Perfekcyjna niedoskonałość

Jacek Dukaj
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 42 ocen kanapowiczów
Książka Perfekcyjna niedoskonałość
Książka Perfekcyjna niedoskonałość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 42 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwszy tom trylogii Jacka Dukaja. To książka, którą po odwróceniu ostatniej kartki ma się ochotę natychmiast przeczytać jeszcze raz. A potem jeszcze raz. Jest XXIX wiek. Adam Zamoyski, tajemniczy zmartwychwstaniec, tkwi w środku rozgrywki między cywilizacjami, ludźmi, nieludźmi i istotami postludzkimi. Konkurencja stanowi motor ewolucji - konkurują ze sobą rośliny, zwierzęta, ludzie, kultury, gospodarki. Zwycięża, kto lepiej wykorzystuje naturalne środowisko, zasoby planety, ostatecznie - prawa fizyki. Zamoyski nie wie, jakim cudem znalazł się w świecie późniejszym od jego czasów o kilkaset lat, ma problemy z pamięcią i tożsamością - lecz najwyraźniej stanowi klucz do zwycięstwa w owej ewolucji. Kim tak naprawdę jest? Kim są ci, którzy go otaczają? Jaką tajemnicę kryje Narwa, gdzie rozbił się statek Adama?
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-08-04033-1, 9788308040331
Wydawnictwo: Literackie
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Urodzony 30 lipca 1974 roku w Polsce ( Tarnów )

"Zdarzyło mu się napisać „Złotą Galerę” – zwij go autorem Złotej Galery. Popełnił to w wieku lat 15–potem już mogło być tylko gorzej. Pisze zawsze nie to, co powinien, i gorzej, niż byłoby go stać. Sądząc po jego tekstach krytycznych, cierpi na dalek...

Książki Jacek Dukaj

Wszystkie książki Jacek Dukaj

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Perfekcyjna niedoskonałość? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@zooba
2019-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane Nie moja bajka (a może gniot?) Science-fiction 2017 Klub mola książkowego

Już drugi raz oceniam tę powieść. Pierwszą próbę podejścia miałam 8 lat temu - zdzierżyłam pierwszy rozdział (ten z weselem) i nie wiedzieć czemu dałam 6 gwiazdek. Może było mi głupio, że nie rozumiałam treści, a pisarz uznany, rozumiecie.
Wróciłam do niej teraz w nadziei na wielkie wow, przecież jestem bardziej wyrobioną czytelniczką, czyż nie? Poza tym o wiele bliższe są mi rozważania o przyszłości Homo sapiens, sztucznej inteligencji, nieśmiertelności i świadomości. Powinno być super.

Tym razem poległam po 30% lektury i wiem już, że "Perfekcyjna niedoskonałość" kompletnie rozmija się z moim gustem. To jest bigos sprzedawany pod nazwą kuchni fusion. Mamy 'zabawę' językiem, czyli wprowadzenie kolejnego rodzaju, takiego trochę jak nijaki ale używanego w stosunku do istot nie-ludzkich, sorry, post-ludzkich. Przez jakiś czas podobał mi się ten zabieg, potem mnie znudził. Mamy paletę świadomych istot, niebędących jednak ludźmi, a raczej mniej lub bardziej fizycznymi emanacjami umysłu. Świetnie, w końcu to jest powieść SF. Mamy jeszcze zakrzywiony świat, czas, który zwalnia lub przyspiesza, zaburzoną trójwymiarową przestrzeń, porty, saki, i nie wiem co jeszcze. I wreszcie mamy bohatera, Adama Zamojskiego, kwintesencję Polaka, awanturnika, zawadiakę, oczywiście czarującego, który nie wiedzieć czemu jest powodem czegoś w rodzaju wojny światów. Za dużo grzybów w tym barszczu (coś chyba głodna jestem).

Jestem bardzo zawiedziona - dużo więcej przyjemności miałam ...

{} | link |
@oga
@oga
2007-10-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Napisane z godnym podziwu rozmachem. Ta książka wydaje mi się kwintesencją "dukajowatości". Wprowadzanie w życie pewnych koncepcji filozoficznych i badanie ich działania doprowadził w "Perfekcyjnej" do perfekcji :) Wycisnął wszystko z pewnych teoretycznych konstrukcji, nadając im w pełni żywą funkcjonalność. Niezwykłe jest to powiązanie Theilarda z Chomskym i z najnowszą fizyką, odkrywanie, odróżnianie a potem zrównywanie różnych poziomów istnienia. Refleksja nad tym, co jest rzeczywiste, co naprawdę istnieje, i co to właściwie znaczy, że coś rzeczywiście istnieje? Poziomy i sposoby istnienia przenikają się, poznawanie (czy wytwarzanie) ciągle nowego pokazuje nasze nikłe możliwości zrozumienia. Czy my właściwie wiemy, w jakich światach się obracamy?

{} | link |
@ida
@ida
2007-08-23
Przeczytane

Pierwsza książka Dukaja jaką przeczytałam. Zrobiła ogromne wrażenie pomimo sporej ilości techniki wyobrażonej, lecz prawdopodobnej, która pozornie utrudnia odbiór i mogłaby zniechęcać (a może właśnie przez nią?).Akcja umieszczona w dalekiej przyszłości, gdy krzywa Progresu zaczyna się na standard homo sapiens a kończy na.. no właśnie :-) O tym trzeba się przekonać.@vanin: a jak wg Ciebie wypada w porównaniu z Innymi pieśniami? O tyle trudniejsza?

{} | link |
@BagatElka
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

Perfekcyjnie pokręcone,udziwnione i utrudnione w odbiorze.A ja jako niedoskonały umysł nie jestem w stanie docenić kunsztu autora dlatego też bez żalu kończę przygodę z dukajowskim językiem i światem,które do mnie nie przemawia.Zapewne dlatego,że jestem jedynie człowiekiem :P
Nie zamierzam przepraszać za swoją zwyczajność i nie będę bić pokłonów przed niezwyczajnością wyobraźni autora,po prostu nie moja bajka.

{} | link |
@Yellowfriend
@Yellowfriend
2009-02-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Ta książka Dukaja była naprawdę niezwykła. Poglądy, teorie w niej zawarte są niewiarygodne. Warta przeczytania, ale dla kogoś kto się nie interesuje fizyką i podobnymi tematami może się ona wydać trudna. I rzeczywiście taka jest. Język wykorzystany w powieści obfituje w terminy dotyczące dziedziny fizyki. Jeśli kogoś to nie razi to gorąco polecam.

{} | link |
MM
@vanin
2007-08-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Nagroda im. J. Zajdla

No cóż, jak każda książka Dukaja, zawiera w sobie niesamowitą dawkę wyobraźni przelanej na papier, ale... no właśnie. Dla mnie była to najtrudniejsza z dotychczas przeczytanych pozycji tego autora. I nie wstydzę się przyznać, że niewiele zrozumiałem :)

{} | link |
@virako
@virako
2007-05-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Dobrnęłam prawie do końca (z mocno zagryzionymi zębami), ale niestety zupełnie mnie ta pozycja nie wciągnęła, a wręcz zmęczyła. Plus za ciekawą wizję świata, natomiast sam styl pisania Dukaja wyłącznie dla wielbicieli jego twórczości.

{} | link |
@szoszor
@szoszor
2010-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Rewelacja. Ciężko przebrnąć początek przez zawiłości językowe, ale potem nie można się oderwać. Wizja świata przedstawiona w sposób spójny i z wielkim rozmachem. Dukaj po raz kolejny ukazał swój geniusz. Polecam!

{} | link |
@pedro
@pedro
2007-05-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Polskie s-f

Dla tych co utkną na początku zagubieni, polecam zagryźć zęby i przetrwać pierwsze 50 stron. Później się rewelacyjnie rozkręca. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.

{} | link |
@masloprojekt
@masloprojekt
2009-09-17
Przeczytane

Od tego się zaczęło i totalnie wciągnęło... Trudna ? Raczej powiedział bym inna, ale to właśnie jest najlepsze...

{} | link |
@vonHuuss
@vonHuuss
2019-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Literatura polska [gat] Fantasy / Sci-Fi Posiadam 2014 i wcześniejsze Cyberpunk
@Radek_
@Radek_
2009-04-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
WW
@wwwojtus
2019-05-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
DR
@druh_borygo
2012-06-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Perfekcyjna niedoskonałość”- Jacek Dukaj

Książka Inne pieśni
Inne pieśni Jacek Dukaj
{}9.7/10
Jedna z najlepszych powieści Jacka Dukaja teraz w formacie a...
Książka Extensa
Extensa Jacek Dukaj
{}7.9/10
SAGA RODZINNA Z CZASÓW OSTATNICH RODZIN POETYCKA PRZYPOWIEŚ...
Książka W kraju niewiernych
W kraju niewiernych Jacek Dukaj
{}8.6/10
Katedra-olbrzymia, wspaniała, mroczna i niepojęta? Jedna z...
Książka Lód
Lód Jacek Dukaj
{}9.2/10
Książka nominowana do Literackiej Nagrody NIKE 2008 Akcja na...
Książka Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe
Xavras Wyżryn i inne fikcje... Jacek Dukaj
{}8.7/10
JAK ZANIKA GRANICA MIĘDZY WOJNĄ I TERRORYZMEM, ROZUMEM I WIA...

Cytaty z książki

O nie! Książka Perfekcyjna niedoskonałość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}