Rozgwiazda

Peter Watts
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Książka Rozgwiazda
Książka Rozgwiazda
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Losy cywilizacji spoczywają na barkach jej wyrzutków. Kiedy pojawia się potrzeba znalezienia kogoś do obsługi elektrowni położonych trzy kilometry pod powierzchnią Pacyfiku, zaczynają się poszukiwania odpowiednich kandydatów do podmorskiego programu na ryfcie. Zatrudnienie znajdują ci, których przeszłość wstępnie przystosowała do niebezpiecznych środowisk; ludzie do tego stopnia przyzwyczajeni do obrażeń cielesnych i chronicznego stresu, że przebywanie na skraju podwodnego wulkanu staje się w ich przypadku swoistym postępem. Nikogo zbytnio nie obchodzi satysfakcja z pracy. Jeśli przez całe życie nie nauczyłeś się, że wszelki opór jest bezcelowy, w ogóle nie zostałbyś ryfterem. To niewielka c ena, jaką trzeba zapłacić, by na wybrzeżu płonęły światła. Pośród klifów i rowów Grzbietu Juan de Fuca istnieje jednak coś, czego nikt nie spodziewał się tam odkryć, zaś wysokie ciśnienie nawet najbardziej uległą zawodową ofiarę potrafi zmienić w istotę z żelaza. Z początku sami ryfterzy nie są świadomi tego, co w sobie noszą – a gdy wszyscy inni wreszcie zdają sobie z tego sprawę, to właśnie ci odrzuceni i pogardzani trzymają dłonie na przycisku „reset” dla całej cholernej planety...
Data wydania: 2011-04-08
ISBN: 978-83-932319-1-1, 9788393231911
Wydawnictwo: Ars Machina
Cykle: Trylogia Ryfterów
Stron: 368
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Urodzony 25 stycznia 1958 roku w Kanadzie ( Calgary )

Peter Watts, z zawodu biolog morski, parokrotnie nominowany m.in. do nagrody Locusa, Nebuli i Hugo – to ostatnie wyróżnienie udało mu się zdobyć w 2010 r. za nowelę „Wyspa” (NF 5/2011), a w tym roku nominowano go ponownie do tej nagrody za nawiązując...

Książki Peter Watts

Wszystkie książki Peter Watts

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Głębia uzależnia

Peter Watts to znany w Polsce autor kultowego „Ślepowidzenia”. Jak sam pisze we wstępie do swojej debiutanckiej powieści, „Rozgwiazdy” – to właśnie w naszym kraju po raz pierwszy doceniono jego twórczość i dzięki Polakom osiągnął sukces również w innych zakątkach świata. Muszę przyznać, że „Ślepowidzenia” jeszcze nie miałam przyjemności przeczytać. Może jednak lepiej odkrywać pisarza chronologicznie? Jeśli poziom jego pisania jeszcze się poprawi, „Ślepowidzenie” zapowiada się znakomicie. „Rozgwiazda” to klimatyczna uczta dla fanów science fiction. 3000 metrów pod powierzchnią wody, na ryfcie ... czytaj dalej »

@Immora_Fray @Immora_Fray

Moja opinia o książce

Opinie
@Immora_Fray
@Immora_Fray
2011-07-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2011-01-01) Posiadane
Utwór Wattsa nie jest typowym sci-fi. Postęp technologiczny jest jedynie zarysowany, a akcja książki nie dzieje się w kosmosie ani w bardziej odległej przyszłości.Otchłań oceanu jest nieznana, zaskakująca, niczym obca planeta. Powieść jest niesamowicie klimatyczna i czyta się ją bardzo dobrze. Nie bójcie się wyruszyć w podróż na dno oceanu, nigdy nie wiadomo, co na was tam czeka… Więcej w recenzji powyżej.
{} | link |
@coconut
@coconut
2013-02-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2013-02-24)
Ciekawa, dająca do myślenia książka. Autor wykorzystał naprawdę świetne pomysły, które swoją drogą wcale nie są tak bardzo abstrakcyjne, jakby się mogło wydawać. Najbardziej jednak podobała mi się warstwa psychologiczna, a także nieustanne napięcie i nieprzewidywalność. Polecam.
{} | link |
@Beata_
2019-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane (2014-11-18) Papierowe Posiadam
@Draven87
@Draven87
2012-03-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Chcę przeczytać (2012-01-09)
ER
@eryk2000
2011-09-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2011-09-12)

Co czytać po książce “Rozgwiazda”- Peter Watts

Książka Behemot
Behemot Peter Watts
{}9/10
Pięć lat temu zniszczyłaś świat. Świat sam sobie na to zasłu...
Książka Wir
Wir Peter Watts
{}9/10
Oto jak skończy się świat. Wybuch jądrowy na głębokomorskim ...
Książka Odtrutka na optymizm
Odtrutka na optymizm Peter Watts
{}8/10
Siedemnaście doskonałych opowiadań autora Ślepowidzenia, po ...
Książka Rezydent wieży. Księga II
Rezydent wieży. Księga II
{}7.4/10
Kto sprzedaje herosom broń? Kto posiada mapy prowadzące do s...
Książka Tropiciel
Tropiciel Orson Scott Card
{}9.3/10
Rigg potrafi zmienić przeszłość, ale nic nie może go przygot...

Cytaty z książki

Zamiast patrzeć w górę, skierujcie wzrok w dół. Zamiast sięgać do gwiazd, dajcie nura w oceaniczne głębiny. W obu tych miejscach znajdziecie ludzi kompletnie zagubionych i kompletnie stuknięty...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się