii, które mimo dramatycznych okoliczności dobrze się zakończyły. To nieustanna walka z czasem, biurokracją i przeciwnościami losu. Walka, w której stawka była najwyższa z możliwych – zdrowie i życie człowieka.

Kto pomagał, a kto przeszkadzał? Jak pomagać, żeby nie przeszkadzać? Jak wygląda życie negocjatorów policyjnych i kto nie nadaje się do tej pracy? Ile ryzykują? Jak ścigają się z czasem? Czy po wszystkim zdarza im się płakać? Czy obrazy uratowanych osób przechowują w pamięci, czy przeciwnie, starają się je wymazać?

Wydanie 1 - Wyd. Prószyński i S-ka


Data wydania: 2024-04-23
ISBN: 978-83-8352-245-6, 9788383522456
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 216
dodana przez: Vernau

Autor

Radomir Wit Radomir Wit
Urodzony 19 lipca 1991 roku w Polsce (Wrocław)
Radomir Wit, dziennikarz polityczny, od 2016 r. związany z TVN24. Korespondent sejmowy, autor i prowadzący programu „Kampania #BezKitu”, a także cyklu „Sejm Wita” na platformie TVN24GO. Pierwsze polityczne rozmowy przeprowadzał jako licealista w Aka...

Pozostałe książki:

Negocjatorzy policyjni Sejm Wita Sejm Wita wszystkich !
Wszystkie książki Radomir Wit

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Negocjatorzy policyjni. Zawsze chodzi o życie

23.04.2024

Krzysztof Balcer to główny bohater tej książki. Dzięki niemu poznajemy funkcjonowanie świata negocjatorów. Zastanawialiście się jak wygląda dzień negocjatora? Kim jest? Ile ryzykuje? Gdy przeczytacie wszystkie zawarte na kartach książki historie, dojdziecie do wniosku, że nie ma jednego schematu, jednej metody działania. Ale łączy ich jedno: poświ... Recenzja książki Negocjatorzy policyjni

@iza.81@iza.81 × 6

Negocjatorzy policyjni

23.05.2024

" [...] Udane negocjacje, to takie, w które angażujemy się na maksa, na sto procent. [...]" Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy negocjatorów policyjnych. Jest to bardzo ciężka fizyczna i psychiczna praca. Trzeba wiedzieć dokładnie co robić i co mówić. Czasami niestety nie da się działać z wyuczoną taktyką i wtedy się improwizuje. O negocjatorach ... Recenzja książki Negocjatorzy policyjni

Zawsze chodzi o życie

29.04.2024

☕ Kiedy potrzebuję uwolnić myśli od wszystkich kryminalnych zagadek sięgam po zupełnie inne gatunki. Jest to szeroki przekrój, od reportaży i felietonów, przez romanse aż do literatury wojennej. Więc kiedy pojawiła się okazja do przeczytania najnowszej książki jednego z moich ulubionych dziennikarzy, poszłam w to w ciemno. 📚 "Negocjatorzy policyjn... Recenzja książki Negocjatorzy policyjni

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

KA
@czytam_kiedymoge
2024-05-20
8 /10
Przeczytane

Negocjator policyjny to osoba, która pomaga innym rozwiązać sytuacje kryzysowe np. próby samobójcze. Jest to bardzo ważny i odpowiedzialny zawód. Radomir Witt w rozmowie z Krysztofem Balcerem - jednym z pionierów polskich negocjatorów oraz innymi negocjatorami policyjnymi, ujawnia kulisy pracy negocjatorów. Ile kosztuje to wyrzeczeń, jak trzeba mieć silną psychikę i odpowiednie podejście do tego aby zostać zawodowcem. Ich praca to nie tylko rozwiązywanie problemów ale także budowanie relacji z osobą będącą w kryzysie a jednocześnie szukanie rozwiązania z każdej sytuacji.

Książkę pomimo "trudnego" tematu czyta się szybko ze strony na stronę coraz większa ciekawość mnie zżerała. To książka o bohaterach o których nie usłyszymy w mediach.
Bardzo polecam.

× 1 | link |
@kamafama0713
2024-05-26
10 /10


Na drodze której istotą jest dążenie do doskonałości w służbie człowiekowi ciągle napotykamy ludzi,których świat pęka i rozpada się.
Zagubieni między czarnym a białym nie pojmując współistnienia dobra i zła, światła i cienia tracą z oczu cel i stają na krawędzi życia.
Biorąc ten popękany świat w dłonie, pomagamy odnaleźć drogę ku wewnętrznej harmonii, dajemy nadzieję, możemy to robić, bo wiemy ,że po pierwsze- człowiek.

Radomira Wita doskonale kojarzę z roli bardzo rzetelnego i nieustępliwego dziennikarza , który od zawsze dąży do poznania odpowiedzi na swoje pytania, nawet , a może szczególnie wtedy, gdy te są niewygodne.
Tym razem dzięki jego książce weszłam w świat którego jako osoba cywilna nigdy nie miała gm okazji doświadczyć.
Chyba każdy z nas oglądał kiedyś serial kryminalny w którym policjant negocjował ze sprawcą niebezpiecznego zdarzenia.
Wówczas wygląda to bardzo prosto. Funkxjonariusz bowiem prowadzi niezobowiązującą pogawędkę , podczas, gdy jego koledzy skuwają delikwenta w kajdanki , a potem oddają w ręce wymiaru sprawiedliwości.
Tymczasem negocjacje policyjne to proces niezwykle złożony, trudny trwający czasem kilka dni , podczas których prowadzący jest całkowicie odcięty od świata na zewnątrz i od bliskich.
Bardzo polubiłam głównego narratora tego reportażu , człowieka, którego zdarzało mi się widywać w telewizji.
To człowiek pasjonat, dla którego wykonywany zawód jest misją , rodzajem powołania.
Mężcz...

| link |
@bogusiazieba80
2024-08-18
10 /10

Dzień dobry #książkoholicy 😁

Książka " Negocjatorzy policyjni. Zawsze chodzi o życie " @radomirwit

Dużo słyszymy o policji w różnych aspektach pracy w tej formacji . Pytanie co wiemy o negocjatorach policyjnych ? Jaka jest nasza wiedza ?

Przeczytałam książkę , która przedstawia pracę negocjatora jako misję ratowania życia . Autor rozmawia z kilkoma osobami na ten temat. Głównym bohaterem jest Krzysztof Balcer i jego oko na całą sytuację .

Po przeczytaniu całości stwierdzam , że powinny być etaty dla takich policjantów . Niestety jest inaczej są to osoby , które pracują w tej formacji , jednak gdy jest wezwanie muszą rzucić swoje dotychczasowe obowiązki i pędzić na miejsce by zdążyć na czas . Negocjacje mogą trać chwilę a równie dobrze mogą przedłużyć się na kilka dni . Później powrót do swojego biurka , które zostaje zasypane kolejnymi sprawami czy dokumentami .

Negocjator to osoba , która gdy odbierze telefon czy to na swoich urodzinach czy na wakacjach musi przełączyć się na tryb - ratuję życie . Jest to misja do której nie każdy się nada .

Polecam przeczytać książkę by chociaż trochę przybliżyć sobie ten świat . Zobaczyć czy negocjator płacze a może ma w głowie wizję któregoś z wyjazdów i nie może się pozbyć tych obrazów ?

Rodzina , która jest też dużym wsparciem . Jakie oni mają zadanie , kiedy negocjator musi wyjść i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wróci ?

Czytajcie i dajcie znać jak wy odbierac...

| link |
ST
@stokrotka22
2024-08-11
7 /10
Przeczytane
@mommy_and_books
2024-05-23
9 /10
Przeczytane
@Leman
2024-06-01
10 /10
Przeczytane Służby, korespondenci wojenni, misje wojskowe Best of the best
@werciajakubiak
2024-05-18
5 /10
Przeczytane
@intermission4reading
2024-04-29
7 /10
Przeczytane
@iza.81
2024-04-23
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

(...) generał Ferdynand Skiba, podjął decyzję, żeby utworzyć zespół. Przed jego powstaniem myśmy jeździli dwadzieścia parę razy w roku do różnego rodzaju zdarzeń. Było nas osiem, może dziewięć osób na całe województwo. Pisząc koncepcję etatyzacji negocjatorów dla województwa, wyliczyłem, że jeżeli władze pozwolą nam przeprowadzić szkolenia wszystkich dyżurnych i policjantów prewencji, to liczba zdarzeń, do których będziemy wzywani, wzrośnie co najmniej do pięćdziesięciu w pierwszym roku. Jak się okazało, wzrosła znacznie bardziej...
- Dużo czasu zajęło pani przyzwyczajenie się, że pojawiają się telefony i nieważne, gdzie jesteście i co robicie, a on musi zniknąć?
- Jakoś dziwnie szybko się z tym pogodziłam, a nawet to zaakceptowałam. Chociaż gdzieś to mnie wkurzało.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl