Przerażające opowieści

Charles Dickens
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Przerażające opowieści
Książka Przerażające opowieści
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

 W czasach Charlesa Dickensa (1812-1870) istniało ogromne zainteresowanie zjawiskami nadprzyrodzonymi i chętnie czytano niesamowite opowieści. Autor zawsze kochał dobre opowieści o duchach, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia i zawsze był otwarty na pełną akceptację ich istnienia. Wrodzona zdolność snucia niesamowitych opowieści zawsze sprawiała, że Dickens włączał je do swych powieści i często publikował w wydawanych przez siebie czasopismach. 
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-66371-25-5, 9788366371255
Wydawnictwo: CM
Kategoria: Horror
Stron: 260
dodana przez: Little_Lotte

Autor

Karol Dickens (Charles John Huffam Dickens) urodził się 7 lutego 1812 w Landport koło Portsmouth. Był synem urzędnika admiralicji. Jego ojciec został uwięziony za długi, przez co rodzina popadła w nędzę. 12-letni Dickens musiał wówczas podjąć pracę z...

Książki Charles Dickens

Wszystkie książki Charles Dickens

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przerażające opowieści

@Obrazek Czołowy pisarz epoki wiktoriańskiej, Charles Dickens zachwiał społeczeństwem zachodnim swoim nieustępliwym progresywizmem i kwaśnym realizmem społecznym. Opowieści o duchach wywarły głębokie wrażenie na zbiorowej wyobraźni czytelników. Często mrocznie humorystyczne, czasem w zamyśle alegoryczne, czasem psychologicznie skomplikowane, a w najlepszym razie niepokojące egzystencjalnie, widma Dickensa - od czyśćcowego Jacoba Marleya po pozbawionego twarzy dręczyciela - są bardzo różnorodne. Dickens napisał kilka rodzajów opowieści o duchach, a większość z nich była bardziej retorycznym... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Little_Lotte
2020-02-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Przerażające opowieści. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}