Quo Vadis

8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 203 ocen kanapowiczów
Książka Quo Vadis
Książka Quo Vadis
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 203 ocen kanapowiczów

Opis

Starożytny Rzym, czasy cezara Nerona. Winicjusz, młody patrycjusz zakochał się w pięknej Ligii, córce poległego w bitwie barbarzyńskiego wodza i chce ją uczynić swoją nałożnicą. Dla Ligii, która wychowała się w domu chrześcijanki Pomponii Grecyny i jest również chrześcijanką, zostanie nałożnica poga...

Starożytny Rzym, czasy cezara Nerona. Winicjusz, młody patrycjusz zakochał się w pięknej Ligii, córce poległego w bitwie barbarzyńskiego wodza i chce ją uczynić swoją nałożnicą. Dla Ligii, która wychowała się w domu chrześcijanki Pomponii Grecyny i jest również chrześcijanką, zostanie nałożnica poga... przeczytaj pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-61065-12-8 ( 9788361065128 )
Wydawnictwo: MWK
Stron: 374

Autor

Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz, herbu Oszyk, pseudonim Litwos (ur. 5 maja 1846 w Woli Okrzejskiej, zm. 15 listopada 1916 w Vevey) – polski no...

Inne książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Quo vadis

"Quo vadis", z łacińskiego dokąd idziesz, to jedna z popularniejszych powieści historycznych wybitnego powieściopisarza, nowelisty i publicysty, kryjącego się często pod pseudonimem Litwos, zdobywcy Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Henryka Sienkiewicza. Książka przetłumaczona została na ponad ... czytaj dalej »

Twoja Opinia
Opinie
@Landeroska
@Landeroska 2012-07-31
Przeczytane (2012-07-31)
to jest arcydzieło! ta książka pobija wszystkie inne dotąd przeczytane! nie spodziewałam się aż takiej treści. I co najważniejsze ta książka pomogła mi inaczej patrzeć na religię i zachowanie chrześcijan w dawnych czasach i obecnie... Bohaterowie otrzymali indywidualne i niepowtarzalne cechy osobowości, nawet ci niehistoryczni. a najbardziej urzekła mnie postać Petroniusza! Pomimo tego że nie przyjął chrześcijaństwa to i tak pozostał moją ulubioną postacią. Kiedy popelnił samobójstwo nie mogłam już tej książki skończyć... to jest cos pięknego i uważam że każdy powinien tę książkę przeczytać!
serce
CO
@Cocodrilla 2011-11-22
Przeczytane (2011-11-22)
Zawsze uważałam, że powieści historyczne H. Sienkiewicza nigdy mnie nie porwą, zafascynują (za dużo opisów itp.), a jednak. Miłość przedstawiana tam była tak szczera i oddana, że czyta się z przyjemnością (nie to co w "Krzyżakach" - naciąganie). I zakończenie - wreszcie miłość przetrwała i trud nie poszedł na marne. Mimo braku pociągu do stylu H. Sienkiewicza, czytałam z wielkim przejęciem i nadzieją, że skończy się szczęśliwie. Książka budzi we mnie pozytywne wspomnienia i polecam każdemu, szczególnie tym, którzy mówiąc Sienkiewicz, mają na myśli nuda.
serce
@Nancy
@Nancy 2015-05-23
Przeczytane (2015-05-23)
Nie jest to typ literatury w której się lubuję i nie chodzi tu o kwestie merytoryczne czy wartości ogółu, tylko kwestie moich własnych odczuć. Powieść jest na swój sposób piękna (przerysowana, acz piękna), bardzo wartościowa, ale nie moim klimacie. Uwielbiam w niej jednak postać Petroniusza, genialny, niepowtarzalny bohater i chyba najciekawszy "przypadek" w całej książce! Co do Sienkiewicza, to Quo Vadis niestety został w moim przypadku pokonany przez Potop.
serce
@imaginativeness
@imaginativeness 2009-05-17
Przeczytane (2009-05-17)
Jak na razie jedyna książka H.Sienkiewicza , która mi się podobała. Po przeczytaniu nędznych "Krzyżaków" jestem raczej negatywnie nastawiona do jego książek i na pewno z przyjemnością nie sięgnę po następną , no chyba , że będę musiała.Ale ogólnie Quo Vadis było ciekawe. Początek może się trudno czytało , ale potem książka wkręciła. Wątek miłosny fajnie rozwinięty i przemiana Winicjusza mi się podobała.Jedyna z książek H.Sienkiewicza jaką mogę polecić.
serce
@Raven_44
@Raven_44 2011-02-07
Przeczytane (2011-02-07)
Na początku nie mogłam przebrnąć. Marudziłam i wciąż powtarzałam, że jej nie przeczytam. Ale potem szło już łatwo i szybko. Powieść ku mojemu zdumieniu całkiem mi się podobała, chociaż momentami była potwornie nudna, no i jako taka jest toporna, nie ma co ukrywać. Mimo wszystko muszę powiedzieć, że nie lubię Sienkiewicza. Jednak zachwytu chrześcijaństwem nie podzielam. Jak powiedział Petroniusz: "To nie dla mnie!"
serce
@Qavtan
@Qavtan 2011-08-15
Chcę przeczytać (2007-12-25)
Ja zabierałem się jak do klasyki polskiej literatury. Pozycja z serii 'musisz przeczytać', bo to przecież kanon. Ale zupełnie mi się to nie podoba, fantazje na temat chrześcijan lub tego co dziś ciężko sobie wyobrazić patrząc na współczesnych ludzi. Także telenowela Winicjusza i Ligii przeplatana wysławianiem niepojętego Chrystusa, a prawdziwego przez to, że niemożliwego. Porażka.
serce
@BorryS
@BorryS 2007-09-13
Przeczytane (2007-09-13)
Poczatek troche ciężko było mi przejść, bo zdawało mi się to takie proste i przewidywalne, a czasem lekko naiwne (zwłaszcza tempo w jakim nawrócił się Winicjusz). Ale od pożaru Rzymu akcja nabrała konkretnego tempa.Warto było przeczytać. Książka dała mi sporo do myślenia. Polecam wszystkim....a co do Nobla, to Sienkiewicz nie dostał go za 'Quo vadis' a za całokształt
serce
@tilia
@tilia 2008-08-28
Przeczytane (2008-08-28)
Czytałam w szkole podstawowej, ale powieść pamięta się całe życie. Niedawno kupiłam w jęz. włoskim dla mojego Pana. Powieść zaskoczyła go, bo mimo, ze jest znawcą historii starozytnej, nie słyszał o Sienkiewiczu i jego książce. A przecież w kościółku na rozstaju dróg do katakumb w Rzymie, stoi popiersie Sienkiewicza
serce
@Winogradow
@Winogradow 2008-10-30
Przeczytane (2008-10-30)
Przeczytałem Quo Vadis dopiero mając 21 latFascynują mnie w tym dziele postacie Nerona, Tygelina i Petroniusza. Romans Winicjusza z Ligią jest zbyt rozwinięty, przesłodzony i nieciekawy. Również jego nawrócenie jest grubymi nićmi szyte.. Ale polecam tą książke za postacie które wymieniłem! Są po prostu cudowne :)
serce
MI
@misheall 2011-04-09
Przeczytane (2011-02-05)
Obawiałam się, gdy pierwszy raz po nią sięgałam, że historia będzie długa, nudna, pozbawiona jakiś ciekawych wątków. Okazała się jednak dość interesująca, choć momentami niestety troszkę nuda. Wątek Ligi i Winicjusza bardzo mi się podobał. Wśród książek Sienkiewicza, wg mnie, ta jest najlepsza :)
serce
@pima
@pima 2009-06-10
Przeczytane (2009-06-05)
Podchodziłam do niej jak pies do jeża (po Krzyżakach między innymi), ale w końcu zaczęłam czytać i... baardzo mnie wciągnęła! Co mnie zaskoczyło, bardzo dobrze się czytało. Pochłonęłam w dwa dni. Wzruszająca, ciekawa. Podsumowując, jestem pozytywnie zaskoczona; bardzo mi się podobała;)
serce
CH
@Charlotte 2009-02-27
Przeczytane (2009-02-27)
Bardzo mi się podobała.Spowodowała,że zaczęłam trochę bardziej pojmować świat pierwszych chrześcijan.Strasznie współczułam Winicjuszowi,kiedy uwięziono Ligię. Myślę,że ta powieść jest lepsza od niejednej obyczajówki.skłania do refleksji. Polecam ją każdemu inteligentnemu czytelnikowi.
serce
MM
@lenka96 2011-08-17
Przeczytane (2011-08-17)
Sienkiewicz - mój król. Przepięknie pisze. " Quo Vadis" to bardzo wciągająca historia. Opisano tam bardzo ciekawie i zachwycająco miłość Ligii i Winicjusza, jak i przedstawiono interesującą wizję chrześcijaństwa. Po prostu zakochałam się w Panu Sienkiewiczu.
serce
@Karin
@Karin 2009-02-13
Spodobała mi się ze względu na poruszaną tematykę i osobę Petroniusza - najciekawsza postać. Podziwiam też Sienkiewicza za to, że tak dobrze ukazał świat starożytny - musiał sporo się dowiedzieć o tej epoce, przecież nie wziął informacji z Księżyca.
serce
@Lukrecja
@Lukrecja 2010-01-17
Przeczytane (2007-07-28)
Piękna opowieść o zmaganiach pierwszych chrześcijan ze światem. Szczególnie wzruszył mnie wątek z Chilonem i Glaukiem. Myśle, że każdy po przeczytaniu Quo Vadis odbierze treść tej książki na inny sposób i wyciągnie z niej inne wnioski :)
serce