O czym Iza całe życie pamięta?

Iwona Małgorzata Żytkowiak
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
O czym Iza całe życie pamięta?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

OpisTa opowieść to dowód na istnienie kobiecej solidarności i siły przyjaźni. To historia rodziny, która pomimo trosk, konfliktów i odmiennych oczekiwań stanowi jedność i siłę. To doskonale stworzony portret psychologiczny kobiety walczącej o szczęśliwe życie.
W Koszykowym Dworze, siedlisku na obrzeżach niewielkiego miasta, Gertruda Pankiewicz i jej mąż wychowują piątkę swoich dzieci, w tym Izę - główną bohaterkę opowieści. Jej życie pełne jest codziennych radości i rodzinnych trosk, pierwszych miłości i przyjaźni na całe życie, ale to dom, z którego pochodzi, jest jej najtrwalszym oparciem. Kiedy umiera pierwszy mąż Izy, wydaje się jej, że cały świat legł w gruzach.
Czy młoda dziewczyna odnajdzie jeszcze spokój w życiu? Czy pozwoli ranom się zabliźnić? Czy odważy się pokochać jeszcze raz? I czy pomogą jej w tym przyjaciółki, z których każda prowadzi własną walkę?
Data wydania: 2020-04-02
ISBN: 978-83-8169-271-7, 9788381692717
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 296
dodana przez: ejwa1960

Autor

Iwona Małgorzata Żytkowiak Iwona Małgorzata Żytkowiak Iwona Żytkowiak (ur. 1963) – absolwentka polonistyki i studiów filozoficzno-etycznych na Uniwersytecie Szczecińskim, ukończyła studia w IBL PAN. Członek Związku Literatów Polskich. Od urodzenia mieszka i pracuje w Barlinku. Czas dzieli w miarę na ró...

Pozostałe książki:

Tam, gdzie twój dom Dokąd teraz? Kobiety z sąsiedztwa Epizody z życia mojej mamy Tonia
Wszystkie książki Iwona Małgorzata Żytkowiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rozwiedziona wdowa? Owdowiała rozwódka?

20.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Iza wciąż słyszy: “Musisz zacząć żyć!” A przecież ona żyła, przeżyła więcej niż niejedna osoba starsza od niej. Iza nie bardzo wie, jak określić swój stan cywilny. Iza była już zamężna, w wieku dziewiętnastu lat wyszła za swojego najlepszego przyjaciela, Mateusza. Kiedy miała nieco ponad dwadzieścia lat została wdową. Mateusz zginął tragicznie zos... {} Recenzja książki O czym Iza całe życie pamięta?

@Nina@Nina {}× 23

Życiowe dylematy

10.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Każdy człowiek ma swoją opowieść” Wszystko, czego doświadczamy w naszym życiu ma swoje znaczenie, kształtuje charakter, wpływa na nasze działanie i określa dokonywane wybory. W obliczu tragedii trudno jest przejść do porządku dziennego bez emocji, żalu czy smutku. Jednak w pewnym momencie dobrze jest wrócić na nowo do życia i czerpać z niego rad... {} Recenzja książki O czym Iza całe życie pamięta?

@Mirka@Mirka {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2020-06-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

„O czym Iza całe życia pamięta?” to nostalgiczna, wielowątkowa opowieść o różnych życiowych zakrętach, przyjaźni, przemijaniu, rodzinnych więzach i miłości. Mimo, że w tytule wymienione jest imię głównej bohaterki, to dotyczy ona losów kilku kobiet i mężczyzn, zarówno młodych jak i starszych, których los doświadczył w różnym stopniu. To nie tylko historia o Izie Pankiewicz ale też o jej przyjaciółkach, rodzinie i osobach pojawiających się w jej życiu.

To także nostalgiczna podróż w przeszłość. Śledzimy losy poszczególnych postaci od lat 70. do współczesności, będąc przy okazji świadkami przemian gospodarczych, kulturowych, społecznych i politycznych. To uzmysławia jak ogromną drogę przeszliśmy przez kilkadziesiąt lat, od czasów PRL-u do początków XXI wieku.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/06/594-o-czym-iza-cae-zycie-pamieta.html

{}× 3 | link |
@Justyna_K
2020-06-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Ebook/Legimi
@Nina
2020-05-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane E-book 2020

Cytaty z książki

O nie! Książka O czym Iza całe życie pamięta?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe