Prowincja grzechu

Monika Magoska-Suchar
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Prowincja grzechu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Wysłannik Boga... Czy raczej sam diabeł?

Senne podbeskidzkie miasteczko. Mała, niechętna obcym społeczność. Wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich. Najczęściej złe rzeczy. Niewielkie wydarzenie urasta do rangi sensacji, a przybycie nowego księdza nigdy nie jest w małym miasteczku drobnym epizodem. Szczególnie TAKIEGO księdza.

Bo ojciec Javier nie jest przeciętnym górskim proboszczem, o czym świadczy już choćby jego imię. Hiszpan o polskich korzeniach, zdecydowanie zbyt przystojny jak na duchownego. I zdecydowanie zbyt luźno traktujący śluby czystości. Wręcz szokująco luźno, nie tylko jak na małomiasteczkowe standardy. Nic dziwnego, że wśród żeńskiej populacji Piwnicznej przybycie nowego księdza wywołuje spore poruszenie. A pięć kobiet połączy z ojcem Javierem szczególna więź. Niebezpieczna i grzeszna, pełna intryg, namiętności, tajemnic... Kto wie, może nawet zbrodni?

Data wydania: 2021-06-16
ISBN: 978-83-283-7953-4, 9788328379534
Wydawnictwo: editiored
Kategoria: Romans erotyczny
Stron: 248
dodana przez: Vernau

Autor

Monika Magoska-Suchar Monika Magoska-Suchar
Urodzona w 1983 roku w Polsce (Kraków)
Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie mama bliźniąt i małego okruszka. Hoduje storczyki, wakacje najchętniej spędza w ukochanej Grecji, jest zakupoholiczką. Lubi mroczne lub otwarte zakończenia, któr...

Pozostałe książki:

Klątwa przeznaczenia Korona przeznaczenia Zemsta ma twoje imię Więzień namiętności Szantaż
Wszystkie książki Monika Magoska-Suchar

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rozgrzeszenie diabła

3.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Prowincja grzechu - Monika Magoska-Suchar Piwniczna, małe miasteczko, gdzie każdy wie o każdym wszystko. Mała społeczność, gdzie coniedzielne msze to obowiązek. Po śmierci proboszcza w parafii pojawi się ksiądz Javier. Po pojawieniu się szatana w ciele Boga, kobiety z miasteczka pokazują jak bardzo ich "demony" były głęboko zamknięte w środku. K... {} Recenzja książki Prowincja grzechu

Prowincja zdesperowanych bab

4.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Do Piwnicznej, małej miejscowości w Beskidach, przyjeżdża nowy proboszcz Javier. Okazuje się on bardzo seksownym hiszpanem o polskich korzeniach. Szybko wszystkie kobiety w parafii stają się zauroczone nowym duszpasterzem, a on sam bardzo luźno podchodzi do ślubów celibatu. Szczególną więź połączy go z pięcioma mieszkaniami Piwnicznej. Kiedy s... {} Recenzja książki Prowincja grzechu

Wysłannik Boga, czy raczej sam diabeł?

28.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jak lubię “pieprzne” historie, lubię darki, tak do tej pozycji podchodziłam z lekką rezerwą, a jednocześnie z wielkim zaciekawieniem. Cały czas starałam się myśleć w kategoriach fikcji literackiej, ale wyobraźnia robiła swoje, bo po pierwsze główny bohater to ksiądz, co już jest kontrowersją samą w sobie. A po drugie akcja dzieje się w okolicach, ... {} Recenzja książki Prowincja grzechu

Prowincja grzechu

21.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Prowincja grzechu" to opowieść o pięciu różnych kobietach mieszkających na jednej z podbeskidzkich wsi, których w większości nic nie łączyło, aż do momentu poznania nowego proboszcza w Piwnicznej. Sandra to wyzwolona tancerka klubu go-go. Samotna matka, która po kilku latach spędzonych w Warszawie wróciła do rodzinnej miejscowości. Łucja to sio... {} Recenzja książki Prowincja grzechu

Moja opinia o książce

Opinie

@syl_wia_88
2021-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

#bookmorning ❤️
Recenzja premierowa 🤩🤩 Moniko, gratuluję i czekam na Petera teraz ❤️
.
Dzięki uprzejmości @editio.red @mmsuchar_autorka mogłam przeczytać książkę "Prowincja grzechu". Cóż... muszę przyznać, że książka nie każdemu się może spodobać, jednak ja będąc na bakier z Kościołem, nie miałam największego problemu z przyswojeniem treści.
.
Jak sam tytuł wskazuje, będzie grzech, który kojarzy się z księdzem i instytucją, jaką jest Kościół. Akcja rozgrywa się na prowincji, dokładnie w Piwnicznej. Żeby było śmiesznie, znam te tereny, czyli Piwniczną, Krynicę, Muszynę, Zapopradzie i w tym roku również się tam wybieram 🤭🤭
Zatem przejdźmy do sedna książki.
.
Po śmierci poprzedniego proboszcza nowym księdzem zostaje w Javier. Seksowny, przystojny ksiądz pochodzenia polsko - hiszpańskiego. Od razu staje na celowniku wyposzczonych parafianek. Kto tu zacznie kusić grzechem? Ksiądz czy kobiety żyjące na prowincji?
❗"Ten człowiek był grzesznikiem. Pokusą. Zakazanym owocem. Seks z nim powinien być przeklęty."
.
"Prowincja grzechu" to tak naprawdę opowieść pięciu kobiet, które połączyła jedna postać, czyli ksiądz Javier. Każda kobieta jest inna, każda z bagażem doświadczeń życiowych, a czy doświadczeń seksualnych?
Mnóstwo intryg, tajemnic... Pytanie czy ujrzą światło dzienne?
.
Kontrowersyjna książka, bo mamy tutaj postać księdza, który kusi, inicjuje i potęguje seks, a raczej mnóstwo seksu. Ucieleśnienie samego diabła... Od ...

{}× 1 | link |
@Zaczytanablondynka
2021-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Prowincja grzechu - Monika Magoska-Suchar

Piwniczna, małe miasteczko, gdzie każdy wie o każdym wszystko. Mała społeczność, gdzie coniedzielne msze to obowiązek.
Po śmierci proboszcza w parafii pojawi się ksiądz Javier. Po pojawieniu się szatana w ciele Boga, kobiety z miasteczka pokazują jak bardzo ich "demony" były głęboko zamknięte w środku.
Ksiądz Javier również ma swoje tajemnice jak nasze bohaterki. One przychodzą po rozgrzeszenie, a on chętnie im go udziela.

Przystojny Hiszpan nie jest tym za kogo uważa go małomiasteczkowa społeczność. Na własnej skórze przekonało się o tym 5 parafianek. Sandra, Łucja, Maria, Weronika oraz Izabela będą musiały stawić czoła, nie tylko samemu diabłu ale też pokusom własnego "ja". 5 różnych kobiet, każda inna, każda z inną tajemnica, ale łączy je jedno - ksiądz Javier.

Jaki plan ma dla nich ksiądz ? Jak kobiety poradzą sobie z tym co je czeka ? Jak wiele barier są w stanie pokonać ?

Od razu trzeba zacząć, że ta książka nie jest dla każdego. Nie będzie to dobra lektura dla pruderyjnej cnotki, osoby bardzo wierzącej oraz osoby która mogła by poczuć się zgorszonazgorszona.

Nie często spotykamy diabła w koloratce, a do tego historię która może wzbudzić wielkie kontrowersje, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.
Sceny jakie mają tam miejsce, zwłaszcza te podczas spowiedzi i rozgrzeszen są po prostu bardzo mocne. Opisy mogą nas wprawić w zakłopotanie. Historia której morał mamy na końcu ...

{} | link |
@tomzynskak
2021-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10

Może zacznijmy od tego, że po samym opisie podchodziłam do książki dość sceptycznie. Ksiądz jako boski Adonis? No way! Kompletnie mnie to nie kręci. Jednak ciekawość nad samą fabułą wygrała i sięgnęłam po „Prowincję grzechu”.
Sam pomysł na fabułę zasługuje na uznanie. Wreszcie mamy coś z gatunku erotyki co nie zostało obsadzone w biurowych i ściśle mafijnych realiach. Owszem, ksiądz okazuje się być mafiosem, ale jednak przez większość książki to tylko (boski i do schrupania) ksiądz. Sądzę, że sama w sobie książka, jak i autorka nabawiła się to pozycją zarówno wielu zwolenników, jak i krytyków. Ja jestem raczej z tych obojętnych. Styl pisania pani Moniki przypadł mi do gustu, a nietuzinkowy pomysł na fabułę zasługuje na ogromne gratulacje. To świadczy tylko i wyłącznie o tym, że autorka nie boi się swojej wyobraźni i wychodzenia poza schematy.
Jednak bardzo, ale to bardzo nie spodobała mi się kreacja bohaterów… Książka podzielona jest na rozdziały, gdzie każdy z nich to historia innej parafianki i księdza. Wszystko byłoby super, gdyby nasze bohaterki nie były takie… płytkie. Brakuje w nich głębszych emocji. Autorka postawiła tylko i wyłącznie na to, aby ukazać ich pożądanie, a nawet w erotyku nie tylko o to chodzi. Oczywiście fani scen erotycznych scen takie otrzymają, ale u mnie nie wywołały one rumieńców na twarzy.

Na zakończenie powiem tylko, że z książki między wierszami można wyczytać pewien morał. Otóż Drodzy Panowie, Dr...

{} | link |
AN
2021-06-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Kochani w dniu dzisiejszym zapraszam Was na recenzję książki @mmsuchar_autorka "Prowincja grzechu".
Z tego miejsca chciałam serdecznie podziękować Monice za możliwość bycia patronem prowincji. Był to mój pierwszy patronat. Mam nadzieję, że dałam radę. A teraz zapraszam na recenzję.
Czytając fragmenty książki na Instagramie , wiedziałam już, że będzie to nietuzinkowa historia, jakiej na polskim rynku książkowym nie było. Ksiądz i jego kochanki. Brzmi ciekawie? I tak też jest. A co my tu mamy. Mamy Piwniczną-Zdrój i tajemniczego, seksownego księdza. Pięć kobiet jakże różnych od siebie, połączy jedna dramatyczna historia. Historia ukazującą zaściankowego życie w małym miasteczku. Miasteczku, gdzie głównym mottem życiowym mieszkańców jest "A co ludzie powiedzą?!". Książka Moniki ukazuje poniekąd stereotyp małego miasta. Gdzie każdy zna każdego, największą władzę ma ksiądz, a ludzie bywają zakłamani i obłudni.
Autorka stworzyła nietuzinkową historię. Ba, historię jakiej nie było na polskim rynku. Historię, która może zgorszyć i doprowadzić do palpitacji serca. Podkreślę, że jest to erotyk, a głównym bohaterem jest ksiądz. Czy są sceny seksu? Oczywiście, że są i doprowadzają one do czerwoności. Jeśli spodziewacie się seksu w pozycji misjonarskiej to nie w tej książce. Tematyka książki nie jest dla każdego, jeżeli jesteś osobą wierzącą, mogą Cię zaszokować i zbulwersować sceny w niej opisane. Pomysł jak dla mnie genialny. W końcu doczekałam się nieschematycznej ksią...

{} | link |
@za.czyta.na
2021-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@gosiekkulas1991
2021-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@hacertijoh
2021-08-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@renata181075
2021-07-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
BL
2021-07-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
@Anna88
2021-06-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Moje książki Przeczytane w 2021
@krecimnieczytanie
2021-06-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Blissfultobooks
2021-05-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Prowincja grzechu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe