Nic albo nic. Kronika wypadków miłosnych

Nic albo nic. Kronika wypadków miłosnych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Połączenie dwóch książek, pomarcowej i pogrudniowej.
Pierwszej, ponurej, ukazującej osaczenie obywatela peerelu, oparta jest na wątku kryminalnym. Główny bohater nie zdaje sobie sprawy, że to być może on jest sławnym wampirem mordującym kobiety; ?Nic albo nic? staje się zresztą w tym wydaniu, w którym przywrócono cięcia cenzorskie, jeszcze dosadniejsze. W innych planach powieści ukazane są partyzantka wileńska oraz kameralny obraz końca świata.
?Kronika? to z kolei ponowny powrót na Wileńszczyznę: egzystencjalno-kiczowaty (!), igrający z konwencjami romans przedwojennych maturzystów, Witka i Aliny. Do Witka przybywa tajemniczy Nieznajomy, on sam z przyszłości, Witold..
Data wydania: 2010-05-05
ISBN: 978-83-7552-905-0, 9788375529050
Wydawnictwo: Agora
Cykl: Tadeusz Konwicki. Książki wybrane, tom 5
Seria: Biblioteka Gazety Wyborczej
Stron: 407

Autor

Tadeusz Konwicki Tadeusz Konwicki
Urodzony 22 czerwca 1926 roku na Litwie (Nowa Wilejka)
Syn Michała Konwickiego i Jadwigi z domu Kieżun. W młodości mieszkał w Kolonii Wileńskiej. Uczył się w Gimnazjum im. Zygmunta Augusta w Wilnie (1938−1939, później, aż do okupacji niemieckiej, tj. 1941 roku, gimnazjum istniało i młodzież mogła uczyć s...

Pozostałe książki:

Mała apokalipsa Kronika wypadków miłosnych Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia Kalendarz i klepsydra Sennik współczesny Kompleks polski Rzeka podziemna, podziemne ptaki Wniebowstąpienie Zwierzoczłekoupiór Czytadło Dziura w niebie Dlaczego kot jest kotem? Kompleks Polski. Mała Apokalipsa Rojsty Wschody i zachody księżyca Zorze wieczorne "Ostatni dzień lata" Tadeusz Konwicki - Kolekcja Mistrzowie Polskiego Kina. Tom 12 Kilka dni wojny, o której nie wiadomo, czy była Książki wybrane. Tom 11. Zorze Wieczorne. Czytadło Książki wybrane. Tom 8. Rzeka podziemna, Podziemne ptaki. Nowy świat i okolice Nasze histerie, nasze nadzieje. Spotkania z Tadeuszem Konwickim Nic albo nic Nic albo nic. Kronika wypadków miłosnych Pamflet na siebie Pamflet na siebie Rojsty Pamiętam, że było gorąco. Rozmowa z Tadeuszem Konwickim Wiatr i pył Wilno w starej fotografii Władza Z oblężonego miasta
Wszystkie książki Tadeusz Konwicki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nic albo nic. Kronika wypadków miłosnych aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nic albo nic. Kronika wypadków miłosnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zwierzoczłekoupiór
Zwierzoczłekoupiór
Tadeusz Konwicki
9/10
Książka niezupełnie dla młodzieży, choć rzeczywiście młodsi czytelnicy sięgają po nią również, i rów...
Kalendarz i klepsydra Kompleks polski
Kalendarz i klepsydra Kompl...
Tadeusz Konwicki
8.6/10
?Kalendarz?, napisany w formie swego rodzaju dziennika pisarza a łączący w sobie przeróżne konwencje...
Bohiń
Bohiń
Tadeusz Konwicki
7.4/10
Powieść Tadeusza Konwickiego, prozaika, scenarzysty i reżysera filmowego, jest autokreacją jego prze...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl