Niewinność zagubiona w deszczu

Eduardo Mendoza
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Niewinność zagubiona w deszczu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Cóż grzesznego jest w miłości? Gdy siostra Consuelo, młoda ambitna przeorysza, puka do drzwi starej rezydencji, nie wie, że spotka tam diabła. Jest nim don Augusto - przystojny utracjusz, Casanova z hiszpańskiej prowincji. W upalnym słońcu Katalonii namiętność bierze górę nad rozsądkiem, a nad okolicą rozpętuje się burza, jakiej nie widziano od lat. Niewinność zagubiona w deszczu to wariacja na temat melodramatu - ckliwych schadzek, gorących nocy, ukrytych pragnień. Lekka lektura od mistrza słowa, który uwielbia puszczać oko do czytelnika. Laureat najważniejszej hiszpańskiej nagrody literackiej PREMIO PLANETA.
Data wydania: 2011-06-29
ISBN: 978-83-240-1635-8, 9788324016358
Wydawnictwo: Znak
Stron: 136
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Eduardo Mendoza Eduardo Mendoza
Urodzony 11 stycznia 1943 roku w Hiszpanii (Barcelona)
Hiszpański pisarz związany z Barceloną. Autor m.in. książek o damskim fryzjerze - detektywie amatorze: Sekret hiszpańskiej pensjonarki (1979), Oliwkowy labirynt (1982), Przygoda fryzjera damskiego (2002), Awantura o pieniądze albo życie (2012) i Taj...

Pozostałe książki:

Przygoda fryzjera damskiego Sekret hiszpańskiej pensjonarki Brak wiadomości od gurba Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa Oliwkowy labirynt Król przyjmuje Niewinność zagubiona w deszczu Prześwietny raport kapitana Dosa Miasto cudów Prawda o sprawie Savolty Lekka komedia Mauricio, czyli wybory Awantura o pieniądze albo życie Trzy żywoty świętych Walka kotów Co z tą Katalonią? Mauricio o las elecciones primarias Rok potopu Tajemnica zaginionej ślicznotki
Wszystkie książki Eduardo Mendoza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

W szponach namiętności

17.07.2024

Po tę książkę sięgnęłam z czystego przypadku. Będąc na wizycie lekarskiej u pani neurolog, jak zawsze wdałyśmy się w pogaduszki, tym razem o książkach. Pani doktor poleciła mi książkę Eduardo Mendozy "Niewinność zagubiona w deszczu". Jej zachwyty pozwalały mi mniemać, że to będzie dobra lektura. I nie zawiodłam się. To opowieść niby prosta, a jedn... Recenzja książki Niewinność zagubiona w deszczu

Co jest grzesznego w miłości?

3.04.2013

Pisarze iberoamerykańscy są wychwalani na całym świecie (oprócz Paulo Coelho). Sama jestem do całej tej hiszpańskojęzycznej zgrai nastawiona entuzjastycznie. Co prawda zapoznałam się tylko z najpopularniejszym dziełem Marqueza „Miłość w czasach zarazy”, jednak polubiłam jego charakterystyczny styl tak bardzo, że sięgnęłam po opowiadanie Mendozy (t... Recenzja książki Niewinność zagubiona w deszczu

@Evocatora@Evocatora

Niewinność zagubiona w deszczu

31.08.2011

Eduardo Mendoza, jak głosi informacja na okładce, to wybitny współczesny pisarz hiszpański. Jest laureatem najważniejszej hiszpańskiej nagrody literackiej – Premio Planeta. Te informacje nie zrobiły na mnie większego wrażenie, gdyż już kilka razy miałam okazję rozczarować się tymi najwybitniejszymi. Jednak po lekturze „Niewinności zagubionej w desz... Recenzja książki Niewinność zagubiona w deszczu

Winny? Niewinny?

