Pies i ja. Opowieść o szukaniu sensu życia

Kate Spicer
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Pies i ja. Opowieść o szukaniu sensu życia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Historia przemiany, poszukiwania sensu życia i obalania mitów współczesnej kobiecości
Bestseller „The Sunday Times”
Autobiograficzna opowieść dziennikarki w średnim wieku, która w swoim bezcelowym życiu postanawia zaadoptować psa. To jej kolejny desperacki ruch w kierunku zmniejszenia poczucia wykolejenia i narzucenia sobie jakiegokolwiek rytmu. Wolfy zgodnie z planem szybko zdobywa serce Kate. Kiedy pewnego dnia niespodziewanie znika, kobieta musi wyjść na ulice Londynu, gdzie poznaje rozmówców wśród medium, blogerów i w najdziwniejszych zakamarkach miasta. Próba znalezienia psa staje się dla niej podróżą w głąb siebie. Staraniem poradzenia sobie z samą sobą we współczesnym świecie.
Bardzo przenikliwa i niesamowicie zabawna, jedna z najlepszych i najprzyjemniejszych książek 2019 roku. – „British Vogue”
Data wydania: 2021-04-19
ISBN: 978-83-66815-97-1, 9788366815971
Wydawnictwo: Kobiece
Kategoria: Reportaż
Stron: 376
dodana przez: dominika.nawidelcu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pies i ja

{} WYBÓR REDAKCJI
20.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kate Spicer "Pies i ja" Opowieść o szukaniu sensu życia, Zastanawia mnie, dlaczego wśród powiedzeń czy związków frazeologicznych z psem w tle większość ma negatywny wydźwięk. Często mówimy: "czuję się jak zbity pies", "tanie mięso psy jedzą", "psu na budę", "na psa urok", "pies ogrodnika", "ni pies, ni wydra", "Pies z kulawą nogą" a dużo rzadzi... {} Recenzja książki Pies i ja. Opowieść o szukaniu sensu życia

@toptangram@toptangram {}× 4

Lektura tej książki uświadomi Ci, jak bardzo kochasz swojego psa

4.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Rozczochrany, uśmiechnięty pies i kobieta w kwiecie wieku, ubrana w futro i z taką miną na twarzy, jakby nie wiedziała czy ma się uśmiechnąć czy rozpłakać. Siedzą w jakimś pubie, najpewniej przy śniadaniu, wpatrują się w obiektyw aparatu. Zdjęcie jest czarno-białe, co tylko podkreśla ulotność chwili, którą zdołał uchwycić fotograf. Już pewnie ... {} Recenzja książki Pies i ja. Opowieść o szukaniu sensu życia

@Chassefierre@Chassefierre {}× 18

Co może dla ciebie zrobić pies

24.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Według opisu wydawcy, jest to historia "przemiany, poszukiwania sensu życia i obalania mitów współczesnej kobiecości". Przemianę owszem obserwujemy, z poszukiwaniem sensu życia też jest nieźle, ale o co chodziło z tymi mitami kobiecości, dojść nie mogę. Jedyne, co w tej książce jest obalane, i to w dużej ilości, to kolejne flaszki. Bohaterka jest ... {} Recenzja książki Pies i ja. Opowieść o szukaniu sensu życia

@Airain@Airain {}× 17

JA I PIES

30.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Lubicie imprezki? Kate Spricer lubiła. Lubiła do tego stopnia, że u progu pięćdziesiątki okazało się, że jej życie to jedna wielka impreza, a świat celebrytów, który kusi blaskiem niejednego, od wewnątrz jest jak wydmuszka, nie ma NIC, tkwisz w pustce, a wszystko to, co w życiu najlepsze przechodzi koło nosa, tonie w morzu i oparach alkoholu i ... {} Recenzja książki Pies i ja. Opowieść o szukaniu sensu życia

@czerwonakaja@czerwonakaja {}× 4

Moja opinia o książce

Opinie

@przeczytawszy
2021-08-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Ciekawa, życiowa książka. Może nie aż tak przyjemna i zabawna, jak to obiecują w blurbie, ale pokazująca dość prawdziwie, jaki wpływ na życie może mieć adopcja psa. Bardzo podoba mi się, jak zmienia się Kate, kiedy w jej codzienność wkracza Wolfy.

{}× 1 | link |
@kasia.rzymowska
2021-06-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Nie od dziś panuje przekonanie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Tylko czy przyjaźń czworonoga może odmienić życie i sposób postrzegania codzienności? Kate Spicer w swojej autobiografii pokazuje, że jak najbardziej.

Dobijająca do pięćdziesiątki, freelancerka, tworząca artykuły na zamówienie, trochę się w swoim życiu pogubiła. Nocne imprezy, suto zakrapiane alkoholem i nie tylko, praca od deadlinu do deadlinu, funkcjonowanie w ciągłym trybie przetrwania. Kate żyje aby przetrwać do powrotu partnera z pracy, do minięcia kaca, do przejścia narkotykowego zjazdu. Trwa w swojej toksycznej rutynie do momentu kiedy nie zostaje zainspirowana przez jednego ze znajomych do adopcji psa.

Wolfy okazuje się nie tylko przyjacielem, ale też pewnego rodzaju psim terapeutą. Pies zaczyna nadawać znaczenie dniom, pozwala poznać innych niż dotychczas ludzi, zmienić perspektywę. Kiedy jednak pewnego dnia zaginie, Kate rozpocznie akcję poszukiwawczą. Jak się okazuje, w trakcie jej trwania szukać będzie nie tylko przyjaciela, ale też samej siebie.

Początkowo trudno było mi się wgryźć w tę historię. Kate mnie irytowała i nie polubiłyśmy się od początku. Potem jednak coś zaskoczyło, a fabuła okazała się ujmująca. Myślę, że jeszcze lepiej odbiorą ten tytuł właściciele psów lub innych domowych pupilów, bo lepiej zrozumieją uczucia autorki.

Niemniej jednak polecam. Tym bardziej, że napisana jest w lekkim stylu, z dużym dystansem do samego siebie. Dzię...

{} | link |
@Airain
2021-07-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Sylwia_K
2021-06-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2021-06-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@karolcik
2021-06-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
DA
2021-05-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@Chassefierre
2021-06-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Literatura brytyjska
@toptangram
2021-05-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“W centymetrach sześciennych pies zajmował bardzo mało miejsca, z czego połowa przypadała na łapy. Ale ogromnie podnosił energię i do każdego pokoju wlewał potężną dawkę miłości, humoru i futra.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl