Perfekcyjna niedoskonałość

autor: Jacek Dukaj
Perfekcyjna niedoskonałość
4.5
Ocena 4.5 na 5 możliwych
Na podstawie 34 ocen kanapowiczów
Pierwszy tom trylogii Jacka Dukaja. To książka, którą po odwróceniu ostatniej...
Pierwszy tom trylogii Jacka Dukaja. To książka, którą po odwróceniu ostatniej kartki ma się ochotę natychmiast przeczytać jeszcze raz. A potem jeszcze raz. Jest XXIX wiek. Adam Zamoyski, tajemniczy zmartwychwstaniec, tkwi w środku rozgrywki między cywilizacjami, ludźmi, nieludźmi i istotami postl...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788308040331
Wydawnictwo: Literackie
Napisz swoją opinię

Opinie

@oga
@oga 2007-10-25
Przeczytane (2007-10-25)
Napisane z godnym podziwu rozmachem. Ta książka wydaje mi się kwintesencją "dukajowatości". Wprowadzanie w życie pewnych koncepcji filozoficznych i badanie ich działania doprowadził w "Perfekcyjnej" do perfekcji :) Wycisnął wszystko z pewnych teoretycznych konstrukcji, nadając im w pełni żywą funkcjonalność. Niezwykłe jest to powiązanie Theilarda z Chomskym i z najnowszą fizyką, odkrywanie, odróżnianie a potem zrównywanie różnych poziomów istnienia. Refleksja nad tym, co jest rzeczywiste, co naprawdę istnieje, i co to właściwie znaczy, że coś rzeczywiście istnieje? Poziomy i sposoby istnienia przenikają się, poznawanie (czy wytwarzanie) ciągle nowego pokazuje nasze nikłe możliwości zrozumienia. Czy my właściwie wiemy, w jakich światach się obracamy?
@ida
@ida 2007-08-23
Przeczytane (2007-08-23)
Pierwsza książka Dukaja jaką przeczytałam. Zrobiła ogromne wrażenie pomimo sporej ilości techniki wyobrażonej, lecz prawdopodobnej, która pozornie utrudnia odbiór i mogłaby zniechęcać (a może właśnie przez nią?).Akcja umieszczona w dalekiej przyszłości, gdy krzywa Progresu zaczyna się na standard homo sapiens a kończy na.. no właśnie :-) O tym trzeba się przekonać.@vanin: a jak wg Ciebie wypada w porównaniu z Innymi pieśniami? O tyle trudniejsza?
@maquina
@maquina 2007-08-23
Przeczytane (2007-08-23)
Świetna książka, aż trudno oderwać wzrok od liter. Po przeczytaniu tej pozycji inne książki wydają się prowadzić czytelnika za rączkę, tłumacząc powoli co i jak się dzieje. Podczas czytania "Perfekcyjnej niedoskonałości" trudno czasem nadążyć za tokiem myślenia postaci i ich zrozumieniem dla stworzonego przez Dukaja świata. Nie jest to jednak wadą, a raczej motorem napędzającym ciekawość do tego, co znajduje się na następnej stronie.
@Yellowfriend
@Yellowfriend 2009-02-09
Przeczytane (2009-02-09)
Ta książka Dukaja była naprawdę niezwykła. Poglądy, teorie w niej zawarte są niewiarygodne. Warta przeczytania, ale dla kogoś kto się nie interesuje fizyką i podobnymi tematami może się ona wydać trudna. I rzeczywiście taka jest. Język wykorzystany w powieści obfituje w terminy dotyczące dziedziny fizyki. Jeśli kogoś to nie razi to gorąco polecam.
@vanin
@vanin 2007-08-23
Przeczytane (2007-08-23)
No cóż, jak każda książka Dukaja, zawiera w sobie niesamowitą dawkę wyobraźni przelanej na papier, ale... no właśnie. Dla mnie była to najtrudniejsza z dotychczas przeczytanych pozycji tego autora. I nie wstydzę się przyznać, że niewiele zrozumiałem :)
@virako
@virako 2007-05-18
Przeczytane (2007-08-25)
Dobrnęłam prawie do końca (z mocno zagryzionymi zębami), ale niestety zupełnie mnie ta pozycja nie wciągnęła, a wręcz zmęczyła. Plus za ciekawą wizję świata, natomiast sam styl pisania Dukaja wyłącznie dla wielbicieli jego twórczości.
@szoszor
@szoszor 2010-08-09
Przeczytane (2010-08-09)
Rewelacja. Ciężko przebrnąć początek przez zawiłości językowe, ale potem nie można się oderwać. Wizja świata przedstawiona w sposób spójny i z wielkim rozmachem. Dukaj po raz kolejny ukazał swój geniusz. Polecam!
@pedro
@pedro 2007-05-14
Przeczytane (2007-08-07)
Dla tych co utkną na początku zagubieni, polecam zagryźć zęby i przetrwać pierwsze 50 stron. Później się rewelacyjnie rozkręca. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.
@masloprojekt
@masloprojekt 2009-09-17
Przeczytane (2007-08-07)
Od tego się zaczęło i totalnie wciągnęło... Trudna ? Raczej powiedział bym inna, ale to właśnie jest najlepsze...
Autorzy
Jacek Dukaj
"Zdarzyło mu się napisać „Złotą Galerę” – zwij go autorem Złotej Galery. Popełnił to w wieku lat 15–potem już mogło być tylko gorzej. Pisze zawsze nie to, co powinien, i gorzej, niż byłoby go stać....
Inne książki:
Książka Perfekcyjna niedoskonałość
Książka Extensa
Książka Extensa
Książka Inne pieśni
Książka Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe
Współtworzący tą stronę
puchar @pedro @pedro pierwsza opinia