12.09.2011

Zastanawiam się, jak nazwać to „coś”, co jest w książkach Mendozy, co decyduje o popularności autora i poczytności jego książek. Pierwsza cecha książek Mendozy, która mi się nasuwa po kilkukrotnym zetknięciu z jego twórczością, to różnorodność. Druga – niebanalność. Trzecia – poczucie humoru. Czwarta – styl i szyk. Piąta – wyobraźnia. Autor imponuj... Recenzja książki Niewinność zagubiona w deszczu

JJ
@jjon

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@karolak.iwona1
2024-07-17
8 /10
Przeczytane Z Biblioteki

"Niewinność zagubiona w deszczu" Eduardo Mendozy to niewielka objętościowo, ale treściwa książka. Opowiada o ludzkich namiętnościach, z którymi trudno walczyć i, z którymi trudno się uporać.
Tłem powieści jest niewielkie katalońskie miasteczko w latach 50. XX wielu. Akcja toczy się podczas upalnego lata, ulewnych deszczy i niszczycielskich powodzi.
Młoda zakonnica i bogaty dziedzic - czy ta relacja ma szanse się rozwinąć? Czy namiętność weźmie górę nad rozsądkiem? Czy siostra zakonna ma prawo zakochać się w bogatym i przystojnym mężczyźnie?
Jedynym mankamentem, który mi przeszkadzał podczas czytania, był brak formatowania tekstu. Całe ściany tekstu, bez podziału na akapity i dialogi, sprawiały, że tę historię czytało mi się niekomfortowo. Pomimo tej niedogodności uważam, że tę krótką opowieść warto przeczytać.
Ta historia mnie zaangażowała, a styl pisarza przypadł do mojego czytelniczego gustu. Chętnie poznam inne książki Mendozy.

× 10 | link |
@Evocatora
@Evocatora
2013-04-03
8 /10
Przeczytane

Książka należy do gatunku melodramatu i autor umiejętnie żongluje tym gatunkiem wyciągając z niego to, co najlepsze i zabawnie mrugając okiem do odbiorcy. Czytając tę książkę otrzymamy niewinne dziewice, schadzki przy blasku księżyca, zdeprawowanych i nieprzyzwoicie przystojnych bogaczy, rozpacz w strugach deszczu, dobrych rozbójników, próby samobójcze… Czyli wszystkie motywy, które posiada każdy szanujący się melodramat. Atmosfera książki jest poważna, lekko ociężała, wręcz natchniona. Jednak nie sposób w odbierać tak tej książki, ponieważ przez wszystko przebija się humor Mendozy. Język to mocna strona tego opowiadania. Każde słowo, każde zdanie, każdy akapit jest przemyślany, wyważony i po prostu idealny. Mendoza przy tym wszystkim ma swój specyficzny styl.

| link |
@Catta
2020-06-21
6 /10
Przeczytane Pożyczone Babskie Lit. hiszpańska
@Madie
@Madie
2013-05-05
8 /10
EW
@Ewwa
2019-11-01
8 /10
Przeczytane
@iusta
@iusta
2011-10-19
8 /10
Przeczytane
JJ
@jjon
2011-09-12
8 /10
Przeczytane
@finkaa
2011-08-31
8 /10
Przeczytane
@nadrektor
@nadrektor
2011-08-11
5 /10
Przeczytane Na mojej półce

Cytaty z książki

Zmierzył zakonnicę wzrokiem, chcąc ją przestraszyć: był z natury uprzejmy, ale nie wątpił, że nasłucha się westchnień, zająkliwego mamrotania i narzekań, i ta perspektywa go irytowała.
Chyba nie jest taka młoda, na jaką wygląda, skoro została przeoryszą wspólnoty zakonnej, pomyślał, i nie taka głupia, za jaką chce uchodzić: ot, dwulicowość i tyle.
Problem starych ludzi to sprawa poważna i coraz bardziej alarmująca, mówiła zakonnica, jeszcze niedawno starcami zajmowały się rodziny, dziadkowie mieszkali razem ze swoimi dorosłymi dziećmi i wnukami, a teraz to się skończyło.
Starcy to duży kłopot, toteż rodziny, co jest rzeczą smutną, próbują się od tego kłopotu uwolnić.
Dzisiaj młodzi idą do pracy w miastach, wyjeżdżają też za granicę i nie mogą zabierać ze sobą starych, a choćby nawet mogli i chcieli, to gdzie by ich umieścili?
Dodaj cytat