Tam, gdzie twój dom

Iwona Małgorzata Żytkowiak
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Tam, gdzie twój dom
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść o miłości, zawiłej grze przypadku i przeznaczenia oraz łasce wybaczania. Losy trzech pokoleń kobiet, z których każda chciała być szczęśliwa. Ich grzechem było to, że przyszło im żyć w dwudziestym wieku. Główna bohaterka, Róża Kannenberg, wraca po latach do rodzinnego domu, który odziedziczyła w spadku. Tutaj jej babka wprowadziła się, gdy wojska niemieckie opuszczały miasto. Tutaj na świat przyszła ona i jej bliźniacza siostra. Dom, w którym brakowało mężczyzn. I gdzie wszystko się zaczęło. Odsłania się przeszłość kolejnych kobiet z jej rodu. Czy Róży uda się zerwać z rodzinnym schematem i wreszcie rozpocząć nowe życie?
Data wydania: 2014-02-04
ISBN: 978-83-7839-692-5, 9788378396925
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 472

Autor

Iwona Małgorzata Żytkowiak Iwona Małgorzata Żytkowiak
Urodzona w 1963 roku w Polsce
Iwona Żytkowiak – absolwentka polonistyki i studiów filozoficzno-etycznych na Uniwersytecie Szczecińskim, ukończyła studia w IBL PAN. Członek Związku Literatów Polskich. Od urodzenia mieszka i pracuje w Barlinku. Czas dzieli w miarę na równe części ...

Pozostałe książki:

Kobiety z sąsiedztwa O czym Iza całe życie pamięta? Epizody z życia mojej mamy Tonia Świat według Ruty
Wszystkie książki Iwona Małgorzata Żytkowiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Róża.

23.05.2020

Co sprawiło, że gdy się nadarzyła okazja, by móc tę książkę Iwony Żytkowiak, matki czterech synów, nauczycielki z Barlinka, przeczytać skorzystałam z niej. Jako wzrokowca oczywiście przyciągnęła mój wzrok klimatyczna okładka w moich ukochanych brązach, na której zobaczyłam kobietę, która wystawia swą twarz na ciepło promieni słonecznych, przenik... Recenzja książki Tam, gdzie twój dom

Studium samotności

30.06.2014

"Wszystko ma granice i wszędzie są! Inaczej być nie może. Bo wtedy nie byłoby dobra i zła, miłości i nienawiści, wojny i pokoju". Jestem kobietą, i uwielbiam wszelakie powieści przedstawiające losy kobiet w połączeniu z tłem społeczno-obyczajowym. Dzieła takie, zazwyczaj uzmysławiają mi, że pewne stałe są zawsze obecne w naszym życiu - niezależn... Recenzja książki Tam, gdzie twój dom

"Tam, gdzie twój dom"

28.04.2014

Iwona Żytkowiak - absolwentka polonistyki i studiów filozoficzno-etycznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Autorka powieści „Tonia” ( 2011) , „Spotkania przy lustrze” (2012) i „Kobiety z sąsiedztwa”. Ogromnie lubię czytać polską prozę, dlatego też jeżeli napotkam na książkę autora którego nie znam, staram się jak najszybciej z nią zaznajomić. O... Recenzja książki Tam, gdzie twój dom

Moja opinia o książce

Opinie

@zuszka60
2019-12-01
2 /10
Przeczytane

Od czasu do czasu mam ochotę sięgnąć po lekką, odprężającą lekturę. Trafiłam na „Tam, gdzie twój dom”. Z myślą, że zimowe wieczory umili mi kocyk, Iwona Żytkowiak i kubek herbaty, zabrałam się do czytania.
Jedyne, co mogę zaliczyć na plus to sam pomysł książki i bardzo mi bliskie czasy PRL-u. Na dobrą ocenę sam pomysł i czas to jednak za mało - tym bardziej, że według mnie pomysł zmarnowany.
W mojej ocenie książka bardzo nudna, banalna, w dodatku pisana jakoś chaotycznie. Irytujące było dla mnie przedstawienie przez autorkę ówczesnej (peerelowskiej) rzeczywistości. No niezupełnie było tak, jak ukazuje Iwona Żytkowiak - myślenie i mentalność społeczeństwa przedstawione przez autorkę często mijają się z prawdą.
To pewnie niezauwazalny drobiazg dla młodszego pokolenia, które ten okres zna z opowiadań innych. Ci, którzy dorastali w tamtych czasach nie dadzą się jednak nabrać.
Niestety - ani lekko, ani odprężająco przy lekturze nie było.

× 1 | link |
@Anna_Natanna
2020-05-23
7 /10
Przeczytane
MA
2015-01-22
10 /10
JE
2014-04-28
10 /10
SE
2015-01-22
10 /10
@awiola
2014-06-30
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Tam, gdzie twój dom. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl