Prorok i dysydent. Aleksander Sołżenicyn

Borys Nikołajewicz Sokołow
Prorok i dysydent. Aleksander Sołżenicyn
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niepublikowana w Rosji biografia autora „Archipelagu Gułag”!

Kim był Aleksander Sołżenicyn? Sumieniem narodu, symbolem walki z radzieckim totalitaryzmem… ale przede wszystkim człowiekiem z misją, który w swoich utworach pragnął ukazać prawdę na temat rewolucji 1917 r., powstania ZSRR i okrucieństw komunizmu. Jedni widzieli w nim proroka, inni - dysydenta mogącego zaszkodzić całemu narodowi. Kim jednak był naprawdę?
Boris Sokołow, autor tej niesamowitej biografii, miał jeden cel: przedstawić nie plotki i opinie, ale rzeczywisty wkład Sołżenicyna w sferę literacką i społeczno-polityczną Rosji. Co znajdziecie w jego książce? Przed Wami, drodzy czytelnicy, przesłuchanie, uwięzienie i zesłanie. Próba samobójcza pierwszej żony pisarza. Nagroda Nobla, której nie można odebrać bez ryzyka wydalenia z kraju. Dramatyczna historia publikacji słynnych dzieł - "Oddziału chorych na raka" i "Archipelagu Gułag". Prześladowania, wyrzucenie z ojczyzny i pozbawienie obywatelstwa. I wreszcie wielki powrót, nagrody i "namaszczenie" ze strony Władimira Putina.
"Prorok i dysydent" nie jest zwyczajną biografią. To intrygująca opowieść, która nie pomija żadnych niewygodnych faktów, a przy tym oddaje sprawiedliwość Sołżenicynowi jako demaskatorowi komunistycznego systemu zniewolenia i terroru.
Tytuł oryginalny: Aleksander Sołżenicyn
Data wydania: 2022-11-24
ISBN: 978-83-8295-215-5, 9788382952155
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Biografia
Stron: 400
dodana przez: Tanashiri

Autor

Borys Nikołajewicz Sokołow Borys Nikołajewicz Sokołow
Urodzony w 1957 roku w Federacji Rosyjskiej
Borys Sokołow - rosyjski historyk i literaturoznawca, członek rosyjskiego Pen Clubu. Do 2008 roku był szefem Katedry Antropologii Społecznej na Rosyjskim Państwowym Uniwersytecie Społecznym – zwolniono go za krytykę polityki Putina. Napisał setki ar...

Pozostałe książki:

Michaił Bułhakow. Leksykon życia i twórczości Polowanie na Stalina. Polowanie na Hitlera Rokossowski Prawdy i Mity Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941–1945 Straszliwe zwycięstwo
Wszystkie książki Borys Nikołajewicz Sokołow

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Prorok i dysydent. Aleksander Sołżenicyn? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Prorok i dysydent. Aleksander Sołżenicyn. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl