Widzący

Franciszek M. Piątkowski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Widzący
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

"Widzący" to kontynuacja przygód mecenasa Marka Lichockiego. Tym razem ma on pomóc Bogom w walce ze złem, które zagraża wszystkim światom... Czy umiejętności bohatera wystarczą, by wypełnić zleconą mu przez samych Bogów misję? Jakie konsekwencje będą miały podjęte przez niego decyzje? Zanurzcie się w świecie wierzeń słowiańskich i poznajcie niesamowicie walecznego adwokata!
Data wydania: 2022
ISBN: 978-83-962057-9-7, 9788396205797
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Nine Realms
Cykl: Marek Lichocki, tom 2
Stron: 203

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Franciszek M. Piątkowski, Widzący, recenzja

28.12.2019

Nieco ponad miesiąc temu miałem przyjemność przeczytać książkę Franciszka M. Piątkowskiego Powiernik. Zrobiła ona na mnie bardzo dobre wrażenie, czego wyraz dałem w swojej recenzji (1). Kolejne dzieło pisarza z Lubelszczyzny - Widzący - stanowi kontynuację przygód wziętego prawnika i pogromcy potworów z Lublina - Marka Lichockiego. Przyznam, ... Recenzja książki Widzący

Moja opinia o książce

Opinie

@beata87
2021-07-11
10 /10
Przeczytane Doskonała Z mitologią słowiańską Domowa biblioteczka

Rewelacyjna powieść fantasy oparta na mitologii słowiańskiej. Jakież my mamy piękne mity:) Cały Olimp z ich bogami może się schować w mysiej dziurze.
Barwne universum z pełnokrwistymi bogami, wielką rozmaitością stworów dobrych i złych plugawców, bogactwo obrzędowości. Świetnie wykreowany bohater - Marek Lichocki - Widzący, sam o sobie mówi, że jest "słowiańskim wykidajłą":) Jest czymś znacznie większym, jest marzeniem słowiańskich bogów, nadzieją na powrót Starej Wiary. Cała intryga powieści osnuta jest w gęstej otoczce dawnych wierzeń.
Miło jest poznać swe korzenie kulturowe... aż roi się tam od skojarzeń, łączących słowiańskie wierzenia z naszymi ludowymi zwyczajami, tradycjami świątecznymi czy zwyczajnie z funkcjonującymi w języku polskim zwrotami, frazeologizmami, przysłowiami. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele starosłowiańskiej kultury pozostało w nas do dziś. Szczerze polecam i zapraszam do przeczytania.

× 10 | link |
@Bibliotecznie
2021-07-30
7 /10
Przeczytane

Drugi tom serii fantasy w słowiańskim klimacie przeczytałam równie szybko, jak pierwszy, a może nawet szybciej, bo odkryłam, że w przypadku interesującej fabuły jest to całkiem niezły sposób na prześlizgiwanie się po technicznych błędach w tekście :-) Tym razem zatem brak redakcji i korekty bolał trochę mniej.

Marek Lichocki przez ostatni rok żył jakby w zupełnie innym świecie. Albo inaczej, świat był niby ten sam, ale dla Marka zmienił się nie do poznania. Ponieważ mężczyzna jest Widzącym, jego codzienne zajęcia zostały zdominowane przez walkę ze słowiańskimi demonami. Joanna, która w ostatnim roku z narzeczonej stała się żoną, a także maleńka córeczka Milenka, to dwie najważniejsze kobiety w jego życiu. Mimo tego Marek jednak nie wtajemnicza Asi w swoje nowe obowiązki. Kilka dni zajęło mu przekonanie kobiety o tym, że w ich domu mieszka domowik, bo choć ukochana zaakceptowała jego pasję, to wciąż nie do końca wierzy w te wszystkie "gusła". Jak w takim razie miałby jej wyjawić, że na ich dachu siedzą żmijowie, a w ich mieszkaniu domowników jest znacznie więcej niż ten jeden mały stwór, który trudni się między innymi opieką nad najmłodszą mieszkanką?

Kiedy z Pustki ucieka niebezpieczny Trojan, świat słowiański drży w posadach. Na wszystkich pada blady strach. Jeśli bowiem Trojan przejmie władzę nad światami, Nawią, Prawią i Jawią, zarówno bogowie, jak i demony oraz ludzie mogą marnie skończyć. Markowi nie pozostaje nic innego, jak ...

× 1 | link |
@haudek
2022-08-04
6 /10
Przeczytane Ain Alibro 2022-Książki
@angell15
2021-03-26
7 /10
Przeczytane
@SFsince2018
2019-12-28
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Widzący. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Powiernik
Powiernik
Franciszek M. Piątkowski
7.5/10
Młody mecenas był coraz bardziej zaintrygowany. Coś zaczęło się dziać, jeszcze dobrze nie wiedział ...
Powiernik. Bogowie i stwory. Opowiadania
Powiernik. Bogowie i stwory...
Franciszek M. Piątkowski
8.2/10
"Powiernik. Bogowie i stwory" to zbiór opowiadań z Uniwersum Powiernika, gdzie nasz świat przeplata...
Obrońcy
Obrońcy
Franciszek M. Piątkowski
8/10
Nadszedł czas szaleństwa. Masowe zgony, które ciężko wytłumaczyć, zjawiska, które nie mieszczą się ...
Widzący. Bogowie i stwory.
Widzący. Bogowie i stwory.
Franciszek M. Piątkowski
8.5/10
"Widzący. Bogowie i stwory" to kolejny zbiór opowiadań, który uzupełnia cykl "Uniwersum Powiernika"...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl