Obrońcy

Franciszek M. Piątkowski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Obrońcy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Nadszedł czas szaleństwa. Masowe zgony, które ciężko wytłumaczyć, zjawiska, które nie mieszczą się w ludzkiej percepcji, strach i zniszczenie. Marek Lichocki po raz kolejny zostanie wystawiony na próbę. Tym razem stanie do pojedynku z Trojanem – bogiem chaosu, który przedostał się do świata ludzi. Czy uda mu się pokonać pana zniszczenia? Czy pomogą mu stwory przebywające w Jawii? Kto chce przeszkodzić Widzącemu w powstrzymaniu szalonego Trojana?
Obrońcy to kolejna powieść ze świata Powiernika, pełna akcji historia w świecie słowiańskich bogów, demonów, wierzeń i legend, która porwie nie tylko miłośników fantasy!
Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-964515-0-7, 9788396451507
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Nine Realms
Cykl: Marek Lichocki, tom 4
Stron: 239

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Obrońcy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@beata87
2021-07-29
10 /10
Przeczytane Najukochańsze Z mitologią słowiańską Domowa biblioteczka Doskonała

Kolejna powieść z cyklu Universum Powiernika. Zwyczajnie genialna, jeszcze lepsza niż poprzednie, chociaż wydawałoby się to niemożliwym. Pobyt Trojana w Jawii i wojna z nim jest wyjątkowo brutalna względem całego słowiańskiego świata. Plugawce niszczą ludzi i sieją terror, trup ściele się gęsto... Marek ma do czynienia z kolejnymi przeciwnikami... jakby cały świat sprzysiągł się wobec wschodniej i środkowej Europy. Będę tęsknić za kilkoma istotami...
Natomiast team Bezmirka, Radzia i Witusia skradł moje serce dokumentnie, dzięki nim mieliśmy i iskierki humoru w tej makabrze.

× 9 | link |
@sandra_taul
2022-10-02

Prowadząc bloga recenzenckiego, staramy się przekazać Wam różne wartości. W tej kwestii zazwyczaj do głosu dochodzi nasza matczyna natura i pedagogiczne wykształcenie. Tym razem będzie inaczej i górę weźmie prawniczy umysł Zdrowo BooKKniętej Sandry.
Nasza blogerka, po lekturze „Obrońców” - trzeciego tomu z serii Uniwersum Powiernika , postanowiła postawić pisarza i autora – Franciszka M. Piątkowskiego
...

| link |
@Bibliotecznie
2021-08-20
8 /10
Przeczytane

Czwarty tom cyklu przygód Marka Lichockiego już za mną. Tym razem nasz adwokat musi stawić czoła Trojanowi, który uciekł z Pustki i sieje zniszczenie w Jawii. Bóg chaosu morduje ludzi, zamieniając ich w plugawce, które stają się jego armią. Czy Marek ma wystarczająco dużo przyjaciół wśród ludzi, stworów i demonów, aby pokonać Trojana?


Trojan w świecie ludzi jest wciąż słaby i nie może wykorzystać całej swojej mocy. Ma jej jednak na tyle dużo, aby przeciągnąć na swoją stronę kogoś, kto do tej pory był wierny Widzącemu. Próbuje nawet schwytać Asię, żonę Marka, i jego maleńką córeczkę, Milenkę. Na szczęście demony mieszkające w Jawii są po stronie Powiernika, więc nie pójdzie mu tak łatwo.

Zaprzyjaźnione stwory pod przywództwem Miłej pędzą przez Nawię z misją zdobycia Czarnego Słońca. Nie wszyscy wrócą z tej niebezpiecznej wędrówki. Kto poświęci życie dla uratowania światów? Marek również musi odnaleźć pewien artefakt. Najgorsze jest to, że nikt nie wie, gdzie ów przedmiot był ostatnio widziany. A może to tylko legenda? Jednak Lichocki nie może odpuścić, bo tylko ta rzecz może pokonać Trojana.

Oj, sporo się dzieje w tym tomie, nie da się ukryć. Dobrze, że tytuły kolejnych podrozdziałów to imiona głównych bohaterów. Dzięki temu od razu wiadomo, w którym miejscu się znajdziemy i kogo będziemy obserwować. Dowiecie się czegoś nowego i zaskakującego o jednym z bohaterów, co pozwala mieć nadzieję na kole...

| link |
@haudek
2022-08-12
6 /10
Przeczytane Ain Alibro 2022-Książki

Cytaty z książki

“Słowianin musi być dumny, ale jednocześnie pełen pokory dla spraw większych od siebie.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Powiernik
Powiernik
Franciszek M. Piątkowski
7.5/10
Młody mecenas był coraz bardziej zaintrygowany. Coś zaczęło się dziać, jeszcze dobrze nie wiedział ...
Widzący
Widzący
Franciszek M. Piątkowski
8/10
"Widzący" to kontynuacja przygód mecenasa Marka Lichockiego. Tym razem ma on pomóc Bogom w walce ze...
Powiernik. Bogowie i stwory. Opowiadania
Powiernik. Bogowie i stwory...
Franciszek M. Piątkowski
8.2/10
"Powiernik. Bogowie i stwory" to zbiór opowiadań z Uniwersum Powiernika, gdzie nasz świat przeplata...
Widzący. Bogowie i stwory.
Widzący. Bogowie i stwory.
Franciszek M. Piątkowski
8.8/10
"Widzący. Bogowie i stwory" to kolejny zbiór opowiadań, który uzupełnia cykl "Uniwersum Powiernika"...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl